Metasploit. Receptury pentestera. Wydanie II

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Najlepsze przepisy na bezpieczeństwo Twoich danych! Jeżeli Twój system przechowuje i przetwarza poufne informacje — dane osobowe, numery kart kredytowych, wiadomości e-mail, dane finansowe lub coś równie ważnego — jest łakomym kąskiem dla cyberprzestępców. Jeżeli wizja kradzieży Twoich danych spędza Ci sen z powiek i zastanawiasz się, jak najlepiej sprawdzić stan bezpieczeństwa Twojego...

Najlepsze przepisy na bezpieczeństwo Twoich danych!

Jeżeli Twój system przechowuje i przetwarza poufne informacje — dane osobowe, numery kart kredytowych, wiadomości e-mail, dane finansowe lub coś równie ważnego — jest łakomym kąskiem dla cyberprzestępców. Jeżeli wizja kradzieży Twoich danych spędza Ci sen z powiek i zastanawiasz się, jak najlepiej sprawdzić stan bezpieczeństwa Twojego systemu, to odpowiedź jest jedna — zaatakuj go sam! Testy penetracyjne to najskuteczniejsza metoda weryfikacji bezpieczeństwa.

Metasploit to narzędzie używane przez profesjonalistów do prowadzenia testów penetracyjnych. Jeżeli chcesz poznać najlepsze przepisy na jego wykorzystanie, to trafiłeś na doskonałą książkę! Zawiera ona ponad 80 receptur omawiających najbardziej skuteczne techniki testowania. W trakcie lektury dowiesz się, jak sprawnie skonfigurować Metasploit, ominąć ochronę antywirusową oraz skanować porty w systemach. Ponadto nauczysz się prowadzić testy penetracyjne sieci bezprzewodowych, korzystać z exploitów oraz używać modułów pomocniczych. Od dawna wiadomo, że najsłabszym ogniwem w systemie bezpieczeństwa jest człowiek, dlatego warto zaznajomić się z rozdziałem omawiającym pakiet narzędzi socjotechnicznych — Social Engineer-Toolkit. Książka ta jest obowiązkową pozycją na półce każdego pentestera!

Dzięki tej książce:

zainstalujesz i skonfigurujesz narzędzie Metasploit
wykorzystasz język Ruby do budowy skryptów
przeprowadzisz testy penetracyjne sieci VoIP
poznasz pakiet narzędzi socjotechnicznych
skutecznie zweryfikujesz bezpieczeństwo systemu informatycznego

Testy penetracyjne — zadbaj o bezpieczeństwo Twojego systemu!

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!