Arsenały domowe rycerstwa polskiego w średniowieczu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
837441345X
historia

Niniejsza praca jest efektem szeroko zakrojonych studiów nad zawartością domowych arsenałów polskich rycerzy w średniowieczu. Autor analizuje zasobność rycerskich zbrojowni, stan ich zaopatrzenia w broń i oporządzenie niezbędne do prowadzenia działań zbrojnych w realiach średniowiecznego pola walki. Do swoich studiów Autor wykorzystał wszystkie dostępne kategorie źródeł: archeologiczne, pisane i ikonograficzne, porównując zawarte w nich informacje celem uzyskania jak najpełniejszej bazy źródłowej. Dzięki temu powstał w zasadzie pełny obraz możliwości bojowych polskich rycerzy doby średniowiecza.

Adamoo | 2015-11-29
Ewa | 2016-05-01