Okładka książki Pamiętnik narkomanki

wydawnictwo
Mawit Druk
typ
papier
6.38 (12266 ocen i 847 opinii)

Opis książki

To prawdziwe notatki dziewczyny, później kobiety, w których zamkniętych zostało piętnaście lat życia na krawędzi, we wciąż na nowo podejmowanej walce z nałogiem. Jej przejmujące, niejednokrotnie bardzo drastyczne świadectwo rodzi prawdę o piekle, jakim jest uzależnienie. Daty dzienne wyznaczają tu czas szkoły, pracy i wakacji, ale przede wszystkim czas życia i śmierci

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Mati | 2011-01-18

Czułam się bardzo zdołowana po przeczytaniu te książki. Przeżywałam ją razem z bohaterką i spowodowała ona całkowitą zmianę moich poglądów na temat uzależnień i ludzi uzależnionych. Przerażające jest to co się z nimi dzieje i jak oni to przeżywają, i jak cierpią nie potrafiąc, mimo szczerych chęci, wyrwać się z nałogu.

Monika | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Podobno ta książka miała być "dobra", więc ja się pytam: gdzie ta owa "dobroć"? Nigdy nie miałam takiego przypadku, że nie doczytałam książki do końca. To się zmieniło. "Pamiętnik narkomanki" już od pierwszej strony był dla mnie męką, wytrwałam do 45 strony. Zdegustowana oddaję ją do biblioteki. Zawiodłam się..

Pamiętnik jest zapisem prawdziwych przeżyć dziewczyny, później kobiety, która przeszła przez piekło uzależnienia i której, jako jednej z nielicznych, udało się przezwyciężyć nałóg. Jest lekturą przejmującą, niejednokrotnie bardzo drastyczną, ale wobec zagrożeń, jakie niesie narkomania - konieczną.

maniakalnaa | 2011-11-02
Na półkach: Przeczytane, Bibliotecznie
Przeczytana: listopad 2010

Do listu od pewnego mężczyzny książka jest ciekawa. Potem staje się nudna, a opisywane zdarzenia nie wzbudzają chęci dalszego czytania. Wręcz przeciwnie. Opis leczenia i walczenia ze sobą był dla mnie nudny, czytałam tylko po to, aby dowiedzieć się na czym stanęła autorka wydając książkę.

Gosia | 2014-02-23
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Naprawdę dobra książka. Nie wywarła na mnie tak wielkiego wrażenia, jak "My dzieci z dworca zoo", jednak na pewno dzięki niej nie ciągnie mnie do choćby spróbowania narkotyków. Walka z tym nałogiem jest jedną z tych rzeczy, które warto w życiu uniknąć.

LadyNela96 | 2013-10-14
Przeczytana: 2011 rok

Ta książka powinna być lekturą.
Opowieść autorki o tym jak zniszczyły ją narkotyki i jak ciężko było jej się podnieść z dna jakie osiągnęła jest bardzo pouczająca. Szkoda tylko że sama książka jest najzwyklej w świecie nudna.

Tajemnica | 2010-09-13
Na półkach: Polscy autorzy, Przeczytane

Tak bardzo prawdziwa, że aż trudna do spożycia, do przełknięcia, wymaga zatrzymania się i zastanowienia się .... kurde ale jak? po co? dlaczego?

GammyGreen | 2013-08-22

Temat dość trudny - temat , który nie ma dna i który i tak nigdy nie ukaże tego co tak naprawdę przeżywają osoby ,które są uzależnione.
Napisane płytko , niekiedy treść prosta ,ale i tak polecam można uzyskać z niej chociaż zarys tego co dana osoba przeżywa , jak silny i obezwładniający jest to nałóg .

Jest to śliski temat do rozmów , opinii tysiące . Ktoś kto tego nie przeszedł nigdy tego tak do końca nie pojmie . Z iluż to powodów młodzi ludzie sięgają po różnego rodzaju używki , zaczyna się niewinną zabawą w próbowanie , w kunszt i sprawdzanie swoich możliwości - kończy się to przeważnie dramatem nie do prześcignięcia i zazwyczaj bez pomocy bliskiej osoby nie do wygrania .Przykre ( nie chcąc tu wrzucać ludzi do jednego wora) jak większość młodego pokolenia sięga po to ! Nie wiem z czego to wynika , zgubna odwaga ? nadmiar pieniędzy od rodziców ? stres?
naiwna chęć przynależenia do grupy ? Okropność . Takich książek jest wiele , takich wyznań jeszcze więcej !
Nie przekreślam żadn...

Vertenna | 2013-03-03

Książka opowiada o przeżyciach autorki związanych z narkomaństwem. Jest ona napisana w formie pamiętnika, czyta się ją dosyć szybko.

Bardzo podobała mi się pierwsza część, jednakże druga była ledwo do przebrnięcia. Większość wydawała mi się niewyjaśniona, tak jakby autorka chciała napisać ją tylko dla siebie i nie wytłumaczyć sensu swoich słów innym.
Szkoda, że historia jest tylko i wyłącznie o narkotykach, psychiatrykach, śmierci, odwykach. Brakowało mi pewnej codzienności, zwyczajnych spraw.
Zaciekawił mnie fakt, że opisuje ona prawdziwe wydarzenia z życia autorki. Chyba tylko to skusiło mnie do przeczytania tej książki.

Podsumowując: książka jest dobra, ale bez rewelacji - spodziewałam się czegoś lepszego. Polecam zwłaszcza młodzieży.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku