Black Hat Python. Język Python dla hakerów i pentesterów

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Poznaj nowe zastosowania języka Python! Python to zaawansowany język programowania z ponad 20-letnią historią, który dzięki przemyślanej architekturze, ciągłemu rozwojowi i dużym możliwościom zyskał sporą sympatię programistów. Przełożyła się ona na liczbę dostępnych bibliotek i narzędzi wspierających tworzenie zarówno prostych, jak i skomplikowanych skryptów. Potencjał Pythona docenili...

Poznaj nowe zastosowania języka Python!
Python to zaawansowany język programowania z ponad 20-letnią historią, który dzięki przemyślanej architekturze, ciągłemu rozwojowi i dużym możliwościom zyskał sporą sympatię programistów. Przełożyła się ona na liczbę dostępnych bibliotek i narzędzi wspierających tworzenie zarówno prostych, jak i skomplikowanych skryptów. Potencjał Pythona docenili również pentesterzy oraz inne osoby, którym nieobce są zagadnienia związane z

Jeżeli bezpieczeństwo systemów to Twoja pasja, to trafiłeś na doskonałą książkę! Sięgnij po nią i przekonaj się, jak szybko stworzyć w języku Python skrypt tropiący pakiety w systemach Windows i Linux, przeprowadzający atak ARP cache poisoning lub korzystający z biblioteki urllib2. Sporo uwagi zostało tu poświęcone tworzeniu koni trojańskich oraz budowaniu rozszerzeń dla narzędzia Burp. Możesz też sprawdzić, jak zaatakować przeglądarkę Internet Explorer oraz zdobyć wyższe uprawnienia w systemie Windows. Książka ta jest doskonałą lekturą dla czytelników chcących zbudować ciekawe narzędzia hakerskie przy użyciu języka Python.

Z książki tej dowiesz się, jak:

Stworzyć trojana i sterować nim za pomocą konta w portalu GitHub
Wykrywać ograniczone środowisko wykonawcze i automatyzować często wykonywane czynności, takie jak rejestrowanie naciskanych klawiszy i robienie zrzutów ekranu
Zwiększać poziom uprawnień w systemie Windows przez sprytne sterowanie procesami
Stosować ofensywne techniki analizy pamięci w celu zdobycia haseł i wstrzyknięcia kodu powłoki do maszyny wirtualnej
Rozszerzać możliwości popularnego pakietu sieciowych narzędzi hakerskich Burp Suite
Wykorzystywać funkcje automatyzacji COM systemu Windows do wykonywania ataków typu „człowiek w przeglądarce”
Wykradać dane z sieci, nie ujawniając swojej działalności

Zbuduj własny, niezastąpiony pakiet narzędzi w języku Python!

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Paweł | 2019-05-19

Cóż, książka przydatna dla osób pracujących jako pentesterzy, bądź chcących poznać zastosowanie Pythona w przeprowadzaniu testów penetracyjnych z wykorzystaniem kilku ciekawych bibliotek. Osobiście lekko zraziło mnie to, że na wstępie nie zaznaczono, że trzeba posiadać umiejętność programowania w Pythonie chociaż w stopniu podstawowym, ponieważ posługując się Pythonem od czasu do czasu i tak często gubiłem się w kodzie ze względu na brak jego zrozumienia. Co prawda są wytłumaczenia, co dany fragment kodu realizuje, lecz nie potrafiłem zrozumieć samej budowy danej funkcji, a co dopiero ktoś, kto np. nie miał żadnej styczności z Pythonem.

Przemek Boniarczyk | 2017-09-27
Przeczytana: 2015 rok

Niewielka książeczka z opisem kilku sytuacji, w których wykorzystanie języka Python w pentestingu, wydaje się być kaszką z mleczkiem :)