Neuromarketing. 100 szybkich, łatwych i tanich sposobów na przekonanie klienta

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biznes, finanse
LubimyCzytać

Neuromarketing Światowy bestseller napisany przez Dooley`a Roger`a, autora jednego z najbardziej poczytnych blogów o neuromarketingu. Książka stanowi praktyczny poradnik na temat tego, w jaki sposób w marketingu i sprzedaży można wykorzystać to, co dzieje się w mózgu konsumenta. Autor pokazuje, jak...

Neuromarketing

Światowy bestseller napisany przez Dooley`a Roger`a, autora jednego z
najbardziej poczytnych blogów o neuromarketingu.

Książka stanowi praktyczny poradnik na temat tego, w jaki sposób w
marketingu i sprzedaży można wykorzystać to, co dzieje się w mózgu
konsumenta. Autor pokazuje, jak mózg reaguje na różne bodźce i dlaczego
konsumenci podejmują pewne decyzje. Pokazuje, jak stworzyć więzi
emocjonalne z klientem. Co istotne, są to wskazówki nie tylko takie,
które mogą wykorzystać duże firmy mające w ofercie znane i popularne
produkty czy usługi, ale również małe firmy oraz organizacje non-profit.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Hamilton | 2019-07-09

Większość informacji przydatnych, czyta się raz lepiej, raz gorzej.

PłotkaBiznesu | 2018-03-05

Ta książka, to świetny zbiór krótko opisanych zagadnień "nowoczesnego" marketingu z elementami psychologii (a może nawet głównie psychologii). Tak czy owak byłem niejednokrotnie zdumiony prezentowanymi w tej książce możliwościami uskutecznienia sprzedaży, lokowania produktu, wywierania wpływu na klientach, o których dotychczas nie byłem świadom. Po jej przeczytaniu inaczej spoglądam na kampanie reklamowe otaczających nas marek. Pozwala ona na lepsze zrozumienie wielu psychologicznych zagadnień związanych z preferencjami klientów. Można by ją nazwać małą ściągą dla marketingowców.
Z mojego subiektywnego punktu widzenia, książka ta jednak ma małe minusy. Sama w sobie wydała mi się marketingowym chwytem skakania po krótkich ciekawostkach opisanych bardzo ogólnikowo. Takie krótkie notatki i przemyślenia autora na podstawie zebranych przez niego wyników badań naukowców. Cała książka wydaje się być zbiorem odnotowanych badań naukowych, których ogólnikowy opis każdego z nich mieści się...

manqu | 2017-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2017

Jest to pierwsza pozycja jaką przeczytałem na temat neuromarketingu i książka bardzo dobrze wprowadza w temat. Jest przepełniona konkretnymi informacjami, popartymi badaniami lub przykładami wynikającymi z doświadczenia w pracy z klientem. Niekiedy podsuwa nawet gotowe rozwiązania, które od razu możemy wdrożyć do własnych sposobów pracy.
Jak najbardziej polecam.

Ajdża | 2016-09-07
Przeczytana: maj 2016

Po przeczytaniu tej książki zaczęłam się interesować neuromarketingiem.
Wiele rzeczy było dla mnie zupełnym zaskoczeniem oraz w końcu uzyskałam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania w różnych zagadnieniach marketingowych.
Zyskałam też parę anegdotek do opowiedzenia znajomym. Dzięki nim mogę zabłysnąć w towarzystwie. :D
Już same tytuły rozdziałów sprawiają, że nie można się oderwać od lektury książki. Działa ten marketing.