Dziedzictwo kresów. Przeszłość i teraźniejszość

Wydawnictwo: WAM
LubimyCzytać

Tematyka Kresów należy niewątpliwie do ważnych aspektów polskiej kultury. (…) Problematyka ta wciąż nosi znamiona in statu nascendi, toteż każda wartościowa pozycja o charakterze naukowym wzbogaca nasze kresowe dziedzictwo kulturowe. Odnosi się to także do opiniowanej książki, której rozprawy, chociaż dotyczą szczegółowych kwestii, zawierają wartości poznawcze, (…) uzewnętrzniają autorski punkt widzenia wielu kresowych zjawisk w odniesieniu zarówno do Kresów sensu stricto, jak i dziedzictwa Kresów w pojałtańskiej Polsce.Z recenzji prof. dra hab. Jana Drausa

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!