Okładka książki Pamiętnik narkomanki

wydawnictwo
Mawit Druk
typ
papier
6.38 (12686 ocen i 866 opinii)

Opis książki

To prawdziwe notatki dziewczyny, później kobiety, w których zamkniętych zostało piętnaście lat życia na krawędzi, we wciąż na nowo podejmowanej walce z nałogiem. Jej przejmujące, niejednokrotnie bardzo drastyczne świadectwo rodzi prawdę o piekle, jakim jest uzależnienie. Daty dzienne wyznaczają tu czas szkoły, pracy i wakacji, ale przede wszystkim czas życia i śmierci

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
miiincik | 2012-01-19
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 26 grudnia 2011

Osobiście uważamm,że książka jest najzwyczajniej w świecie nudna, mimoto czuję sympatię do tej powieści. Książka została oparta na faktach. Wpiękny sposób pokazuje młodym ludziom, jak łatwo z normalnej uczennicy stać się pełną problemów narkomanką. Uważam, że każdy nastolatek powinien przeczytacę książkę... tak dla przestrogi.

Monika | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Podobno ta książka miała być "dobra", więc ja się pytam: gdzie ta owa "dobroć"? Nigdy nie miałam takiego przypadku, że nie doczytałam książki do końca. To się zmieniło. "Pamiętnik narkomanki" już od pierwszej strony był dla mnie męką, wytrwałam do 45 strony. Zdegustowana oddaję ją do biblioteki. Zawiodłam się..

maniakalnaa | 2011-11-02
Na półkach: Przeczytane, Bibliotecznie
Przeczytana: listopad 2010

Do listu od pewnego mężczyzny książka jest ciekawa. Potem staje się nudna, a opisywane zdarzenia nie wzbudzają chęci dalszego czytania. Wręcz przeciwnie. Opis leczenia i walczenia ze sobą był dla mnie nudny, czytałam tylko po to, aby dowiedzieć się na czym stanęła autorka wydając książkę.

LadyNela96 | 2013-10-14
Przeczytana: 2011 rok

Ta książka powinna być lekturą.
Opowieść autorki o tym jak zniszczyły ją narkotyki i jak ciężko było jej się podnieść z dna jakie osiągnęła jest bardzo pouczająca. Szkoda tylko że sama książka jest najzwyklej w świecie nudna.

książek: 2010
Basia_Pelc | 2013-04-15
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

"Jestem takim malutkim kwiatkiem, wyrwanym z obojętności i wsadzonym w skałę. Nie przyjmę się tutaj".

Mniej więcej do połowy książka jest bardzo wciągająca, ale potem wszystko sie powtarza. Jest jak zamknięte koło. W końcu to wszystko robi sie nudne. Morze za jakiś czas ją skończe.

GammyGreen | 2013-08-22

Temat dość trudny - temat , który nie ma dna i który i tak nigdy nie ukaże tego co tak naprawdę przeżywają osoby ,które są uzależnione.
Napisane płytko , niekiedy treść prosta ,ale i tak polecam można uzyskać z niej chociaż zarys tego co dana osoba przeżywa , jak silny i obezwładniający jest to nałóg .

Jest to śliski temat do rozmów , opinii tysiące . Ktoś kto tego nie przeszedł nigdy tego tak do końca nie pojmie . Z iluż to powodów młodzi ludzie sięgają po różnego rodzaju używki , zaczyna się niewinną zabawą w próbowanie , w kunszt i sprawdzanie swoich możliwości - kończy się to przeważnie dramatem nie do prześcignięcia i zazwyczaj bez pomocy bliskiej osoby nie do wygrania .Przykre ( nie chcąc tu wrzucać ludzi do jednego wora) jak większość młodego pokolenia sięga po to ! Nie wiem z czego to wynika , zgubna odwaga ? nadmiar pieniędzy od rodziców ? stres?
naiwna chęć przynależenia do grupy ? Okropność . Takich książek jest wiele , takich wyznań jeszcze więcej !
Nie przekreślam żadn...

Vertenna | 2013-03-03

Książka opowiada o przeżyciach autorki związanych z narkomaństwem. Jest ona napisana w formie pamiętnika, czyta się ją dosyć szybko.

Bardzo podobała mi się pierwsza część, jednakże druga była ledwo do przebrnięcia. Większość wydawała mi się niewyjaśniona, tak jakby autorka chciała napisać ją tylko dla siebie i nie wytłumaczyć sensu swoich słów innym.
Szkoda, że historia jest tylko i wyłącznie o narkotykach, psychiatrykach, śmierci, odwykach. Brakowało mi pewnej codzienności, zwyczajnych spraw.
Zaciekawił mnie fakt, że opisuje ona prawdziwe wydarzenia z życia autorki. Chyba tylko to skusiło mnie do przeczytania tej książki.

Podsumowując: książka jest dobra, ale bez rewelacji - spodziewałam się czegoś lepszego. Polecam zwłaszcza młodzieży.

ekstrawagancka | 2013-03-29
Przeczytana: 24 marca 2013

Wstawka pana Kotańskiego umieszczona jako druga część - fatalna. Popsuła całokształt książki. Przytacza fragmenty tłumacząc nam pewne zagadnienia i pojęcia - a tym samym będąc w błędzie. Było to fatalne posunięcie i całkowicie zniszczyło problematykę.

Co do samego `pammiętnika` - troszeczkę zbyt spójny, dokładny, opisujący dokładnie problemy - jak na naćpaną nastolatkę. Zawsze wydawało mi się iż wtedy człowiek troszeczkę inaczej postrzega świat i nie jest w stanie usiąść przy biurku i dokładnie, o czystym umyśle spisywać swój dzień.
Mimo wszystko pojawiają się dobre cytaty a sama istota sięgania młodych po narkotyki została fenomenalnie przedstawiona.
Ocena tak niska za końcową wstawkę wywodów pana Kotańskiego.

NK-Ewa | 2014-05-30
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 24 maja 2014

Długo się za to zabierałam... Rzadko sięgam za przereklamowane rzeczy. Jednak teraz żałuję, że za to zabrałam się tak późno.
Nigdy nie interesowałam się narkomanią. Zawsze myślałam, że nałóg to zwykła choroba, nic ciekawego. Dzięki tej książce wiem, jak wygląda życie narkomana. Dowiedziałam się, co przeżywa, jakie ma myśli, z czym musi się zmagać. Czytając, wiele razy miałam wrażenie, że to ja mam problem, że to ja jestem uzależniona. Kiedy przeczytałam list Wiktora, przekonałam się, że nie tylko ja coś takiego przeżyłam.
Książka warta uwagi, polecam osobom zainteresowanym narkomanią.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto