Psychologia biznesu

Wydawnictwo: Oficynka
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Prowadzisz biznes? Chcesz wiedzieć, jak to robić lepiej, wydajniej, z większą satysfakcją zarówno osobistą, jak i finansową? Oto podręcznik dla każdego praktyka biznesu. Zawiera wiedzę o komunikacji, efektywności, gratyfikacji, psychologii zarządzania, ale też i psychologii rynku. Rozjaśnia wątpliwości, podpowiada, jak ...

Prowadzisz biznes? Chcesz wiedzieć, jak to robić lepiej, wydajniej, z
większą satysfakcją zarówno osobistą, jak i finansową?

Oto podręcznik dla każdego praktyka biznesu. Zawiera wiedzę o
komunikacji, efektywności, gratyfikacji, psychologii zarządzania, ale
też i psychologii rynku. Rozjaśnia wątpliwości, podpowiada, jak
znajdować rozwiązania i dostrzegać więcej niż konkurencja. Uczy
rozumnego podejścia do pracy i ludzi – pracowników, współpracowników,
klientów wreszcie.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

| 2016-04-10
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

Ilość materii może przytłoczyć, dlatego warto poświęcić jej co najmniej kilka wieczorów, a jeszcze lepiej analizować po rozdziale w zakresie, w którym najbardziej nas interesuje.

(...)

Dużo? Tak. Zdecydowanie. Natomiast, nie uważam, że zbyt wiele. Wiedza teoretyczna uzupełniona jest przykładami z praktyki, barwnymi scenkami, a ważniejsze kwestie zostają wypunktowane. Ja wiem, że książka kupiła mnie czytelnym fontem i żółtawym kolorem, ale tylko dzięki odniesieniom do praktyki dawałam radę wygrzebać się z naukowego słownictwa – a momentami robiło się w tej materii wybitnie ciężko. Ze słownictwa administracyjno-prawnego na ekonomiczno-biznesowe nie jest łatwo się przestawić. Koniec rozdziału zawiera wypunktowane najważniejsze tezy z rozdziału – dosyć często spotykany zabieg w literaturze popularno-naukowej, umożliwiający skondensowaną wiedzę dla opornych, czy powtórkę dla skrupulatnych czytelników.

Pełna opinia na blogu:...

mantra | 2016-04-24
Tomek | 2018-04-16