Laravel 4. Podstawy tworzenia aplikacji w PHP

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Przewodnik dla początkujących! Laravel to szkielet aplikacji dla języka PHP, zdobywający w ostatnim czasie ogromną popularność. Powody są dwa: obszerna i przejrzysta dokumentacja oraz podstawowe założenie autorów, że tworzenie aplikacji z wykorzystaniem Laravela ma być po prostu przyjemne. I tak jest! Łatwe zarządzanie bazą danych, przyjazny system szablonów, intuicyjna konfiguracja to tylko...

Przewodnik dla początkujących!
Laravel to szkielet aplikacji dla języka PHP, zdobywający w ostatnim czasie ogromną popularność. Powody są dwa: obszerna i przejrzysta dokumentacja oraz podstawowe założenie autorów, że tworzenie aplikacji z wykorzystaniem Laravela ma być po prostu przyjemne. I tak jest! Łatwe zarządzanie bazą danych, przyjazny system szablonów, intuicyjna konfiguracja to tylko niektóre z zalet tego szkieletu.

Jeżeli chcesz poznać w pełni jego potencjał i wykorzystać go w trakcie tworzenia kolejnej strony WWW lub aplikacji internetowej, to trafiłeś na doskonałą książkę. Sięgnij po nią i już wkrótce bez problemu przygotujesz swoje środowisko pracy, zainstalujesz najnowszą wersję za pomocą narzędzia Composer, a następnie rozpoczniesz prace nad swoim projektem. Przekonaj się, jak tworzyć ścieżki, konfigurować bazę danych oraz zabezpieczać dostęp do wybranych stron. W kolejnych rozdziałach nauczysz się tworzyć testy automatyczne oraz korzystać z narzędzia Artisan, które ułatwi Ci codzienne zadania! Ponadto dowiesz się, w jaki sposób tworzyć serwisy typu REST oraz generować formularze. Książka ta jest doskonałą pozycją dla wszystkich programistów PHP szukających frameworka, który spełni ich oczekiwania!

Dzięki tej książce:

poznasz narzędzie Composer
pobierzesz najnowszą wersję szkieletu Laravel
przygotujesz ścieżki dostępu do stron
przetestujesz stworzony kod
błyskawicznie zbudujesz pierwszą aplikację WWW

Tworzenie aplikacji w PHP jeszcze nigdy nie było takie proste!

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Bed0l | 2016-12-31
Przeczytana: listopad 2016

Książka w prosty sposób opisuje początkowe fazy obsługi framework'a Laravel w wersji 4. Książka niestety już taci na aktualności gdyż aktualnie gdy piszę tę opinię najnowszą wersją tego framework'a jest wersja 5.
Dla zawodowych developerów nie polecam tej książki. Przydatna jest tylko dla ludzi którzy chcę dopiero zacząć programować w PHP.