Okładka książki Pamiętnik narkomanki

wydawnictwo
Mawit Druk
typ
papier
6.38 (12502 ocen i 860 opinii)

Opis książki

To prawdziwe notatki dziewczyny, później kobiety, w których zamkniętych zostało piętnaście lat życia na krawędzi, we wciąż na nowo podejmowanej walce z nałogiem. Jej przejmujące, niejednokrotnie bardzo drastyczne świadectwo rodzi prawdę o piekle, jakim jest uzależnienie. Daty dzienne wyznaczają tu czas szkoły, pracy i wakacji, ale przede wszystkim czas życia i śmierci

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
NK-Ewa | 2014-05-30
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 24 maja 2014

Długo się za to zabierałam... Rzadko sięgam za przereklamowane rzeczy. Jednak teraz żałuję, że za to zabrałam się tak późno.
Nigdy nie interesowałam się narkomanią. Zawsze myślałam, że nałóg to zwykła choroba, nic ciekawego. Dzięki tej książce wiem, jak wygląda życie narkomana. Dowiedziałam się, co przeżywa, jakie ma myśli, z czym musi się zmagać. Czytając, wiele razy miałam wrażenie, że to ja mam problem, że to ja jestem uzależniona. Kiedy przeczytałam list Wiktora, przekonałam się, że nie tylko ja coś takiego przeżyłam.
Książka warta uwagi, polecam osobom zainteresowanym narkomanią.

Katarzyna | 2012-02-01
Na półkach: Przeczytane, Opinie
Przeczytana: 2010 rok

Świetna książka! Uwielbiam pamiętniki, szczególnie "osób" które są po przejściach takich jak np, właśnie Pani Rosiek . Książkę szczególnie polecam osobom które do gimnazjum uczęszczają ,z wiadomych przyczyn, właśnie ten wiek, jest strasznie głupim okresem dla człowieka, pierwsze 'grubsze' imprezy, pierwsze papierosy, alkohol, czasem nawet i narkotyki by zaimponować rówieśnikom i po co to ? By potem zniszczyć sobie życie ? Na to pytanie, każdy sam może sobie odpowiedzieć .

Martyna | 2011-03-21
Przeczytana: październik 2009

Niezwykle poruszająca... Czasem przerywałam czytanie w połowie zdania, żeby wszystko sobie przemyśleć i poukładać. Niekiedy była nawet wzruszająca.
Trzeba przyznać, że zmieniła całkowicie mój pogląd na narkomanów. Przez tą książkę, zaczęłam na nich patrzeć w zupełnie innym świetle, zrozumiałam, że są po prostu normalnymi ludźmi... z ogromnym problemem.
Jednakże jeżeli ktoś najpierw przeczytał "My dzieci z dworca zoo" z pewnością się zawiedzie...

srututu | 2011-07-12

Jak miałam dziesięć lat spędzałam wakacje z kuzynką, która zaczytywała się tą książką. Mnie mama kategorycznie zabraniała, przez co poprzysięgłam sobie, że przeczytam ją jak tylko mama przestanie patrzeć. Przeczytałam niedawno.

Muszę przyznać, że pierwsza część, ta w której główna bohaterka dopiero wchodzi w narkotyczny świat jest ciekawa. Druga część, ta w której idzie na studia i cały czas gada o tym, ile straciła ćpając- już mniej.

Zuzanna | 2013-12-23
Przeczytana: 23 lipca 2013

Nie wiem jak ocenić tę książkę bo nie wiem czy mam prawo oceniać czyjeś życie. Miałam naprawdę duże oczekiwania co do tej historii, myślałam że bardziej mnie wciągnie... tymczasem na te trzysta stron, ciekawych było może dwieście aczkolwiek rozumiem, że nie można było niczego pominąć. Pamiętnik narkomanki nie jest książką nie wiadomo jak dobrą ale wydaje mi się, że każdy nastolatek powinien przeczytać coś o takiej tematyce.

ukryta_dusza | 2013-08-08

Książka bardzo uczy. Pokazuje nam jakie piekło niesie ze sobą narkomania. Polecam wszystkim ludziom. Nim sięgniecie po narkotyki przeczytajcie tą lekturę.

'A jednak muszę godzić się nieustannie z własnym buntem, rozgniewanym sercem, okaleczonym ciałem, chorą duszą, samotnymi powrotami. Trzeba się z tym pogodzić, bo nie ma innej drogi.'

Mati | 2011-01-18

Czułam się bardzo zdołowana po przeczytaniu te książki. Przeżywałam ją razem z bohaterką i spowodowała ona całkowitą zmianę moich poglądów na temat uzależnień i ludzi uzależnionych. Przerażające jest to co się z nimi dzieje i jak oni to przeżywają, i jak cierpią nie potrafiąc, mimo szczerych chęci, wyrwać się z nałogu.

Monika | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Podobno ta książka miała być "dobra", więc ja się pytam: gdzie ta owa "dobroć"? Nigdy nie miałam takiego przypadku, że nie doczytałam książki do końca. To się zmieniło. "Pamiętnik narkomanki" już od pierwszej strony był dla mnie męką, wytrwałam do 45 strony. Zdegustowana oddaję ją do biblioteki. Zawiodłam się..

Agnieszka | 2012-09-14

Bądąc nastolatką wypożyczyłam tą książkę ze szkolnej biblioteki. Czytając prawdziwe zapiski dziewczyny ogromnie przeżywałam jej historię, która czasem wprawiała mnie w osłupienie a nawet przerażenie, kiedy dowiadywałam się o piekle jakim jest uzależnienie. Książka smutna, ale jakże prawdziwa.

maniakalnaa | 2011-11-02
Na półkach: Przeczytane, Bibliotecznie
Przeczytana: listopad 2010

Do listu od pewnego mężczyzny książka jest ciekawa. Potem staje się nudna, a opisywane zdarzenia nie wzbudzają chęci dalszego czytania. Wręcz przeciwnie. Opis leczenia i walczenia ze sobą był dla mnie nudny, czytałam tylko po to, aby dowiedzieć się na czym stanęła autorka wydając książkę.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto