Rozmowa rekrutacyjna dla programistów. Przewodnik do sukcesu

Wydawnictwo: Helion
biznes, finanse
LubimyCzytać

Rekrutacja od podszewki! 150 zadań programistycznych z rozmów rekrutacyjnych (wraz z odpowiedziami). W tej książce znajdziesz bogatą listę najczęściej zadawanych i najbardziej przydatnych pytań z zakresu algorytmów i struktur danych — od drzew binarnych po wyszukiwanie binarne Pięć sprawdzonych strategii rozwiązywania nawet najtrudniejszych problemów algorytmicznych. Dzięki tym pięciu...

Rekrutacja od podszewki!

150 zadań programistycznych z rozmów rekrutacyjnych (wraz z odpowiedziami).
Dzięki tym pięciu strategiom będziesz wiedział, jak rozwiązać nawet najbardziej skomplikowana zadania.
Dziesięć błędów najczęściej popełnianych przez kandydatów.
Nie zaprzepaść swojej szansy przez popełnienie tych typowych błędów. Dowiedz się, co wielu kandydatów robi źle i jak tego unikać.
Strategie przygotowań do odpowiadania na pytania behawioralne i techniczne.
Przestań przeglądać nieskończone zbiory pytań, w których nie uwzględniono najważniejszych zagadnień. Zastosuj opisane tu kroki, aby jak najwydajniej przygotować się do rozmowy.

Rozmowa rekrutacyjna to spotkanie, które stresuje każdego z nas. Taka rozmowa składa się z kilku etapów, a w jednym z nich poruszane są tematy techniczne. Daje to rekruterom duże pole do popisu. Szczegółowe pytania o znane technologie, sprawdzian z wiedzy ogólnej, łamigłówki, rekurencja — to tylko część obszarów, o które możesz zostać zapytany. Pytania z zakresu rachunku prawdopodobieństwa czy struktur danych również nie powinny Cię zdziwić. Co możesz zrobić, by dobrze wypaść? Solidnie przygotuj się do rozmowy i nie daj się zaskoczyć!

Mnóstwo cennych wskazówek znajdziesz w tej fantastycznej książce. Sięgnij po nią i poznaj typowy proces rekrutacji, dziesięć najczęściej popełnianych błędów oraz ulubione pytania rekruterów. W kolejnych rozdziałach znajdziesz opisy rekrutacji w takich firmach, jak Google, Microsoft, Yahoo! czy Facebook. Te opisy, wraz z najlepszymi sposobami na przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej oraz przykładowymi zadaniami technicznymi (z rozwiązaniami) pomogą Ci opanować stres i zrozumieć tok myślenia osób rekrutujących. Książka ta jest obowiązkową lekturą dla wszystkich programistów szukających pracy!

Dzięki tej książce:

poznasz proces rekrutacji od podszewki
zobaczysz, jak prowadzą ją giganci rynku IT
solidnie przygotujesz się do rozmowy
unikniesz typowych błędów
zdobędziesz pracę w wybranej firmie!

Twoja przepustka do nowej firmy!

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

macias | 2017-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Obecnie przeczytałem tę książkę po łebkach, bo zwyczajnie nie szukam pracy, ale nawet mi lektura się przydała, a zwłaszcza początek. Ta pozycja jest mniej dobra lub niedobra, ale raczej pytanie, czy potrzebna. Moja odpowiedź -- jest niezbędna.

Właśnie początek wg mnie jest najważniejszy, choć nie jest specjalnie wyakcentowany (a szkoda). Kariera to nie jest coś co się stanie, to nie tak, że będzie "jakoś", "coś tam podłapię". Trzeba wiedzieć w co zainwestować (czas, może i pieniądze) i jednocześnie co nas nie znuży już po roku pracy. Po drugie, etat to także nie zamknięcie tematu, bo łatwo popaść w samozadowolenie i nawet nie zauważyć, że co prawda dostaliśmy podwyżkę, ale rynek poszedł do przodu i jeszcze chwila, a my zostaniemy technologicznymi dinozaurami i na gwałt raptem nie wyuczymy się nowych języków, czy frameworków.

Takie orzeźwienie to duży plus dla tej książki. Dalej jest już bardziej przewidywalnie, rozdział za rozdziałem to naświetlenie różnych tematów problemów...