Walki w Afryce. Część II

Książka jest przypisana do serii/cyklu "II WOJNA ŚWIATOWA. wydarzenia * ludzie * tajemnice.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Edipresse
II wojna światowa, WALKI, AFRYKA, WOJNA
historia

Bitwa pod El -Alamein nie była rozstrzygająca dla II wojny światowej. Pokazała jednak, że nie taki diabeł straszny jak go malują . Słynny Lis pustyni , gen. Rommel mimo ogromnej pracy niemieckiej propagandy okazał się być dowódcą, którego można pokonać. Operacja w Afryce pokazała coś jeszcze. Mimo preferowania zupełnie innych taktyk wojennych, Brytyjczycy mogli współpracować z Amerykanami. Owocem ich współpracy było otwarcie drogi do Włoch. Po trzecie wreszcie zwycięstwo na pustyni pokazało po raz kolejny w tej wojnie, że nawet strategiczny geniusz nie poradzi sobie z przeważającymi siłami wroga. Do książki dołączono film: Skrzydła Luftwaffe, Focke Wulff 190.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

,,Walki w Afryce" to dosyć cienka (objętościowo) książeczka, w zasadzie rozmiarem przypomina duży referat, więc nie ma co się spodziewać po niej cudów. Zawiera jedynie podstawowe informacje, których nawet nie ma sensu uzupełniać przypisami, gdyż są dane powszechnie dostępne. Mimo to, nie jest zła pozycja, ot, w sam raz na początek. Dla czytelników chcących dowiedzieć się czegoś konkretnego pozostają inne lektury. Bardzo dużą zaletą książki są dokładne, profesjonalnie wykonane mapy i bardzo duża (w porównaniu do objętości) liczba zdjęć i ilustracji, oraz przejrzyste kalendarium. Mimo małej objętości tekst uzupełnia całkiem sporo cytatów ze wspomnień uczestników kampanii. Przy takiej koncepcji serii w zasadzie nie dało się napisać tego lepiej.

Dawidv2 | 2016-06-20
dandey1878 | 2015-10-07