Pamiętnik narkomanki

4 298
3 581
2 649

Inne wydania

To prawdziwe notatki dziewczyny, później kobiety, w których zamkniętych zostało piętnaście lat życia na krawędzi, we wciąż na nowo podejmowanej walce z nałogiem. Jej przejmujące, niejednokrotnie bardzo drastyczne świadectwo rodzi prawdę o piekle, jakim jest uzależnienie. Daty dzienne wyznaczają tu czas szkoły, pracy i wakacji, ale przede wszystkim czas życia i śmierci.

Anna | 2014-01-04

To właśnie ta książka (a później "My dzieci z Dworca ZOO") spowodowały moje zainteresowanie działalnością Marka Kotańskiego. Niestety nie dane mi było go spotkać osobiście, choć zawsze o tym marzyłam. Opisy wyniszczającego działania narkotyków pozostały jednak we mnie do dziś - ani razu ich nie tknęłam.

Książka mądra, pisana z dystansem i misją.

Elena | 2014-06-06
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Ostatnia książka jaką w tym roku szkolnym wypożyczyłam ze szkolnej biblioteki :( Każdy powinien ją przeczytać żeby dowiedzieć się co narkotyki robią z człowiekiem. Autorka, która sama to przeżyła przedstawiła ten świat takim jakim jest naprawdę. Uważam, że książki tego typu powinny być lekturami a nie nic nie wnosząca do życia "Zemsta"

Moja pierwsza ksiazka o takiej tematyce. Przeczytalam ja w 1996, wiec w tym okresie narkotyki i odwyk to byla tragedia. Dzis tez jest ale jest wiecej pozycji na ten temat. Moja ksiazka ma wydanie 1994 rok !! Do dzis pozostala w mojej pamieci
Polecam

Elfik Book | 2015-12-06

Życie jest takie piękne! Codziennie rano wstaję, jem śniadanie, po czym idę do szkoły, gdzie spędzam całe osiem godzin, by później wrócić do domu i spędzić cały wieczór nad pasjonującymi pracami domowymi... Czyż to nie jest piękne? A przy tym niemiłosiernie monotonne i nudne? Basia była bardzo dobrą uczennicą, która zawsze słuchała się rodziców i robiła to co należy. Miała idealne życie i dobrze o tym wiedziała. Jednakże idealność jest arcynudna. Dlatego właśnie pewnego dnia Basia postanowiła zrobić coś innego – iść na wagary. Przecież nic się nie stanie, jak jednego dnia opuści szkołę i spróbuje czegoś nowego. W końcu ludzie są uczynni i pomogą jej poznać świat. Na przykład zaproponują jej dziwną substancję. Czemu nie spróbować? To nie może być prawda, że przez następne lata będzie w olbrzymiej depresji, jej jedynym marzeniem będzie śmierć, a bogiem narkotyk. Zwykłe czcze gadanie. Jeden dzień nie ma znaczenia. Ale czy na pewno?

"Pamiętnik narkomanki" leży u mnie na...

Aga | 2015-06-23

Autorką i równocześnie bohaterką książki pt. „Pamiętnik narkomanki” jest Barbara Rosiek. Urodziła się 25 czerwca 1959 r. W Częstochowie. Pisarka, poetka, malarka. Ukończyła studia psychologiczne w Katowicach.

Książka powstała z autentycznych zapisków prowadzonych przez panią Barbarę latami. Książka porusza wiele problemów: brak akceptacji ze strony otoczenia, niewyobrażalną wręcz samotność bohaterki, walkę ze szkołą, policją. To wszystko w ostateczności doprowadziło Basię do choroby zniewalającej duszę i ciało. Tak! Narkomania to choroba.
Książka napisana została przede wszystkim ku przestrodze. Ukazuje jakie piekło niesie za sobą narkomania. Jest to książka drastyczna lecz w zagrożeniu jakie niesie za sobą narkomania potrzebna. Książkę polecam młodym ludziom, rodzicom i nauczycielom, mimo iż została wydana po raz pierwszy przeszło dwadzieścia lat temu jest nadal lekturą potrzebną i wciąż aktualną. Na podsumowanie pragnę przytoczyć jeszcze jeden fragment z książki „Każdy rodzaj...

Książka ważna. Każdy powinien ją przeczytać z powodu treści, jaką zawiera. Powinien. Ale czy polecam? To zależy. Pamiętnik naprawdę bardzo dobrze pokazuje narkomanię i jej skutki. Pod tym względem należy mu się plus. Ale istnieje pewna wada. Jest naprawdę nudny, z czasem miałam wrażenie, że czytam cały czas to samo. Przeczytałam i powiedziałam sobie, że wrócę i lepiej zrozumiem. Zrobiłam to, bez efektów. To chyba po prostu nie jest książka dla mnie. Ale to nie zmienia faktu, że jest konieczna.

lillyelizabethh | 2013-11-11
Przeczytana: 02 maja 2013

Szczerze mówiąc myślałam że będzie lepsza.Na początku bardzo mi się podobała,ale potem zrobiła się nudna i nie chciało mi się jej dalej czytać.Momentami strasznie przygnębiająca,smutna i lekko niezrozumiała.Kiedy ją czytałam nie wiedziałam że to prawdziwa historia(tak jak w ''My,dzieci z dworca Zoo'') i pamiętam że byłam bardzo zdziwiona.Oceniając całą książkę muszę powiedzieć że mi się nie spodobała.Skończyłam ją tylko dlatego że liczyłam na jakieś ciekawsze zakończenie,ale się przeliczyłam.

bractworozy | 2014-09-22
Przeczytana: 22 września 2014

koszmarna, nudna, zupełnie nie wciągająca

jak dla mnie wcale nie przerażająca czy oddająca rzeczywistość ćpuna
raczej to widok bliskich znajomych zaczynających ćpać i topiących się w nałogu jest czymś o wiele gorszym niż opowieści kogoś kto niby coś pamiętał na głodzie czy detoksie

nic ta książka nie zmieniła w moim pojmowaniu narkomani i nie pokazała mi wcale jej oblicza

Bastet | 2012-11-01
Przeczytana: 04 marca 1995

Nie lubię tej książki,jak i całej "twórczości" pani Rosiek. Gdyby to,co ona opisuje było prawdą,to musiałaby mieć zdrowie jak koń i mieć przynajmniej dziewięć żyć jak kot. Wszystkie jej lektury są przerysowane. Natomiast "Pamiętnik" niczym się nie wyróżnia. Dla zainteresowanych tematem polecam "My dzieci z dworca Zoo".

książkowymol | 2012-10-24
Przeczytana: 19 lutego 2013

Masakra. Przez tą książkę przez dwie noce śniło mi się, że jestem, narkomanką.. Jak to by ująć.. po prostu wali mi przez tą książkę na banie. Wróciłam do tej kiążki i niedługo dodam dalszą część opini na jej temat: książka jest wspaniała, lekko się czyta, ale mtroszkę wali na erb

Co czytają uczniowie?

Od 7 stycznia do końca marca uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych mogli brać udział w akcji „Ogólnopolskie wybory książek”. Ich zadaniem było podanie maksymalnie trzech tytułów najciekawszych (ich zdaniem) książek, które czytali w ciągu ostatnich dwóch lat. W wyborach wzięło udział prawie 450 tys. uczniów!