Pamiętnik narkomanki

Wydawnictwo: Mawit Druk
6,41 (14490 ocen i 990 opinii)

Inne wydania

To prawdziwe notatki dziewczyny, później kobiety, w których zamkniętych zostało piętnaście lat życia na krawędzi, we wciąż na nowo podejmowanej walce z nałogiem. Jej przejmujące, niejednokrotnie bardzo drastyczne świadectwo rodzi prawdę o piekle, jakim jest uzależnienie. Daty dzienne wyznaczają tu czas szkoły, pracy i wakacji, ale przede wszystkim czas życia i śmierci

Sklep

• Pogromca lwów
  • W krainie kolibrów
  • Podziemny labirynt
  • Widok z nieba
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Tango dla oprawcy

6,33 (64 ocen i opinii)
Widok z nieba
Clara Sanchez

6,44 (27 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

6,79 (28 ocen i opinii)
Tango dla oprawcy
Daniel Chavarria

6,8 (5 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
MOUSE | 2015-01-30

Strasznie przygnębiająca książka.

Created_Eternity | 2013-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2013

"Na razie od czasu do czasu podróżuję w snach. Ładnie to się nazywa. Podróż w nieznane."

MOJE ODCZUCIA:

Jak często słyszy się o nielegalnych sprzedażach narkotyków? Ile razy słyszeliśmy o różnorakich kradzieżach czy morderstwach, w czasie gdy ich sprawca był pod wpływem narkotyków bądź alkoholu? Ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się, co może czuć taki narkoman? Teraz Ty zadaj sobie pytanie, czy kiedykolwiek myślałaś/eś dlaczego taki człowiek sięgnął po narkotyki, albo co przeżywa w czasie gdy ćpa, i kiedy tego nie robi? Zgaduję, że nie. Aczkolwiek mogę się mylić. Osobiście nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Wiele razy w wiadomościach, gazetach bądź nawet w centrum słyszałam o narkomanach. Ale nigdy nie zastanawiało mnie to, dlaczego oni to robią. Co mogą czuć.

To co w tej chwili piszę, nie jest recenzją. "Pamiętnik narkomanki" nie jest światem wykreowanym przez autora, oraz stworzonymi barwnymi postaciami. Nie mogę oceniać bohaterów czy wydarzeniach w tejże książce. Gdyż...

Książkoholiczka | 2012-09-29
Przeczytana: 2011 rok

"Pamiętnik narkomanki" jest przestrogą nie tylko dla młodzieży, ale także dla rodziców i wychowawców. Nigdy tak na prawdę nie zrozumiemy osób, które piją, czy biorą narkotyki. Dlatego polecam tą książkę. Autorka w zawarła w niej swoje uczucia. Nawet w najkrótszej notatce można było je odkryć. My myślimy, że to takie proste: wpadłeś w nałóg to teraz z niego wyjdź. Ale to nie takie łatwe . Tak naprawdę, nie zrozumiemy takich ludzi jakimi są pani Barbara Rosiek. Aby ich zrozumieć, musielibyśmy skończyć tak jak oni. Autorka pomaga nam w zrozumieniu nałogu, jakim jest narkomania. Chce abyśmy wiedzieli, że gdy się wpadnie w nałóg,to nie można tak łatwo z niego wyjść. Pani Rosiek Wie jakie to trudne i z pewnością chciałaby, abyśmy nie zechcieli spróbować jak to jest brać narkotyki. Abyśmy nie ulegli osobom, które nam to proponują. Gorąco POLECAM!!!

