Wietnam. Złota Seria

Wydawnictwo: Pascal
LubimyCzytać

Wietnam to elektryzująca mieszanka Azji i Europy, gwarnego, ulicznego życia i spokoju filozofii przodków, nowoczesności i tradycji. To kraj kontrastów, gdzie zagubione w czasie wioski mniejszości etnicznych sąsiadują z prężnie rozwijającymi się metropoliami, a proste stragany z jedzeniem konkurują z wykwintnymi restauracjami. To miejsce tysiąca ...

Wietnam to elektryzująca mieszanka Azji i Europy, gwarnego, ulicznego
życia i spokoju filozofii przodków, nowoczesności i tradycji. To kraj
kontrastów, gdzie zagubione w czasie wioski mniejszości etnicznych
sąsiadują z prężnie rozwijającymi się metropoliami, a proste stragany z
jedzeniem konkurują z wykwintnymi restauracjami. To miejsce tysiąca
kolorów, smaków i zapachów, ciekawych legend, hucznych festiwali i
magicznych obrządków. „Kraj smoka” zachwyca cudowną przyrodą, długimi
plażami, doskonałymi warunkami do uprawiania ekstremalnych sportów
wodnych i wyborną kuchnią.

Wietnam był fajny, bo zawsze było dokąd pójść. Czasem przestawało
padać i było widać gwiazdy. Wtedy było przyjemnie.

Forrest Gump (1994)

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

wooojt | 2017-08-07
Przeczytana: sierpień 2017

Odradzam zakup tego przewodnika. Kompletnie nieprzydatny w podróży. Brak w nim informacji na temat najbardziej popularnych atrakcji, nie wspominając o tych, które leżą poza utartymi szlakami. Niestety zamieszczoną na okładce informację o autorze przeczytałem zbyt późno. Być może to skutecznie zniechęciłoby do jego zakupu. Pani Kiełtyka jest bowiem pasjonatką Australii i Ameryki Południowej. O jej zainteresowaniu Wietnamem lub choćby Azją wydawca nawet nie wspomina. Po takim wstępie trudno się spodziewać rzetelnego i pełnego informacji przewodnika. Dziwne, że Pascal zdecydował się go w takiej formie wydać. Zdecydowanie nie polecam