Okładka książki Pamiętnik narkomanki

wydawnictwo
Mawit Druk
typ
papier
6,38 (12866 ocen i 880 opinii)

Opis książki

To prawdziwe notatki dziewczyny, później kobiety, w których zamkniętych zostało piętnaście lat życia na krawędzi, we wciąż na nowo podejmowanej walce z nałogiem. Jej przejmujące, niejednokrotnie bardzo drastyczne świadectwo rodzi prawdę o piekle, jakim jest uzależnienie. Daty dzienne wyznaczają tu czas szkoły, pracy i wakacji, ale przede wszystkim czas życia i śmierci

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Gubię się w drugiej części, ale wszystkie gwiazdki przyznaję za pierwszą. Nie polecam jako moralizatorskiej lektury przestrzegającej przed narkotykami, bo trafi tylko do delikatnych i schorowanych duszyczek. Za dużo tu filozofii, głębi i drugiego dna. Za moralizatorską książkę można uznać "My,dzieci z dworca ZOO", ale "Pamiętnik.." jest bardziej dziełem, niż ulotką ostrzegającą przed skutkami brania.

Betoniarka | 2014-03-19
Na półkach: Inne, Przeczytane

Trochę mało obietywnie, bo panią Basię miałam okazję poznać i po prostu pokochałam ją od pierwszego wejrzenia ;) Historia kobiety, której życie poszło totalnie w złą stronę i która nawet dziś, jako starsza już i siwa pani chyba nie do końca dała radę otrząsnąć się najpierw ze swojej historii, a potem ze sławy, która spotkała ją, gdy zaczęła opisywać swoje życie. Genialna lektura.

miiincik | 2012-01-19
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 26 grudnia 2011

Osobiście uważamm,że książka jest najzwyczajniej w świecie nudna, mimoto czuję sympatię do tej powieści. Książka została oparta na faktach. Wpiękny sposób pokazuje młodym ludziom, jak łatwo z normalnej uczennicy stać się pełną problemów narkomanką. Uważam, że każdy nastolatek powinien przeczytacę książkę... tak dla przestrogi.

Kanakuji | 2014-10-19
Przeczytana: 18 października 2014

Książkę, chciałam od dawna przeczytać ale dzięki mojej kuzynce doszło do tego szybciej, z czego się szczerze cieszę. Spodobała mi się, napisana w fajny, prawdziwy sposób, dzięki czemu łatwo i szybko się czyta.
Warto przeczytać, przede wszystkim po to, by poznać chociażby częściowe uczucia narkomanki.
Polecam,
Kanakuji :)

Monika | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Podobno ta książka miała być "dobra", więc ja się pytam: gdzie ta owa "dobroć"? Nigdy nie miałam takiego przypadku, że nie doczytałam książki do końca. To się zmieniło. "Pamiętnik narkomanki" już od pierwszej strony był dla mnie męką, wytrwałam do 45 strony. Zdegustowana oddaję ją do biblioteki. Zawiodłam się..

maniakalnaa | 2011-11-02
Na półkach: Przeczytane, Bibliotecznie
Przeczytana: listopad 2010

Do listu od pewnego mężczyzny książka jest ciekawa. Potem staje się nudna, a opisywane zdarzenia nie wzbudzają chęci dalszego czytania. Wręcz przeciwnie. Opis leczenia i walczenia ze sobą był dla mnie nudny, czytałam tylko po to, aby dowiedzieć się na czym stanęła autorka wydając książkę.

LadyNela96 | 2013-10-14
Przeczytana: 2011 rok

Ta książka powinna być lekturą.
Opowieść autorki o tym jak zniszczyły ją narkotyki i jak ciężko było jej się podnieść z dna jakie osiągnęła jest bardzo pouczająca. Szkoda tylko że sama książka jest najzwyklej w świecie nudna.

książek: 2039
Basia_Pelc | 2013-04-15
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

"Jestem takim malutkim kwiatkiem, wyrwanym z obojętności i wsadzonym w skałę. Nie przyjmę się tutaj".

Mniej więcej do połowy książka jest bardzo wciągająca, ale potem wszystko sie powtarza. Jest jak zamknięte koło. W końcu to wszystko robi sie nudne. Morze za jakiś czas ją skończe.

GammyGreen | 2013-08-22

Temat dość trudny - temat , który nie ma dna i który i tak nigdy nie ukaże tego co tak naprawdę przeżywają osoby ,które są uzależnione.
Napisane płytko , niekiedy treść prosta ,ale i tak polecam można uzyskać z niej chociaż zarys tego co dana osoba przeżywa , jak silny i obezwładniający jest to nałóg .

Jest to śliski temat do rozmów , opinii tysiące . Ktoś kto tego nie przeszedł nigdy tego tak do końca nie pojmie . Z iluż to powodów młodzi ludzie sięgają po różnego rodzaju używki , zaczyna się niewinną zabawą w próbowanie , w kunszt i sprawdzanie swoich możliwości - kończy się to przeważnie dramatem nie do prześcignięcia i zazwyczaj bez pomocy bliskiej osoby nie do wygrania .Przykre ( nie chcąc tu wrzucać ludzi do jednego wora) jak większość młodego pokolenia sięga po to ! Nie wiem z czego to wynika , zgubna odwaga ? nadmiar pieniędzy od rodziców ? stres?
naiwna chęć przynależenia do grupy ? Okropność . Takich książek jest wiele , takich wyznań jeszcze więcej !
Nie przekreślam żadn...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku