Pamiętnik narkomanki

wydawnictwo
Mawit Druk
typ
papier
6,4 (13871 ocen i 945 opinii)

Opis książki

To prawdziwe notatki dziewczyny, później kobiety, w których zamkniętych zostało piętnaście lat życia na krawędzi, we wciąż na nowo podejmowanej walce z nałogiem. Jej przejmujące, niejednokrotnie bardzo drastyczne świadectwo rodzi prawdę o piekle, jakim jest uzależnienie. Daty dzienne wyznaczają tu czas szkoły, pracy i wakacji, ale przede wszystkim czas życia i śmierci

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Kanakuji | 2014-10-19
Przeczytana: 18 października 2014

Książkę, chciałam od dawna przeczytać ale dzięki mojej kuzynce doszło do tego szybciej, z czego się szczerze cieszę. Spodobała mi się, napisana w fajny, prawdziwy sposób, dzięki czemu łatwo i szybko się czyta.
Warto przeczytać, przede wszystkim po to, by poznać chociażby częściowe uczucia narkomanki.
Polecam,
Kanakuji :)

Monika | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Podobno ta książka miała być "dobra", więc ja się pytam: gdzie ta owa "dobroć"? Nigdy nie miałam takiego przypadku, że nie doczytałam książki do końca. To się zmieniło. "Pamiętnik narkomanki" już od pierwszej strony był dla mnie męką, wytrwałam do 45 strony. Zdegustowana oddaję ją do biblioteki. Zawiodłam się..

Pamiętnik jest zapisem prawdziwych przeżyć dziewczyny, później kobiety, która przeszła przez piekło uzależnienia i której, jako jednej z nielicznych, udało się przezwyciężyć nałóg. Jest lekturą przejmującą, niejednokrotnie bardzo drastyczną, ale wobec zagrożeń, jakie niesie narkomania - konieczną.

maniakalnaa | 2011-11-02
Na półkach: Przeczytane, Bibliotecznie
Przeczytana: listopad 2010

Do listu od pewnego mężczyzny książka jest ciekawa. Potem staje się nudna, a opisywane zdarzenia nie wzbudzają chęci dalszego czytania. Wręcz przeciwnie. Opis leczenia i walczenia ze sobą był dla mnie nudny, czytałam tylko po to, aby dowiedzieć się na czym stanęła autorka wydając książkę.

LadyNela96 | 2013-10-14
Przeczytana: 2011 rok

Ta książka powinna być lekturą.
Opowieść autorki o tym jak zniszczyły ją narkotyki i jak ciężko było jej się podnieść z dna jakie osiągnęła jest bardzo pouczająca. Szkoda tylko że sama książka jest najzwyklej w świecie nudna.

Basia_Pelc | 2013-04-15
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

"Jestem takim malutkim kwiatkiem, wyrwanym z obojętności i wsadzonym w skałę. Nie przyjmę się tutaj".

Reyna | 2014-06-03
Przeczytana: kwiecień 2014

Mniej więcej do połowy książka jest bardzo wciągająca, ale potem wszystko sie powtarza. Jest jak zamknięte koło. W końcu to wszystko robi sie nudne. Morze za jakiś czas ją skończe.

MOUSE | 2015-01-30

Strasznie przygnębiająca książka.

Mylengrave | 2013-05-01
Przeczytana: 01 maja 2013

Książka nieczytalna, totalny bełkot, brak stylu, zupełnie przypadkowa narracja, a nie żaden strumień świadomości. Pierwsze osiemnaście stron sprawiło, że podjęłam decyzję o zaprzestaniu lektury. Jasne, otworzyłam na paru przypadkowych kartkach, ale było tylko gorzej. Nie będę pisać, że ciężko przebrnąć przez tę pozycję wytrawnemu czytelnikowi, książka została napisana niczym przez pięcio- czy sześciolatka, krótkie zdania, totalny bezsens, żadna fabuła, w kółko to samo. To nie jest kwestia tego, że to przecież odległe czasy, inne życie. Nie, to pisarstwo jest do bani! Jeśli już poruszamy się w obrębie pamiętników, Plastusiowy bije go na głowę, pod każdym względem. Ciężko czytać zwierzenia trzynastolatki, która pojęcie o życiu ma mocno mgliste, niczym trzylatka. Coś zupełnie nierealnego, w ogóle mnie to nie rusza, opowieść pozbawiona jest emocji, nie czułam współczucia, wyczuwałam za to wszechobecną głupotę. Absolutnie nie polecam nikomu, jeszcze nigdy w życiu nie miałam okazji...

Caleb | 2014-04-11

Kultowa relacja z piekła narkomaństwa. Rosiek stworzyła szczegółową spowiedź z przeszłości, jaka o mało jej nie zabiła. Pierwsza część książki dotyczy stricte nałogu, który wział w posiadanie młodą jeszcze dziewczynę. Autorka zasmakowała przede wszystkim w opiatach, spożywając je po squatach i w mieszkaniach znajomych. Dalszy etap to aktywna walka z potrzebą ,,zagrzania". Rosiek podejmuje się pracy psychologa, co jest dla niej postępującym katharsis.

Książka ujmuje pełną bólu prozą przeplataną z poetyckimi wstawkami. Czuć skrajne emocje młodej osoby, urzeka próba przyobleczenia tejże wrażliwości w słowa. Nawet ten mniej drastyczny etap wychodzenia na prostą, wciąż pozostaje bardzo ciekawy i daje do myślenia, że egzystencja człowieka jest krucha. Niektórzy potrafią dostrzec to dopiero po przejściach, oby innym uświadomił to ten pamiętnik.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto