Okładka książki Pamiętnik narkomanki

wydawnictwo
Mawit Druk
typ
papier
6,4 (13742 ocen i 933 opinie)

Opis książki

To prawdziwe notatki dziewczyny, później kobiety, w których zamkniętych zostało piętnaście lat życia na krawędzi, we wciąż na nowo podejmowanej walce z nałogiem. Jej przejmujące, niejednokrotnie bardzo drastyczne świadectwo rodzi prawdę o piekle, jakim jest uzależnienie. Daty dzienne wyznaczają tu czas szkoły, pracy i wakacji, ale przede wszystkim czas życia i śmierci

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Monika | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Podobno ta książka miała być "dobra", więc ja się pytam: gdzie ta owa "dobroć"? Nigdy nie miałam takiego przypadku, że nie doczytałam książki do końca. To się zmieniło. "Pamiętnik narkomanki" już od pierwszej strony był dla mnie męką, wytrwałam do 45 strony. Zdegustowana oddaję ją do biblioteki. Zawiodłam się..

Pamiętnik jest zapisem prawdziwych przeżyć dziewczyny, później kobiety, która przeszła przez piekło uzależnienia i której, jako jednej z nielicznych, udało się przezwyciężyć nałóg. Jest lekturą przejmującą, niejednokrotnie bardzo drastyczną, ale wobec zagrożeń, jakie niesie narkomania - konieczną.

maniakalnaa | 2011-11-02
Na półkach: Przeczytane, Bibliotecznie
Przeczytana: listopad 2010

Do listu od pewnego mężczyzny książka jest ciekawa. Potem staje się nudna, a opisywane zdarzenia nie wzbudzają chęci dalszego czytania. Wręcz przeciwnie. Opis leczenia i walczenia ze sobą był dla mnie nudny, czytałam tylko po to, aby dowiedzieć się na czym stanęła autorka wydając książkę.

LadyNela96 | 2013-10-14
Przeczytana: 2011 rok

Ta książka powinna być lekturą.
Opowieść autorki o tym jak zniszczyły ją narkotyki i jak ciężko było jej się podnieść z dna jakie osiągnęła jest bardzo pouczająca. Szkoda tylko że sama książka jest najzwyklej w świecie nudna.

Basia_Pelc | 2013-04-15
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

"Jestem takim malutkim kwiatkiem, wyrwanym z obojętności i wsadzonym w skałę. Nie przyjmę się tutaj".

Reyna | 2014-06-03
Przeczytana: kwiecień 2014

Mniej więcej do połowy książka jest bardzo wciągająca, ale potem wszystko sie powtarza. Jest jak zamknięte koło. W końcu to wszystko robi sie nudne. Morze za jakiś czas ją skończe.

MOUSE | 2015-01-30

Strasznie przygnębiająca książka.

Mylengrave | 2013-05-01
Przeczytana: 01 maja 2013

Książka nieczytalna, totalny bełkot, brak stylu, zupełnie przypadkowa narracja, a nie żaden strumień świadomości. Pierwsze osiemnaście stron sprawiło, że podjęłam decyzję o zaprzestaniu lektury. Jasne, otworzyłam na paru przypadkowych kartkach, ale było tylko gorzej. Nie będę pisać, że ciężko przebrnąć przez tę pozycję wytrawnemu czytelnikowi, książka została napisana niczym przez pięcio- czy sześciolatka, krótkie zdania, totalny bezsens, żadna fabuła, w kółko to samo. To nie jest kwestia tego, że to przecież odległe czasy, inne życie. Nie, to pisarstwo jest do bani! Jeśli już poruszamy się w obrębie pamiętników, Plastusiowy bije go na głowę, pod każdym względem. Ciężko czytać zwierzenia trzynastolatki, która pojęcie o życiu ma mocno mgliste, niczym trzylatka. Coś zupełnie nierealnego, w ogóle mnie to nie rusza, opowieść pozbawiona jest emocji, nie czułam współczucia, wyczuwałam za to wszechobecną głupotę. Absolutnie nie polecam nikomu, jeszcze nigdy w życiu nie miałam okazji...

Caleb | 2014-04-11

Kultowa relacja z piekła narkomaństwa. Rosiek stworzyła szczegółową spowiedź z przeszłości, jaka o mało jej nie zabiła. Pierwsza część książki dotyczy stricte nałogu, który wział w posiadanie młodą jeszcze dziewczynę. Autorka zasmakowała przede wszystkim w opiatach, spożywając je po squatach i w mieszkaniach znajomych. Dalszy etap to aktywna walka z potrzebą ,,zagrzania". Rosiek podejmuje się pracy psychologa, co jest dla niej postępującym katharsis.

Książka ujmuje pełną bólu prozą przeplataną z poetyckimi wstawkami. Czuć skrajne emocje młodej osoby, urzeka próba przyobleczenia tejże wrażliwości w słowa. Nawet ten mniej drastyczny etap wychodzenia na prostą, wciąż pozostaje bardzo ciekawy i daje do myślenia, że egzystencja człowieka jest krucha. Niektórzy potrafią dostrzec to dopiero po przejściach, oby innym uświadomił to ten pamiętnik.

Picanto | 2014-05-21

Książka pokazująca jak skomplikowane i trudne jest życie nawet to najbardziej idealne. Jak ludzie nie zdają sobie sprawy, że narkomania włada po części światem i jest wszędzie nawet, gdy jej nie widać. Piękna historia kobiety, która zawalczyła o swoje życie i posiadała chęć istnienia. Razem z nią przeżywamy wzloty i upadki. Możemy wręcz wcielić się w jej postać i zapomnieć o naszym własnym życiu, i na czas czytania stać się Basią, która odkrywa przed nami smutną prawdę działania naszego świata, pełną brutalności i niemocy. Dopiero po przeczytaniu tego pamiętnika zrozumiałam jak często ludzie ignorują rzeczy, z którymi nie dają sobie rady lub nie chcą by były prawdziwe w ich dotychczasowym szczęśliwym życiu. Według mnie każdy powinien ją przeczytać i to nie raz, by mógł w pełni zrozumieć co ma nam do przekazania autorka.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica