Okładka książki Pamiętnik narkomanki

wydawnictwo
Mawit Druk
typ
papier
6,39 (13485 ocen i 915 opinii)

Opis książki

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Dominika | 2013-05-01
Przeczytana: 01 maja 2013

Książka nieczytalna, totalny bełkot, brak stylu, zupełnie przypadkowa narracja, a nie żaden strumień świadomości. Pierwsze osiemnaście stron sprawiło, że podjęłam decyzję o zaprzestaniu lektury. Jasne, otworzyłam na paru przypadkowych kartkach, ale było tylko gorzej. Nie będę pisać, że ciężko przebrnąć przez tę pozycję wytrawnemu czytelnikowi, książka została napisana niczym przez pięcio- czy sześciolatka, krótkie zdania, totalny bezsens, żadna fabuła, w kółko to samo. To nie jest kwestia tego, że to przecież odległe czasy, inne życie. Nie, to pisarstwo jest do bani! Jeśli już poruszamy się w obrębie pamiętników, Plastusiowy bije go na głowę, pod każdym względem. Ciężko czytać zwierzenia trzynastolatki, która pojęcie o życiu ma mocno mgliste, niczym trzylatka. Coś zupełnie nierealnego, w ogóle mnie to nie rusza, opowieść pozbawiona jest emocji, nie czułam współczucia, wyczuwałam za to wszechobecną głupotę. Absolutnie nie polecam nikomu, jeszcze nigdy w życiu nie miałam okazji...

Caleb | 2014-04-11

Kultowa relacja z piekła narkomaństwa. Rosiek stworzyła szczegółową spowiedź z przeszłości, jaka o mało jej nie zabiła. Pierwsza część książki dotyczy stricte nałogu, który wział w posiadanie młodą jeszcze dziewczynę. Autorka zasmakowała przede wszystkim w opiatach, spożywając je po squatach i w mieszkaniach znajomych. Dalszy etap to aktywna walka z potrzebą ,,zagrzania". Rosiek podejmuje się pracy psychologa, co jest dla niej postępującym katharsis.

Książka ujmuje pełną bólu prozą przeplataną z poetyckimi wstawkami. Czuć skrajne emocje młodej osoby, urzeka próba przyobleczenia tejże wrażliwości w słowa. Nawet ten mniej drastyczny etap wychodzenia na prostą, wciąż pozostaje bardzo ciekawy i daje do myślenia, że egzystencja człowieka jest krucha. Niektórzy potrafią dostrzec to dopiero po przejściach, oby innym uświadomił to ten pamiętnik.

Picanto | 2014-05-21

Książka pokazująca jak skomplikowane i trudne jest życie nawet to najbardziej idealne. Jak ludzie nie zdają sobie sprawy, że narkomania włada po części światem i jest wszędzie nawet, gdy jej nie widać. Piękna historia kobiety, która zawalczyła o swoje życie i posiadała chęć istnienia. Razem z nią przeżywamy wzloty i upadki. Możemy wręcz wcielić się w jej postać i zapomnieć o naszym własnym życiu, i na czas czytania stać się Basią, która odkrywa przed nami smutną prawdę działania naszego świata, pełną brutalności i niemocy. Dopiero po przeczytaniu tego pamiętnika zrozumiałam jak często ludzie ignorują rzeczy, z którymi nie dają sobie rady lub nie chcą by były prawdziwe w ich dotychczasowym szczęśliwym życiu. Według mnie każdy powinien ją przeczytać i to nie raz, by mógł w pełni zrozumieć co ma nam do przekazania autorka.

słowa kluczowe: narkotyki, toksykomania, uzależnienie, dziennik
kategoria: biografia/autobiografia/pamiętnik/literatura wasółczesna

To prawdziwe notatki dziewczyny, później kobiety, w których zamkniętych zostało piętnaście lat życia na krawędzi, we wciąż na nowo podejmowanej walce z nałogiem. Jej przejmujące, niejednokrotnie bardzo drastyczne świadectwo rodzi prawdę o piekle, jakim jest uzależnienie. Daty dzienne wyznaczają tu czas szkoły, pracy i wakacji, ale przede wszystkim czas życia i śmierci.

srututu | 2011-07-12

Jak miałam dziesięć lat spędzałam wakacje z kuzynką, która zaczytywała się tą książką. Mnie mama kategorycznie zabraniała, przez co poprzysięgłam sobie, że przeczytam ją jak tylko mama przestanie patrzeć. Przeczytałam niedawno.

Muszę przyznać, że pierwsza część, ta w której główna bohaterka dopiero wchodzi w narkotyczny świat jest ciekawa. Druga część, ta w której idzie na studia i cały czas gada o tym, ile straciła ćpając- już mniej.

| 2013-12-23
Przeczytana: 23 lipca 2013

Nie wiem jak ocenić tę książkę bo nie wiem czy mam prawo oceniać czyjeś życie. Miałam naprawdę duże oczekiwania co do tej historii, myślałam że bardziej mnie wciągnie... tymczasem na te trzysta stron, ciekawych było może dwieście aczkolwiek rozumiem, że nie można było niczego pominąć. Pamiętnik narkomanki nie jest książką nie wiadomo jak dobrą ale wydaje mi się, że każdy nastolatek powinien przeczytać coś o takiej tematyce.

Betoniarka | 2014-03-19
Na półkach: Przeczytane, Inne

Trochę mało obietywnie, bo panią Basię miałam okazję poznać i po prostu pokochałam ją od pierwszego wejrzenia ;) Historia kobiety, której życie poszło totalnie w złą stronę i która nawet dziś, jako starsza już i siwa pani chyba nie do końca dała radę otrząsnąć się najpierw ze swojej historii, a potem ze sławy, która spotkała ją, gdy zaczęła opisywać swoje życie. Genialna lektura.

Przeczytałam tą książkę w dziwnym okresie swojego życia - chciałam się trzymać z dala od wszystkich, a przede wszystkim realnego życia. Może dlatego tak bardzo mi się spodobała, tak bardzo się nią przejęłam i dała mi wiele do myślenia. Niesamowita opowieść i taka prawdziwa - bez wyolbrzymiania cierpienia, ale i bez łagodzenia go!

miiincik | 2012-01-19
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 26 grudnia 2011

Osobiście uważamm,że książka jest najzwyczajniej w świecie nudna, mimoto czuję sympatię do tej powieści. Książka została oparta na faktach. Wpiękny sposób pokazuje młodym ludziom, jak łatwo z normalnej uczennicy stać się pełną problemów narkomanką. Uważam, że każdy nastolatek powinien przeczytacę książkę... tak dla przestrogi.

Kanakuji | 2014-10-19
Przeczytana: 18 października 2014

Książkę, chciałam od dawna przeczytać ale dzięki mojej kuzynce doszło do tego szybciej, z czego się szczerze cieszę. Spodobała mi się, napisana w fajny, prawdziwy sposób, dzięki czemu łatwo i szybko się czyta.
Warto przeczytać, przede wszystkim po to, by poznać chociażby częściowe uczucia narkomanki.
Polecam,
Kanakuji :)