Siła spokoju, którego nie ma

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
LubimyCzytać

Nasza książka jest o paradoksach - jeśli twój umysł jest spokojny możesz pędzić jak wicher - jeśli niespokojny – zwolnij. Zamiast przepychać się z życiem - przyjmuj je - i kieruj. Jeśli chcesz być dobry - poznaj i przyjmij i bestię i piękność w sobie - potem decyduj, którą żywisz. Chcesz zbudować dobrą współpracę, wkładaj w nią całe serce - i na każdym ...

Nasza książka jest o paradoksach - jeśli twój umysł jest spokojny możesz
pędzić jak wicher - jeśli niespokojny – zwolnij. Zamiast przepychać się
z życiem - przyjmuj je - i kieruj. Jeśli chcesz być dobry - poznaj i
przyjmij i bestię i piękność w sobie - potem decyduj, którą żywisz.
Chcesz zbudować dobrą współpracę, wkładaj w nią całe serce - i na każdym
etapie bądź gotów do rozstania. Pełne szacunku „NIE” to doskonałe
otwarcie dla dobrego związku, porządek wypływa z chaosu, niepokój - to
nieugruntowane pragnienie…

Tytuł „Siła Spokoju, którego nie ma” paradoksalnie uczula na to, że
pułapką jest dążenie do spokoju czy wyciszenia, aby coś dobrze robić czy
być szczęśliwym. Chodzi w istocie o to, by przytomnie i z sercem działać
także w zgiełku i niepewności. A to jest możliwe, gdy jestem
(samo)świadomy, kiedy ja mam niepokój i pomimo niego działam, a nie on
(niepokój) ma mnie.

To w jaki sposób rozumiemy „siłę spokoju”, to nie technika
autotrankwilizacji, lecz  skutek  roztropnego życia opartego na
bezwarunkowej akceptacji dla siebie i innych, na samoświadomości,
wartościach i działaniu na rzecz pozaosobistych celów, współczuciu oraz
wspaniałomyślności.

„Siła Spokoju” to książka dla osób już poszukujących, lecz
zdezorientowanych w gęstwinie poradników, kursów i prostych recept,
które nie działają. Ale.. dajmy już „spokój”. Zapraszamy do lektury!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Kat | 2017-04-05

Spodziewałam się efektu "wow". Nie doczekałam się. Książkę fajnie się czyta, jest napisana przystępnym językiem. Czy odnajdę dzięki niej siłę spokoju, którego nie mam za grosz? Chyba nie... chociaż codziennie rano, patrząc w lustro uparcie powtarzam sobie: Zacznij od pozytywnego nastawienia! Zacznij od zmin w sobie! To z tej książki zapamiętam na pewno - NASTAWIENIE. Walczę aby było pozytywne. ;) Trzymajcie kciuki. ;)

baszar | 2017-02-12
Na półkach: Przeczytane, Legimi, 2017
Przeczytana: 10 lutego 2017

Jacka Santorskiego znam z kilkunastu felietonów i wywiadów. Przedstawiał tam, moim zdaniem, celne spostrzeżenia i często ciekawe wnioski na temat życia w naszym kraju. Z poglądami drugiego autora - nieszablonowego nauczyciela licealnego, wcześniej się nie spotkałem.

Książka to chaotyczny zapis rozmowy dwóch przyjaciół na temat sposobów zachowania spokoju.

Autorzy poruszają różne tematy np. zasadność istnienia ocen w szkole, unikanie niepotrzebnych dysput, upadanie i podnoszenie się. Patrząc na tytuły rozdziałów można odnieść wrażenie, że to kolejny poradnik pop-psychologiczny. Autorzy często wstawiają, moim zdaniem, marketingowe wtręty w rodzaju "a teraz zdradzę sekret; nie dajemy prostych rozwiązań - na pewno nikt naszej książki nie kupi bo jest za trudna", jednak odwołują się do własnych doświadczeń oraz literatury i według mnie znają się na tym o czym piszą (Santorski od wielu lat zajmuje się psychologią i "kołczingiem").

Książkę czytało mi się ciężko. Nie jest prawie w...