Indie. Trzy na godzinę

Okładka książki Indie. Trzy na godzinę
Małgorzata ŁupinaJoanna Nowicka Wydawnictwo: Pascal reportaż
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Pascal
Data wydania:
2015-11-18
Data 1. wyd. pol.:
2015-11-18
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788376426297
Tagi:
Indie gwałt zgwałcenie przemoc przemoc seksualna prawa kobiet równouprawnienie
Średnia ocen

                7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Dzieci dyktatorów Jean-Christophe Brisard, Claude Quétel
Ocena 6,2
Dzieci dyktatorów Jean-Christophe Bri...
Okładka książki Pod jednym niebem Joseph Kim, Stephan Talty
Ocena 7,5
Pod jednym niebem Joseph Kim, Stephan...
Okładka książki Przeżyć. Droga dziewczyny z Korei Północnej do wolności Yeonmi Park, Maryanne Vollers
Ocena 7,9
Przeżyć. Droga... Yeonmi Park, Maryan...
Okładka książki Spotlight. Zdrada Matt Carrol, Sacha Pfeiffer, Michael Rezendes, Walter Robinson
Ocena 7,2
Spotlight. Zdrada Matt Carrol, Sacha ...

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
108 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
159
49

Na półkach: , , ,

Po przeczytaniu powyższej książki, usiadłam, zamknęłam oczy i musiałam się zastanowić od czego zacząć. Mocny koktajl emocji, jakie niesie książka, wymaga chwili refleksji. Pokazuje Indie obdarte z baśniowej otoczki, widzimy je od tej mrocznej strony. Jeśli czyjeś wyobrażenie o Indiach, ma podparcie np w bollywood, to może się rozczarować. To tylko fragment mozaiki. Ciesze się, że poznałam tą książkę. Trzeba być przygotowanym na to, co przeczytamy. To, o czym traktuje, często przechodzi ludzkie pojęcie, nie tylko dla nas Europejczyków, ale generalnie dla człowieczeństwa. Pozwala nam odnaleźć odpowiedź na wiele pytań, na które ciężko znaleźć odpowiedź. Jednak autorom książki udaje się to. Widać jaki ogrom pracy i serca włożyli, nie kryją jak było ciężko momentami, zwłaszcza w chwilach stawania twarzą w twarz z ludzka tragedią Możemy odczuć każdą emocję, ból. Z jednej strony czyta się szybko, krótkie rozdziały, konkretnie napisane, masa zdjęć. Jednak kiedy oczy otwierają się coraz szerzej, chcemy wiedzieć więcej, z drugiej strony, nie sposób przeczytać jednym tchem, potrzeba chwil by przełknąć nie tylko to, co właśnie przeczytaliśmy, ale także łzy. Nie nie jest to książka ckliwa, absolutnie, tylko do bólu realistyczna. Podczas czytania buzuje też irytacja skostniałymi poglądami, które pokazują jak silne jest przywiązane do tradycji i honoru rodziny. Cudna okładka i ogrom zdjęć, widać że książka dopracowana jest w każdym calu, poczynając od papieru na okładce kończąc. Wymowna okładka, zdjęcie Anny podczas rozmowy z Chameli, fotograf uchwycił emocje i oddał na świetnym ujęciu. Jak najbardziej polecam, mimo że książka porusza ciężkie i trudne tematy, jest to spisane takim jakie jest, autentycznie. Solidny reportaż, który nie pozostaje obojętny czytelnikowi.

Czego dowiadujemy się z książki?Jak wygląda sytuacja kobiet w Indiach, a dobra nie jest.Już od zalążka trwa walka o życie (gendercide, aborcje żeńskich płodów), a wraz z upływem czasu wcale nie jest lepiej . Kiedy dziewczęta dorastają, widmo śmierci wciąż wisi nad głową- kwestia posagu, problematyczna dla rodziców, a nie rzadko i dla niej same(niezadowolenia rodziny męża z wysokosci posagu, wóczas też może źle skończyć).Kiedy jest już szczęśliwą mężatką, a wszyscy są zadowoleni, sytuacja drastycznie się zmienia po śmierci męża, bo wdowa albo może zostać wyrzucona na ulicę, albo może iść na stos pogrzebowy za mężem... co nazywamy rytuałem "sati". Choc prawnie jest to zakazane, tak samo jak żądanie i przyjmowanie posagu. Czemu córka jest takim problemem?Plaga gwałtów, autorzy książki szukają źródła problemu i przybliżają je czytelnikowi . Dysproporcja kobiet w stosunku do mężczyzn, światopogląd męskim okiem, podejscie do niedotykalnych, a także historie Jyoti Singh Padney - sprawa słynnej tragedii z 2012 roku oraz Chameli i Shabnam + operacje dziewcząt w polskiej klinice. Dużo osobistych przemyśleń na temat Indii samych twórców dokumentu, Ani Dereszowskiej, która przeżyła wyjazd i kręcenie materiału. To właśnie na podstawie programu "Trzy na godzinę" powstała książka. Na koniec znajdziemy coś pozytywnego, pod koniec książki, mowa jest o działaniach podejmowanych na rzecz kobiet, kampaniach, pozarządowych samozwańczych ugrupowaniach kobiet, które nie godzą się na takie traktowanie. Wiele Indusek chce się emancypować, walczyć o siebie i o swoje godne życie.

Na blogu pełna recenzja + 3 pełne historie dziewcząt, opisanych w książce:

http://sapno-main-india-hai.blogspot.com/2016/10/indie-trzy-na-godzine-joanny-nowickiej.html

Po przeczytaniu powyższej książki, usiadłam, zamknęłam oczy i musiałam się zastanowić od czego zacząć. Mocny koktajl emocji, jakie niesie książka, wymaga chwili refleksji. Pokazuje Indie obdarte z baśniowej otoczki, widzimy je od tej mrocznej strony. Jeśli czyjeś wyobrażenie o Indiach, ma podparcie np w bollywood, to może się rozczarować. To tylko fragment mozaiki. Ciesze...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    133
  • Chcę przeczytać
    130
  • Posiadam
    35
  • Ulubione
    5
  • Teraz czytam
    3
  • 2017
    2
  • Literatura faktu
    2
  • Na regale
    2
  • Orient
    2
  • Chcę w prezencie
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Indie. Trzy na godzinę


Podobne książki

Przeczytaj także