Okładka książki Pamiętnik narkomanki

wydawnictwo
Mawit Druk
typ
papier
6.38 (12566 ocen i 864 opinie)

Opis książki

To prawdziwe notatki dziewczyny, później kobiety, w których zamkniętych zostało piętnaście lat życia na krawędzi, we wciąż na nowo podejmowanej walce z nałogiem. Jej przejmujące, niejednokrotnie bardzo drastyczne świadectwo rodzi prawdę o piekle, jakim jest uzależnienie. Daty dzienne wyznaczają tu czas szkoły, pracy i wakacji, ale przede wszystkim czas życia i śmierci

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
miiincik | 2012-01-19
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 26 grudnia 2011

Osobiście uważamm,że książka jest najzwyczajniej w świecie nudna, mimoto czuję sympatię do tej powieści. Książka została oparta na faktach. Wpiękny sposób pokazuje młodym ludziom, jak łatwo z normalnej uczennicy stać się pełną problemów narkomanką. Uważam, że każdy nastolatek powinien przeczytacę książkę... tak dla przestrogi.

Monika | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Podobno ta książka miała być "dobra", więc ja się pytam: gdzie ta owa "dobroć"? Nigdy nie miałam takiego przypadku, że nie doczytałam książki do końca. To się zmieniło. "Pamiętnik narkomanki" już od pierwszej strony był dla mnie męką, wytrwałam do 45 strony. Zdegustowana oddaję ją do biblioteki. Zawiodłam się..

maniakalnaa | 2011-11-02
Na półkach: Przeczytane, Bibliotecznie
Przeczytana: listopad 2010

Do listu od pewnego mężczyzny książka jest ciekawa. Potem staje się nudna, a opisywane zdarzenia nie wzbudzają chęci dalszego czytania. Wręcz przeciwnie. Opis leczenia i walczenia ze sobą był dla mnie nudny, czytałam tylko po to, aby dowiedzieć się na czym stanęła autorka wydając książkę.

LadyNela96 | 2013-10-14
Przeczytana: 2011 rok

Ta książka powinna być lekturą.
Opowieść autorki o tym jak zniszczyły ją narkotyki i jak ciężko było jej się podnieść z dna jakie osiągnęła jest bardzo pouczająca. Szkoda tylko że sama książka jest najzwyklej w świecie nudna.

Basia_Pelc-Czytelnia | 2013-04-15
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

"Jestem takim malutkim kwiatkiem, wyrwanym z obojętności i wsadzonym w skałę. Nie przyjmę się tutaj".

Mniej więcej do połowy książka jest bardzo wciągająca, ale potem wszystko sie powtarza. Jest jak zamknięte koło. W końcu to wszystko robi sie nudne. Morze za jakiś czas ją skończe.

GammyGreen | 2013-08-22

Temat dość trudny - temat , który nie ma dna i który i tak nigdy nie ukaże tego co tak naprawdę przeżywają osoby ,które są uzależnione.
Napisane płytko , niekiedy treść prosta ,ale i tak polecam można uzyskać z niej chociaż zarys tego co dana osoba przeżywa , jak silny i obezwładniający jest to nałóg .

Jest to śliski temat do rozmów , opinii tysiące . Ktoś kto tego nie przeszedł nigdy tego tak do końca nie pojmie . Z iluż to powodów młodzi ludzie sięgają po różnego rodzaju używki , zaczyna się niewinną zabawą w próbowanie , w kunszt i sprawdzanie swoich możliwości - kończy się to przeważnie dramatem nie do prześcignięcia i zazwyczaj bez pomocy bliskiej osoby nie do wygrania .Przykre ( nie chcąc tu wrzucać ludzi do jednego wora) jak większość młodego pokolenia sięga po to ! Nie wiem z czego to wynika , zgubna odwaga ? nadmiar pieniędzy od rodziców ? stres?
naiwna chęć przynależenia do grupy ? Okropność . Takich książek jest wiele , takich wyznań jeszcze więcej !
Nie przekreślam żadn...

Vertenna | 2013-03-03

Książka opowiada o przeżyciach autorki związanych z narkomaństwem. Jest ona napisana w formie pamiętnika, czyta się ją dosyć szybko.

Bardzo podobała mi się pierwsza część, jednakże druga była ledwo do przebrnięcia. Większość wydawała mi się niewyjaśniona, tak jakby autorka chciała napisać ją tylko dla siebie i nie wytłumaczyć sensu swoich słów innym.
Szkoda, że historia jest tylko i wyłącznie o narkotykach, psychiatrykach, śmierci, odwykach. Brakowało mi pewnej codzienności, zwyczajnych spraw.
Zaciekawił mnie fakt, że opisuje ona prawdziwe wydarzenia z życia autorki. Chyba tylko to skusiło mnie do przeczytania tej książki.

Podsumowując: książka jest dobra, ale bez rewelacji - spodziewałam się czegoś lepszego. Polecam zwłaszcza młodzieży.

NK-Ewa | 2014-05-30
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 24 maja 2014

Długo się za to zabierałam... Rzadko sięgam za przereklamowane rzeczy. Jednak teraz żałuję, że za to zabrałam się tak późno.
Nigdy nie interesowałam się narkomanią. Zawsze myślałam, że nałóg to zwykła choroba, nic ciekawego. Dzięki tej książce wiem, jak wygląda życie narkomana. Dowiedziałam się, co przeżywa, jakie ma myśli, z czym musi się zmagać. Czytając, wiele razy miałam wrażenie, że to ja mam problem, że to ja jestem uzależniona. Kiedy przeczytałam list Wiktora, przekonałam się, że nie tylko ja coś takiego przeżyłam.
Książka warta uwagi, polecam osobom zainteresowanym narkomanią.

Loa | 2013-03-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Inne
Przeczytana: 13 marca 2013

Spodziewałam się czegoś lepszego, ale teraz, kiedy wiem, że książka jest oparta na prawdziwych relacjach i notatkach, ciężko mi ją ocenić, bo przecież wkład Barbary Rosiek w tą książkę był mniejszy, niż zazwyczaj w książkach bywa, ale warto zauważyć, że jednak był.

Uważam, że gdyby atmosfera była zbudowana staranniej, opisy bardziej rozbudowane, a akcja bardziej wartka, oceniłabym "Pamiętnik narkomanki" wyżej. Niemniej jednak książka opływa we wspaniałe przemyślenia, które jednocześnie udowadniały trzeźwość umysłu narkomana i jej brak.
"Wszystko jest fikcją. Ja również"

Załóż konto za darmo!

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku