Legenda Barneya Thomsona

Wydawnictwo: Replika
The Long Midnight of Barney Thomson
LubimyCzytać

Nieśmiały fryzjer Barney Thomson przeżywa swoje życie w nastroju rozpaczliwej przeciętności. Rutyna ostatnich dwudziestu lat, spędzonych w fachu golibrody, zaczyna dawać mu się we znaki. Jednak nawet najnudniejsze życie można doprawić szczyptą... nieumyślnego zabójstwa. W jednej chwili monotonne życie Barneya Thomsona zmienia się w istną groteskę, a sam bohater wkracza do komicznego i absurdalnego świata seryjnego mordercy...

źródło opisu: Wydawnictwo Replika, 2015

źródło okładki: Matras

OrzechowaDama | 2018-06-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018

,,Głupi ma zawsze szczęście" - to jedno powiedzenie opisuje , całą tą książkę . Na początku nie byłam do niej przekonana , kupiłam ją tylko dlatego , że kosztowała nie całe siedem złoty , lecz on dalej w las , tym ta książka jest lepsza . Zaczynając od głownego oraz pobocznych bohaterów , kończąc na fakcie morderstwa i pozbywania się dowodów oraz oczywiście ciała . Czytając , pare razy przyłapałam się na myślach jak ja bym to zrobiła. Nie będę ukrywać ,że pokochałam na jakiś dziwny sposób matkę tytułowego Barneya. Podsumowując tą chaotyczną "recenzje" , polecam dla każdego miłośnika kryminałów , aby sprawdził na jakie dzikie wizję ukrycia ciała wpadnie .

Afrodyta | 2018-03-22
Przeczytana: 22 marca 2018

Genialna :) żałuję, że wcześniej obejrzałam film, ale nawet to nie zepsuło mi odbioru. Gorąco polecam!

Tomek | 2017-11-03

Totalny odjazd. Wszystko, co najlepsze w tzw. brytyjskim humorze i to zarówno tym klasycznym, kojarzącym się serialami „Allo Allo” i „Co ludzie powiedzą?” jak i tym współczesnym, spod znaku „Porachunków” i „Przekrętu” Guya Ritchie. Z tym ostatnim powieść Lindsaya łączy idealne połączenie wątków obyczajowych i sensacyjnych, perfekcyjne dawkowanie absurdalnego humoru i napięcia, umiejętność tworzenia groteskowych bohaterów oraz budowania bardzo filmowych scen.
Jednak Lindsay Ritchiem nie jest. Początek „Legendy Barneya Thomsona” rozkręca się bardzo powoli, jest przegadany i zwyczajnie nudzi. Jednak warto przebrnąć przez te 30-40 stron ekspozycji, bo potem akcja nabiera odrzutowego tempa – trup ściele się bardzo gęsto, a umiejętności konstruowania zaskakujących zwrotów akcji mogą pozazdrościć pisarzowi ze Szkocji najlepsi spece od kina akcji z Hollywood.
Powieść Douglasa Linsaya ma też zaskakującą wartość poznawczą. Wielka Brytania i jej mieszkańcy przynajmniej od połowy lat 90. Są...

b_acha | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

Po prostu zaj....a zabawna ksiązka z wątkiem kryminalnym. Niesamowite poczucie humoru. Podczas czytania odczucia jak przy trillerze. Polecam!

Insane | 2015-12-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Książka lekka i przyjemna, bardzo szybko się czyta. Aż szkoda. Opowieść jest pełna humoru, groteskowa i pełna szczęścia. Bo jak to mówią: "Głupi to ma szczęście", a tytułowy Barney do inteligentnych "morderców" nie należał. Nie było momentu, gdzie uśmiech schodziłby mi z twarzy, nie można utrzymać powagi czytając tę książkę! Jest świetna! Naprawdę polecam ją każdemu!
Może kogoś na pierwszy rzut oka odrzucać opis: "Nieśmiały fryzjer...", ale to właśnie praca głównego bohatera nadaje się na idealne tło do całej komicznej sprawy. No, bo kto by podejrzewał starego, sztywnego fryzjera o zamrażalkę pełną ludzkich zwłok? Jak widać, nawet on był tym zaskoczony.
Jestem pewna, że niejednokrotnie powrócę do tej lektury.

slifka | 2015-12-14

No i się setnie ubawilem. I teraz już wiem. Życie fryzjera męskiego proste nie jest. A postać matki zasługuje na 10 😎