SQL dla każdego

Wydawnictwo: Helion
8371972482
LubimyCzytać

Bazy danych nie są aż tak trudne. Zrozumienie SQL-a po lekturze tej książki nie będzie już problemem. Seria "Dla każdego" zobowiązuje, dlatego spróbuj i Ty! Autor -- Rafe Coburn wprowadzi Cię w świat języka zapytań do relacyjnych baz danych. Już niedługo nie będą straszne polecenia szefa: "Proszę o raport ze sprzedaży za dwie ostatnie godziny!". W książce znajdziesz wyczerpujące opisy: ...

W książce znajdziesz wyczerpujące opisy:

modelu relacyjnej bazy danych
zasad przetwarzania danych
języka SQL, jego składni i standardów
systemów opartych na relacji klient-serwer
praktycznych rozwiązań dotyczących, np. typów danych, wydajności i integralności bazy danych, transakcji i kursorów
procedur, w tym procedur w języku Transact-SQL oraz PL/SQL (tworzenie procedur, tworzenie i użytkowanie funkcji, umieszczanie procedur i funkcji w pakietach)
obsługi wyjątków
testowania zapytań
wyzwalaczy

Zostań się najlepszym specjalistą w zespole!

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

adamoeb | 2017-03-26
Przeczytana: 20 maja 2016

SQL dla każdego. Jak w tytule nic dodać nic ująć. Potrzebowałem książki z podstawami SQL-a. Cztery osoby na pięć jakie zapytałem od czego zacząć poleciły mi właśnie tą książkę.

Kamil | 2016-10-22
Przeczytana: 22 października 2016

Osobiście książka nie przypadła do gustu. Jest to stara pozycja, gdzie np. na MS SQL 2014, część kodu już się nie wykonuje poprawnie. Do tego sporo drobnych błędów, jak zwykły brak przecinka, czy inne literówki. Jak również odwołania np. do tabeli Studio, a prezentacja wyników z Movies itp. Coś takiego może utrudnić naukę początkującej osobie. Jak również zrozumienie tematu. Przy nauce, musiałem sporo czasu poświęcić na wyszukaniu mojego problemu w internecie. Cieszę się że już mam tę pozycję za sobą.