Lampy elektronowe w aplikacjach audio wyd.2

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Lampy elektronowe zostały wyparte ze sprzętu powszechnego użytku przez półprzewodniki pod koniec lat 70. ubiegłego stulecia. Obecnie przeżywają swój renesans w technice audio. Jest to związane między innymi z coraz lepszą dostępnością lamp nowych generacji. Ich produkcją zajmuje się wiele firm, z których kilka najbardziej nowoczesnych znajduje się w Europie. Dzięki temu uroków "lampowego brzmienia" może doświadczać teraz niemal każdy.

Książka jest przeznaczona dla wszystkich elektroników, którzy chcą samodzielnie budować różnego rodzaju lampowe układy audio. Zawarty w niej przejrzysty i kompleksowy kurs projektowania układów lampowych, wiele praktycznych przykładów oraz parametry i charakterystyki wybranych lamp są dobrym materiałem pozwalającym podjąć samodzielne próby budowania urządzeń z lampami elektronowymi. Dodatkowo w książce zostały zaprezentowane nowoczesne narzędzia programowe wspomagające projektowanie układów lampowych.

Omawiane w książce techniki są bogato ilustrowane przejrzyście opisanymi przykładami, na końcu każdego rozdziału umieszczono zadania.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion