Każdy uczeń może osiągnąć sukces

Wydawnictwo: PAW
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
hobby

Każdy uczeń może osiągnąć sukces jest zdecydowanie najbardziej przydatną książką jaką dr Glasser do tej pory napisał. Jego styl, jak zawsze jest przejrzysty, przyjemny do czytania i łatwo się za nim podąża. Nauczyciele na stronach tej książki odnajdą samych siebie, rozpoznają swoich uczniów. Korzystając z zawartych tu pomysłów znajdą sposób na to by zaangażować się w swoją pracę. Pod koniec pierwszego roku szkoła będzie radosnym miejscem pełnym więzi, w którym uczniowie będą się uczyć i wielu z nich osiągnie poziom wymaganych umiejętności. Okładka: miękka,

Jarek | 2013-03-24
Przeczytana: 17 marca 2013

Książka adresowana jest przede wszystkim do nauczycieli. Jednak prezentowane przez autora koncepcje sprawdzą się w każdej relacji. Można zaryzykować twierdzenie, że nie odkrywamy niczego nowego. Doktor Glasser pokazuje jak ważny jest drugi człowiek. To charakter relacji wpływa na postawę innych ludzi. Zamiast kontroli proponuje tworzenie więzi. Autor sugeruje wprowadzanie zmian od samego siebie. Diagnozuje przyczyny niepowodzeń w interakcjach i pokazuje rozwiązania. Książka z pewnością zainteresuje wszystkich, którzy chcieliby poprawić swoją relację z drugim człowiekiem. Zdecydowanie polecam

Hala | 2016-02-29
książek: 1977