Lubimyczytać.pl to:

wydawnictwo
Mawit Druk
typ
papier
6.36 (11523 ocen i 783 opinie)

Opis książki

To prawdziwe notatki dziewczyny, później kobiety, w których zamkniętych zostało piętnaście lat życia na krawędzi, we wciąż na nowo podejmowanej walce z nałogiem. Jej przejmujące, niejednokrotnie bardzo drastyczne świadectwo rodzi prawdę o piekle, jakim jest uzależnienie. Daty dzienne wyznaczają tu czas szkoły, pracy i wakacji, ale przede wszystkim czas życia i śmierci

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Loa | 2013-03-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Inne
Przeczytana: 13 marca 2013

Spodziewałam się czegoś lepszego, ale teraz, kiedy wiem, że książka jest oparta na prawdziwych relacjach i notatkach, ciężko mi ją ocenić, bo przecież wkład Barbary Rosiek w tą książkę był mniejszy, niż zazwyczaj w książkach bywa, ale warto zauważyć, że jednak był.

Uważam, że gdyby atmosfera była zbudowana staranniej, opisy bardziej rozbudowane, a akcja bardziej wartka, oceniłabym "Pamiętnik narkomanki" wyżej. Niemniej jednak książka opływa we wspaniałe przemyślenia, które jednocześnie udowadniały trzeźwość umysłu narkomana i jej brak.
"Wszystko jest fikcją. Ja również"

Zuzanna | 2013-12-23
Przeczytana: 23 lipca 2013

Nie wiem jak ocenić tę książkę bo nie wiem czy mam prawo oceniać czyjeś życie. Miałam naprawdę duże oczekiwania co do tej historii, myślałam że bardziej mnie wciągnie... tymczasem na te trzysta stron, ciekawych było może dwieście aczkolwiek rozumiem, że nie można było niczego pominąć. Pamiętnik narkomanki nie jest książką nie wiadomo jak dobrą ale wydaje mi się, że każdy nastolatek powinien przeczytać coś o takiej tematyce.

Pamiętnik jest zapisem prawdziwych przeżyć dziewczyny, później kobiety, która przeszła przez piekło uzależnienia i której, jako jednej z nielicznych, udało się przezwyciężyć nałóg. Jest lekturą przejmującą, niejednokrotnie bardzo drastyczną, ale wobec zagrożeń, jakie niesie narkomania - konieczną.

Agnieszka | 2012-09-14

Bądąc nastolatką wypożyczyłam tą książkę ze szkolnej biblioteki. Czytając prawdziwe zapiski dziewczyny ogromnie przeżywałam jej historię, która czasem wprawiała mnie w osłupienie a nawet przerażenie, kiedy dowiadywałam się o piekle jakim jest uzależnienie. Książka smutna, ale jakże prawdziwa.

Gosia | 2014-02-23
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Naprawdę dobra książka. Nie wywarła na mnie tak wielkiego wrażenia, jak "My dzieci z dworca zoo", jednak na pewno dzięki niej nie ciągnie mnie do choćby spróbowania narkotyków. Walka z tym nałogiem jest jedną z tych rzeczy, które warto w życiu uniknąć.

Agata | 2010-12-31

Wstrząsająca historia Baśki Rosiak opowiedziana z taką dokładnością, że sama myśl o narkotykach przysparza mnie o ból głowy.

Puszokowa | 2013-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2013

Chociaż rzeczywistość jest brutalna i zdecydowanie inna niż wszyscy byśmy chcieli, jedno jest pewne –narkomania nie robi już na ludziach takiego wrażenia jak kiedyś. Narkotyki nas otaczają, ciągle słyszymy o coraz nowszych, silniejszych substancjach, ludzie umierają z przedawkowania, zatracają swoją osobowość, swoje człowieczeństwo, a my zachowujemy bierność i bezwzględność. Może powinniśmy się zatrzymać, zastanowić i pomyśleć, czy nasza nieczułość i oswojenie z tym tematem jest prawidłową reakcją.

Sięgnęłam po „Pamiętnik narkomanki” z brakiem wygórowanych oczekiwań. Nie spodziewałam się, że w tej książce znajdę coś, co skrajnie mnie zszokuje. Wcześniej czytałam już między innymi „My, dzieci z dworca ZOO” więc być może słusznie stwierdziłam, że Barbara Rosiek nie da mi dzięki swojej książce czegoś podobnego, równie wstrząsającego, realnego, dotykającego skonkretyzowane punkty wrażliwości.

Jednakże „Pamiętnik narkomanki” bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Być mo...

Inevitable | 2014-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2014

Najdłużej czytana przeze mnie książka. Na pewno już więcej po nią nie sięgnę.

Pamiętnik pani Barbary Rosiek jest najzwyczajniej w świecie nudny. Czytając tą książkę momentami miałam wrażenie, że czytam ciągle jedno i to samo. Opowieść kompletnie nie wciągająca, jedyny plus, to to, że jest bardzo realistyczna. Wiadomo, pisana przecież o własnych przeżyciach. Autorka pokazała, jak bardzo trudno jest wyjść z nałogu. A jeśli to się uda, przeszłość i tak ciągnie się za nami latami... aż do śmierci. Tematyka interesująca, ale "Pamiętnik narkomanki" na pewno nie jest pasjonującą lekturą. Autorka nudzi swoimi zwierzeniami, a poprzez treści książki trzeba z wielkim trudem przebrnąć. Wiele razy miałam ochotę odłożyć czytanie na bok, jednak fakt, że historia jest oparta na prawdziwych zdarzeniach sprawił, że byłam ciekawa zakończenia.

Yuuki | 2012-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2012

Książka była... straszna. Przeżycia tej dziewczyny strasznie mną wstrząsnęły, aż sama czułam swoje zrosty po pobieraniu krwi. Tylko do czasu. Część pt. "Oswajanie zwierzęcia" była dla mnie po prostu nudna. Nie potrafiłam jej czytać. Jest to wydanie poszerzone i naprawdę żałuję, że nie wpadła mi w ręce ta starsza wersja. Bez "Oswajania zwierzęcia" książka pozostawiła wiele wydarzeń w pamięci nad którymi trzeba czasem pomyśleć. A teraz to wszystko się zatarło i nie mam nad czym się zastanawiać. Wyobrażam sobie jak to wygląda w tych nowszych wersjach, jeszcze bardziej poszerzonych. Nawet nie doczytałabym do końca... W każdym razie uważam, że każdy powinien tę książkę przeczytać, musimy to wiedzieć. Pozycja obowiązkowa zaraz po "Dzieciach z dworca zoo".

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto