Pamiętnik narkomanki

3 912
3 209
2 487

Inne wydania

To prawdziwe notatki dziewczyny, później kobiety, w których zamkniętych zostało piętnaście lat życia na krawędzi, we wciąż na nowo podejmowanej walce z nałogiem. Jej przejmujące, niejednokrotnie bardzo drastyczne świadectwo rodzi prawdę o piekle, jakim jest uzależnienie. Daty dzienne wyznaczają tu czas szkoły, pracy i wakacji, ale przede wszystkim czas życia i śmierci

Sklep

7,31 (16 ocen i opinii)
Arystokratka w ukropie
Evžen Boček

7,64 (22 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Linia serc
Rainbow Rowell

6,66 (41 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Daria | 2010-10-23
Przeczytana: 22 października 2010

Zastanawia mnie czemu takie właśnie książki nie są lekturami w szkołach. Tyle się teraz mówi o narkotykach (obecnie o dopalaczach), alkoholu, wszelakich uzależnieniach a my i tak musimy męczyć się nad przeważnie nudnymi pozycjami i kanonem lektur, który przynajmniej w mojej szkole jest chyba przedpotopowy.
Wracając do książki – czytając ją przypomniałam sobie jak to było kiedyś, kiedy jedna książka przeczytana dziennie to był taki rytuał. Świetna opowieść o życiu, problemach dorastającej młodzieży, błądzeniu i odnajdowaniu tej właściwej drogi. Na początku trudno było mi uwierzyć, że dziewczyna z początków pamiętnika to praktycznie moja rówieśnica. Z czasem dopiero w niektórych myślach, słowach odkrywałam wiele swoich myśli, poglądów.
Z pierwszych stron drugiej części, jak Basia przestała brać narkotyki i próbowała normalnie żyć można myśleć, że ta część będzie nudna. Ale tak naprawdę to ciągle zaprzeczanie sobie, raz bycie w miarę optymistką kochającą życie, by za chwilę...

saigon | 2014-04-14

"Pamiętnik narkomanki" to była moja pierwsza "dorosła" książka. Przeczytałem ją w wieku 8 lat. No cóż, mam 21, nie palę, nie ćpam. xd Ale własnym dzieciom czy dzieciom z rodziny bym tej książki jednak w wieku 8 lat nie dał. Powiedzmy sobie to szczerze, nie każdy 8 latek jest tak mądry jak ja(i skromny) wtedy, by potraktować to jako przestrogę. Większość raczej byłaby ciekawska.
Książka ciekawa, wróciłem do niej w wieku lat 15. Jeden z lepszych pamiętników, jaki czytałem.

miiincik | 2012-01-19
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 26 grudnia 2011

Osobiście uważamm,że książka jest najzwyczajniej w świecie nudna, mimoto czuję sympatię do tej powieści. Książka została oparta na faktach. Wpiękny sposób pokazuje młodym ludziom, jak łatwo z normalnej uczennicy stać się pełną problemów narkomanką. Uważam, że każdy nastolatek powinien przeczytacę książkę... tak dla przestrogi.

Kanakuji | 2014-10-19
Przeczytana: 18 października 2014

Książkę, chciałam od dawna przeczytać ale dzięki mojej kuzynce doszło do tego szybciej, z czego się szczerze cieszę. Spodobała mi się, napisana w fajny, prawdziwy sposób, dzięki czemu łatwo i szybko się czyta.
Warto przeczytać, przede wszystkim po to, by poznać chociażby częściowe uczucia narkomanki.
Polecam,
Kanakuji :)

InnaPanna | 2014-02-11

Ta niezwykła książka pokazała mi inny świat i to, jak człowiek może popełniać błędy, nie zdając sobie z tego do końca sprawy. Jednak czy ktoś wie, kiedy popełnia błąd? Nie... jednak Pamiętnik narkomanki może uchronić nie jedno życie przed błędem, który (niestety w dzisiejszym świecie) jest coraz częściej popełniany.

Pamiętnik jest zapisem prawdziwych przeżyć dziewczyny, później kobiety, która przeszła przez piekło uzależnienia i której, jako jednej z nielicznych, udało się przezwyciężyć nałóg. Jest lekturą przejmującą, niejednokrotnie bardzo drastyczną, ale wobec zagrożeń, jakie niesie narkomania - konieczną.

Anna | 2014-02-15

Książka poruszająca i ciekawa. Największym plusem jest to że jest oparta na autentycznych wydarzeniach - a takie są najlepsze gdyż jeszcze bardziej wciągają ;)
Każdy z Nas ku przestrodze powinien przeczytać te książkę. Polecam!

Created_Eternity | 2013-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2013

"Na razie od czasu do czasu podróżuję w snach. Ładnie to się nazywa. Podróż w nieznane."

MOJE ODCZUCIA:

Jak często słyszy się o nielegalnych sprzedażach narkotyków? Ile razy słyszeliśmy o różnorakich kradzieżach czy morderstwach, w czasie gdy ich sprawca był pod wpływem narkotyków bądź alkoholu? Ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się, co może czuć taki narkoman? Teraz Ty zadaj sobie pytanie, czy kiedykolwiek myślałaś/eś dlaczego taki człowiek sięgnął po narkotyki, albo co przeżywa w czasie gdy ćpa, i kiedy tego nie robi? Zgaduję, że nie. Aczkolwiek mogę się mylić. Osobiście nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Wiele razy w wiadomościach, gazetach bądź nawet w centrum słyszałam o narkomanach. Ale nigdy nie zastanawiało mnie to, dlaczego oni to robią. Co mogą czuć.

To co w tej chwili piszę, nie jest recenzją. "Pamiętnik narkomanki" nie jest światem wykreowanym przez autora, oraz stworzonymi barwnymi postaciami. Nie mogę oceniać bohaterów czy wydarzeniach w tejże książce. Gdyż...

Książkoholiczka | 2012-09-29
Przeczytana: 2011 rok

"Pamiętnik narkomanki" jest przestrogą nie tylko dla młodzieży, ale także dla rodziców i wychowawców. Nigdy tak na prawdę nie zrozumiemy osób, które piją, czy biorą narkotyki. Dlatego polecam tą książkę. Autorka w zawarła w niej swoje uczucia. Nawet w najkrótszej notatce można było je odkryć. My myślimy, że to takie proste: wpadłeś w nałóg to teraz z niego wyjdź. Ale to nie takie łatwe . Tak naprawdę, nie zrozumiemy takich ludzi jakimi są pani Barbara Rosiek. Aby ich zrozumieć, musielibyśmy skończyć tak jak oni. Autorka pomaga nam w zrozumieniu nałogu, jakim jest narkomania. Chce abyśmy wiedzieli, że gdy się wpadnie w nałóg,to nie można tak łatwo z niego wyjść. Pani Rosiek Wie jakie to trudne i z pewnością chciałaby, abyśmy nie zechcieli spróbować jak to jest brać narkotyki. Abyśmy nie ulegli osobom, które nam to proponują. Gorąco POLECAM!!!

Amadeusz | 2012-08-14

Jedna z pierwszych książek jakie przeczytałem.
Ciągnęło mnie do niej coś co nazwał bym własnymi doświadczeniami z lat młodzieńczych.
Nie zawiodłem się , zapiski bardzo prawdziwe ,wszelkiego rodzaju informacje na temat używek wyglądały na własne doświadczenia nie wyciągnięte z Wikipedii.
Brak zwrotów akcji ,nieoczekiwanych wydarzeń(może kilka) książka jest po prostu swoistym obrazem życia początkującego z czasem doświadczonego narkomana który pomimo chęci zaprzestania swoich działań nie potrafi wyrwać się z gehenny w którą się wplątał.
Polecam zwłaszcza tym którzy uważają ze wszelkiego rodzaju kontakty z używkami są bezpieczne i nie prowadzą do uzależnienia.

Co czytają uczniowie?

Od 7 stycznia do końca marca uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych mogli brać udział w akcji „Ogólnopolskie wybory książek”. Ich zadaniem było podanie maksymalnie trzech tytułów najciekawszych (ich zdaniem) książek, które czytali w ciągu ostatnich dwóch lat. W wyborach wzięło udział prawie 450 tys. uczniów!