Jazz Baba Riba

Wydawnictwo: Astrum
8387197513
muzyka

Książka jest upoetyzowanym fotograficznym zapisem stanów duchowych nastolatków żyjących na przełomie lat 60 i 70. Mały realizm miesza się tutaj z marzeniami o wolnym świecie wypełnionym muzyką rokową, seksem, wielkim szmalem, zachodnią cywilizacją. Buty beatlesówki, adaptery Bambino , pocztówkowe płyty, wina patykiem pisane (bełty, bałagany, alpagi), włoskie ortaliony, kurtki szwedki , klej budapren oraz Tri´ (służące do wąchania) i gitarowe wzmacniacze to nieodłączny element scenografii tych gomułowskich, biednych czasów naznaczonych jednakowoż pokoleniową charyzmą.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

PaniPegaz | 2016-07-12
Przeczytana: 2016 rok

Bardzo dziwne, nieco męczące, mniej lub bardziej prawdopodobne historyjki z PRL. I śmiesznie, i straszno, na pewno skłania do refleksji, szczególnie w połączeniu z załączonymi obrazkami. Lubię takie rzeczy, więc dla mnie jak najbardziej ok, PRL w ciemnych i jasnych odcieniach, bardzo refleksyjnie namalowany.

Bukowina | 2016-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2016