Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących. Wydanie III

Wydawnictwo: Helion
biznes, finanse
LubimyCzytać

Twój przyjaciel rekruter Rozmowa kwalifikacyjna to rodzaj egzaminu. Zdasz — otrzymasz propozycję pracy. Nie zdasz — musisz próbować dalej. Do skutku. Tak jak w przypadku każdego innego egzaminu, pozytywny czy też negatywny wynik niekoniecznie świadczy o Twoich kompetencjach zawodowych. Na pewno jednak jest dla Ciebie sygnałem, czy posiadasz bardzo cenną umiejętność, która nie występuje...

Twój przyjaciel rekruter
Rozmowa kwalifikacyjna to rodzaj egzaminu. Zdasz — otrzymasz propozycję pracy. Nie zdasz — musisz próbować dalej. Do skutku. Tak jak w przypadku każdego innego egzaminu, pozytywny czy też negatywny wynik niekoniecznie świadczy o Twoich kompetencjach zawodowych. Na pewno jednak jest dla Ciebie sygnałem, czy posiadasz bardzo cenną umiejętność, która nie występuje niestety zbyt powszechnie. Prawda o rozmowach kwalifikacyjnych jest taka: większość kandydatów przepada, bo nie potrafią się zaprezentować, czyli sprzedać swoich umiejętności. Nawet jeśli rekruter ma jak najlepsze intencje.

Autorka (Angelika Śniegocka - zawodowo dyrektor personalna, z zamiłowania coach kariery) wie o tym bardzo dobrze. Od lat prowadzi rozmowy z kandydatami do pracy. Wie, co trzeba zrobić, by przekonać do siebie każdego rekrutującego. Zdradzi Ci tę tajemnicę na kartach swojej książki. Trzecie wydanie jest efektem rozmów z czytelnikami dwóch poprzednich edycji. Autorka dowiedziała się z nich, że pomogła zmienić pracę wielu osobom, jednak znalazły się i takie, w przypadku których proponowany przez nią system po prostu nie zadziałał. Zaczęła się zastanawiać nad przyczynami i... znalazła odpowiedź. Jaką? O tym w książce.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Radek | 2017-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2017

Rewelacyjna książka! Żałuję, że wcześniej jej nie przeczytałem (przed rozmową kwalifikacyjną). Ustrzegłbym się kilku błędów, które popełniłem. Na szczęście nie zaważyło to na wyniku ;) Wszystkie porady są bardzo logiczne, w trakcie lektury w myślach co chwilę przytakiwałem. Człowiek się nad pewnymi sprawami nie zastanawia i na rozmowie zostaje zaskoczony przebiegłym pytaniem. Autorka się uczciwie przyłożyła do napisania tej książki, w wyniku czego otrzymaliśmy dzieło bardzo rzetelne i kompletne. Język na wysokim poziomie.

Tylko raz się zbuntowałem, czytając trzy powody, dla których pracodawcy nie ujawniają swoich propozycji finansowych. W mojej ocenie przytoczone argumenty są nielogiczne, wymyślone na siłę. To tak, jakby w sklepie nie wywieszano cen przy produktach, bo klient może się zorientować, że u konkurencji taniej i wtedy nie kupi. Bezsens. Jakby pracodawcy podawali widełki możliwego wynagrodzenia, to oszczędziliby sporo czasu sobie i kandydatom, którzy w ogóle nie...

Nomad24 | 2017-03-28
Przeczytana: 26 marca 2017

Bardzo dobra pozycja, przekrój pytań z których część w różnej formie z pewnością pojawi się na każdej rozmowie kwalifikacyjne. Skierowana na rynek polski, więc nie ma dziwnych praktyk, którymi cechują się książki tłumaczone z angielskiego, zgodna z naszą kulturą. Polecam osobom przygotowującym się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Kamila | 2017-03-10
Przeczytana: 01 marca 2017

Czytałam tę książkę z perspektywy rekrutera pracującego od niedawna w zawodzie. Muszę przyznać, że pomimo iż książka przeznaczona jest dla osób poszukujących pracy, to sama też wyciągnęłam z niej kilka rad dla siebie. Polecam ją wszystkim osobom poszukującym pracy - daje dobry grunt do solidnego przygotowania się na spotkanie z rekruterem.