Ziutka | 2014-06-01
Przeczytana: 28 maja 2014

Daję dość wysoką ocenę zważywszy na fakt, że przez książkę raczej przebrnęłam niż zwyczajnie przeczytałam. Mimo, że forma pamiętnika wydaje się być przystępna, mnie czytanie szło jak krew z nosa. Przy czym, muszę stwierdzić, że pierwsza część jest o wiele ciekawsza od drugiej. A to głównie dlatego, że opisuje świat, którego nie znam, a który jest bardzo interesujący, przynajmniej dla postronnego obserwatora. Niestety jest to podane w dość nudnej formie, bardzo prostym(miejscami wręcz irytującym) językiem. Książka miała potencjał ze względu na tematykę, jednak według mnie autorce brakuje umiejętności pisarskich.
Czy mogę polecić tą książkę? Jedynie tym najbardziej zainteresowanym tematem, bo zdecydowanie nie jest to pozycja, którą każdy powinien mieć w swojej biblioteczce.

Paulina | 2014-07-21

sięgam pamięcią do czasów, kiedy odkrywałam Barbarę Rosiek i jej pamiętnik i muszę przyznać, że pomimo upływu lat, mam w głowie obraz jej świata. ułożona na pozór nastolatka okazuje się zagubioną dziewczyną, która z łatwością wpada w szpony niebezpiecznego nałogu.
bohaterka uchyla drzwi do najskrytszych zakątków swojego życia i uczuć. chociaż często jej wpisy są pozbawione emocji, to naturalne relacjonowanie przebiegu wydarzeń, sprawia, że przyjmuje się ją bardzo łatwo. i pozostaje miejsce na własne przemyślenia.
temat trudny, ciężki, jednak dla fanów pamiętników oraz tematyki uzależnień pozycja konieczna do przeczytania.

Boss | 2014-08-13

Miałam jakoś 14 lat, kiedy "odkryłam" tę książkę.
Gdzieś do połowy bardzo mi się podobała, potem nudziła mnie strasznie.
Początek i wgl, czytało się super, bardzo wciągające. Potem zrobiły się z tego "flaki z olejem". Nie wiem czy dobrze (od tamtego czasu minęło ładnych parę latek), ale jak dla mnie ta książka ma małą wartość.
Bohaterka z narkomanki stała się alkoholiczką.
Nie doceniła życia, szansy, którą dostała.
Zniszczyła ją raz. Niczego się nie nauczyła. Dalej niszczyła sobie życie.
Właściwie mogłaby być pouczająca... ale jednak się nie stała.
Szkoda, bo miała dobry potencjał.

Gubię się w drugiej części, ale wszystkie gwiazdki przyznaję za pierwszą. Nie polecam jako moralizatorskiej lektury przestrzegającej przed narkotykami. Za dużo tu filozofii, głębi i drugiego dna. Za moralizatorską książkę można uznać "My,dzieci z dworca ZOO", ale "Pamiętnik.." jest bardziej dziełem, niż ulotką ostrzegającą przed skutkami brania narkotyków.

ByMonikaBookworm | 2014-06-20

Mnie książka się bardzo podobała i mam zamiar sięgnąć po inne pozycje Pani Barbary Rosiek. Książkę wbrew pozorom czyta się szybko, i myślę, że można wyciągnąć z niej morał i niejako "przepis" na życie. Bardzo ciekawe jest, że autorka opisuje fakty, w związku z tym możemy (przynajmniej ja), bardziej poważnie do niej podejść i zapamiętać ją na dłuższy czas.

miiincik | 2012-01-19
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 26 grudnia 2011

Osobiście uważamm,że książka jest najzwyczajniej w świecie nudna, mimoto czuję sympatię do tej powieści. Książka została oparta na faktach. Wpiękny sposób pokazuje młodym ludziom, jak łatwo z normalnej uczennicy stać się pełną problemów narkomanką. Uważam, że każdy nastolatek powinien przeczytacę książkę... tak dla przestrogi.

Monika | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Podobno ta książka miała być "dobra", więc ja się pytam: gdzie ta owa "dobroć"? Nigdy nie miałam takiego przypadku, że nie doczytałam książki do końca. To się zmieniło. "Pamiętnik narkomanki" już od pierwszej strony był dla mnie męką, wytrwałam do 45 strony. Zdegustowana oddaję ją do biblioteki. Zawiodłam się..