Pamiętnik narkomanki

wydawnictwo
Mawit Druk
typ
papier
6,4 (13999 ocen i 956 opinii)

Opis książki

To prawdziwe notatki dziewczyny, później kobiety, w których zamkniętych zostało piętnaście lat życia na krawędzi, we wciąż na nowo podejmowanej walce z nałogiem. Jej przejmujące, niejednokrotnie bardzo drastyczne świadectwo rodzi prawdę o piekle, jakim jest uzależnienie. Daty dzienne wyznaczają tu czas szkoły, pracy i wakacji, ale przede wszystkim czas życia i śmierci

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Paulina | 2014-07-21

sięgam pamięcią do czasów, kiedy odkrywałam Barbarę Rosiek i jej pamiętnik i muszę przyznać, że pomimo upływu lat, mam w głowie obraz jej świata. ułożona na pozór nastolatka okazuje się zagubioną dziewczyną, która z łatwością wpada w szpony niebezpiecznego nałogu.
bohaterka uchyla drzwi do najskrytszych zakątków swojego życia i uczuć. chociaż często jej wpisy są pozbawione emocji, to naturalne relacjonowanie przebiegu wydarzeń, sprawia, że przyjmuje się ją bardzo łatwo. i pozostaje miejsce na własne przemyślenia.
temat trudny, ciężki, jednak dla fanów pamiętników oraz tematyki uzależnień pozycja konieczna do przeczytania.

Boss | 2014-08-13

Miałam jakoś 14 lat, kiedy "odkryłam" tę książkę.
Gdzieś do połowy bardzo mi się podobała, potem nudziła mnie strasznie.
Początek i wgl, czytało się super, bardzo wciągające. Potem zrobiły się z tego "flaki z olejem". Nie wiem czy dobrze (od tamtego czasu minęło ładnych parę latek), ale jak dla mnie ta książka ma małą wartość.
Bohaterka z narkomanki stała się alkoholiczką.
Nie doceniła życia, szansy, którą dostała.
Zniszczyła ją raz. Niczego się nie nauczyła. Dalej niszczyła sobie życie.
Właściwie mogłaby być pouczająca... ale jednak się nie stała.
Szkoda, bo miała dobry potencjał.

Gubię się w drugiej części, ale wszystkie gwiazdki przyznaję za pierwszą. Nie polecam jako moralizatorskiej lektury przestrzegającej przed narkotykami. Za dużo tu filozofii, głębi i drugiego dna. Za moralizatorską książkę można uznać "My,dzieci z dworca ZOO", ale "Pamiętnik.." jest bardziej dziełem, niż ulotką ostrzegającą przed skutkami brania narkotyków.

Concordia | 2014-06-20

Mnie książka się bardzo podobała i mam zamiar sięgnąć po inne pozycje Pani Barbary Rosiek. Książkę wbrew pozorom czyta się szybko, i myślę, że można wyciągnąć z niej morał i niejako "przepis" na życie. Bardzo ciekawe jest, że autorka opisuje fakty, w związku z tym możemy (przynajmniej ja), bardziej poważnie do niej podejść i zapamiętać ją na dłuższy czas.

Kanakuji | 2014-10-19
Przeczytana: 18 października 2014

Książkę, chciałam od dawna przeczytać ale dzięki mojej kuzynce doszło do tego szybciej, z czego się szczerze cieszę. Spodobała mi się, napisana w fajny, prawdziwy sposób, dzięki czemu łatwo i szybko się czyta.
Warto przeczytać, przede wszystkim po to, by poznać chociażby częściowe uczucia narkomanki.
Polecam,
Kanakuji :)

Monika | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Podobno ta książka miała być "dobra", więc ja się pytam: gdzie ta owa "dobroć"? Nigdy nie miałam takiego przypadku, że nie doczytałam książki do końca. To się zmieniło. "Pamiętnik narkomanki" już od pierwszej strony był dla mnie męką, wytrwałam do 45 strony. Zdegustowana oddaję ją do biblioteki. Zawiodłam się..

Pamiętnik jest zapisem prawdziwych przeżyć dziewczyny, później kobiety, która przeszła przez piekło uzależnienia i której, jako jednej z nielicznych, udało się przezwyciężyć nałóg. Jest lekturą przejmującą, niejednokrotnie bardzo drastyczną, ale wobec zagrożeń, jakie niesie narkomania - konieczną.

maniakalnaa | 2011-11-02
Na półkach: Przeczytane, Bibliotecznie
Przeczytana: listopad 2010

Do listu od pewnego mężczyzny książka jest ciekawa. Potem staje się nudna, a opisywane zdarzenia nie wzbudzają chęci dalszego czytania. Wręcz przeciwnie. Opis leczenia i walczenia ze sobą był dla mnie nudny, czytałam tylko po to, aby dowiedzieć się na czym stanęła autorka wydając książkę.

LadyNela96 | 2013-10-14
Przeczytana: 2011 rok

Ta książka powinna być lekturą.
Opowieść autorki o tym jak zniszczyły ją narkotyki i jak ciężko było jej się podnieść z dna jakie osiągnęła jest bardzo pouczająca. Szkoda tylko że sama książka jest najzwyklej w świecie nudna.

Basia_Pelc | 2013-04-15
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

"Jestem takim malutkim kwiatkiem, wyrwanym z obojętności i wsadzonym w skałę. Nie przyjmę się tutaj".

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Lisa Unger
    45. rocznica
    urodzin
    Ilu ludzi troszczy się o was tak naprawdę? I nie chodzi mi o tych, z którymi miło jest przebywać, a także nie o tych, których kochacie i którym wierzycie. Ale ludzi, którzy dobrze się czują, kiedy jesteście szczęśliwi i odnosicie sukcesy, a źle, kiedy wam się nie układa, albo przechodzicie trudny ok... pokaż więcej
  • Tadeusz Słobodzianek
    60. rocznica
  • Ron McLarty
    68. rocznica
    urodzin
    Ludzie, których kochasz, potrafią cię podnieść na duchu i potrafią zamącić ci w głowie. Rozumienie ich nie wydaje się takie ważne, kiedy są w twoich myślach. To dlatego miłość powinna być łatwa.
  • Alfred Elton van Vogt
    79. rocznica
  • Ludwig Wittgenstein
    126. rocznica
    urodzin
    Granice naszego języka oznaczają granice naszego świata.
  • Sławomir Łubiński
    81. rocznica
  • Morris West
    99. rocznica
    urodzin
    Samotność to nic nowego. Prędzej czy później dotyka każdego z nas. Umierają przyjaciele, członkowie naszych rodzin, kochankowie i mężowie także.
  • Hubert Selby
    11. rocznica
    śmierci
    Zaraz! Boże wszechmogący wygląda na to że całe dotychczasowe życie upłynęło jej na czekaniu. Czekaniu na co???? Czekaniu na to by zacząć żyć. Tak, zgadza się, czekała na to by zacząć żyć. (...) Wszystko co robiła było jedynie próbą generalną przed życiem.
  • Bjørnstjerne Bjørnson
    105. rocznica