Take

Okładka książki Take Ella Frank
Okładka książki Take
Ella Frank Wydawnictwo: EverAfter Romance Cykl: Pokusa (Temptation) (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Pokusa (Temptation) (tom 2)
EverAfter Romance
2017-05-03
2017-05-03
LGBT Romance

Okładka książki Insatiable Park Avenue Prince Brooke Blaine, Ella Frank
Insatiable Par... Brooke Blaine, Ella...
Okładka książki Infamous Park Avenue Prince Brooke Blaine, Ella Frank
Infamous Park ... Brooke Blaine, Ella...
Okładka książki Once Upon a Sexy Scrooge Brooke Blaine, Ella Frank
Once Upon a Se... Brooke Blaine, Ella...
Okładka książki Forbidden Mafia Prince Brooke Blaine, Ella Frank
Forbidden Mafi... Brooke Blaine, Ella...

RECENZJA DOTYCZY CAŁEJ TRYLOGII, ALE BEZ SPOILERÓW
Logan to rasowy podrywacz. Jeśli chce kogoś zdobyć - nic go nie powstrzyma. Tym razem w oko wpadł mu nowy barman w klubie, do którego lubi wpadać. Tate jednak zapewnia, że jest hetero, choć jakby bez przekonania...
Już wcześniej czytałam książki MM jednak nie takie. Bo wiecie, czasem człowiek chce przeczytać poruszającą do głębi serca historię, która wyciśnie z oczu łzy i na długo zostanie w pamięci. A czasem trafia się porno z fabułą. Tak, trylogia Elli Frank zalicza się do tej drugiej kategorii. Serio seksu i scen (nie tylko) łóżkowych jest tu na prawdę sporo. Myślę, że gdyby usunął wszystkie te sceny całą trylogia zmieściła by się wtedy w jednej książce. Ale gdzie cały fun, co nie? 😅
Bo pod genialnie napisanymi scenami mamy tu przyjemną historię miłosną. Od razu polubiłam głównych bohaterów.
Logan - podrywacz, który coraz bardziej fascynuje się nową znajomością a im dalej, tym bardziej łapie się na tym, że chciałby zostać ze swoim mężczyzną na zawsze. Jest jednak ktoś, kto w przeszłości bardzo go skrzywdził, dlatego Logan ma problem zaufaniem. Zdradzę tylko tyle, że mamy tu wątek toksycznej relacji.
Tate natomiast jest w trakcie rozwodu. Nie planował wejść teraz w żaden związek, a już na pewno nie z mężczyzną. Ale czy można się oprzeć Loganowi? Z tej strony mamy odkrywanie siebie/swojej orientacji i dodatkowo głęboko katolicką rodzinę faceta, która potępia taki związek.
Myślę, że udało mi się przekazać wam, że pod seksem jest to również ciekawa i w jakimś stopniu wartościowa książka. Nie oczekujcie jednak zbyt wiele - nie ma tu zbyt wielu przemyśleniach bohaterów czy odkrywczych tekstów, a jedyne długie opisy jakie się pojawiają to te łóżkowe 😈
Także polecam. Wszystkim dorosłym i z otwartymi umysłami, bo wątki LGBT+ nie są dla wszystkich 😉

RECENZJA DOTYCZY CAŁEJ TRYLOGII, ALE BEZ SPOILERÓW

Uwielbiam tę serię z każdym tomem coraz bardziej! Relacja dwójki bohaterów jest ciekawa i inna względem wielu erotyków, o których słyszałam lub sama czytałam. Trudno mi też przewidzieć, co może się podziać w kolejnych tomach, a to uważam za duży plus.

Logan i Tate rozwijają swój świeży związek. Jednak nie żyją samą miłością. Dla Tate'a i jego rodziny jest to zupełnie nowa sytuacja, która może mieć fatalne skutki.

Pierwsza część tej serii mega mi się podobała. Była bardzo emocjonująca, gorąca i "męska". Oceniłam ją na pięć gwiazdek i z przykrością muszę stwierdzić, że tym razem tak nie będzie.

W drugiej części namiętność i erotyzm został na takim samym wysokim poziomie, więc tutaj nie mam na co narzekać, ale niestety cała reszta gdzieś zniknęła.
Mam wrażenie, że przez to, że związek chłopaków wszedł na zupełnie inny poziom, to przestał on budzić we mnie aż tyle emocji, jak to miało miejsce na początku ich znajomości. Do tego niestety zrobiło się dla mnie zbyt słodko i zniknęła ta cała "męskość", którą wcześniej zauważyłam. Wiem, że miłość rządzi się swoimi prawami, ale kurcze no, chłopaki, gdzie był Wasz pazur. Zrobiły się z nich takie dwie miękkie kluski.

Pomijając kwestię emocji, to niestety nawet sama fabuła specjalnie mnie nie porwała. Nie była ona zła, ale czułam się nią lekko znużona, bo miałam wrażenie, że cały czas wałkują jeden temat. Wiem, że był on ważny, bo dotyczył braku zrozumienia wobec osób homoseksualnych, ale sposób jego przedstawienia mnie nie przekonał i nie mogłam się w to wczuć.

Na koniec mam jeszcze jedno, ale według mnie ważne, zastrzeżenie, a mianowicie sposób narracji. Była ona trzecioosobowa i na ogół nie przeszkadza mi ten rodzaj, ale tutaj był on dziwny. Trudno jest mi określić, co tam nie pasowało, ale przez całą książkę kompletnie nie mogłam się połapać w tym, który z chłopaków co mówi albo robi. W pierwszej części miałam podobnie, ale tam szybko to minęło. Natomiast tutaj odebrało mi przyjemność z czytania i mocno zmęczyło. Nawet przy scenach erotycznych momentami nie mogłam się połapać, co się dzieje, bo tak dziwnie było to przedstawione.

Podsumowując książka nie była zła, ale też nie skradła mojego serca tak bardzo, jak mogła. Mimo wszystko na pewno sięgnę po trzecią, ostatnią część, która czeka na półce.

W drugiej części...

Zdecydowanie lepsze niż pierwsza część. Pomimo mniejszej ilości stron W KOŃCU coś się działo. Opisy ruchańska nie zajmowały 2/3 fabuły a bohaterowie nabrali odrobiny charakteru i jakiejś głębi. Trzeci tom już zamówiony 😏

2064

Podobała mi się o wiele bardziej, niż pierwszy tom i uwielbiam Logana i Tate'a! Śmieszny fakt, że tyle czasu są sobą, a w ogóle nie rozmawiają i nie znają podstawowych informacji o sobie - słowem: lepiej nie zagłębiać się zbyt głęboko w ta historię, ale też nie czytam jej po to, żeby ją analizować, bo jestem mega ciekawa, co będzie dalej.

Serduchem jest z Tate'em. Boże, jak ten facet ma przejebane :(

Serduchem jest z Tate'em. Boże,...

Relacje Logana i Tate'a zacieśniają się i z każdym dniem poznają się coraz lepiej. W drugim tomie mamy poruszony temat odtrącenia rodziny Tate'a przez to, że związał się z mężczyzną, a w przypadku tego drugiego możemy poznać jego przeszłość. Natomiast w trzecim tomie Logan posuwa się krok dalej i proponuje wspólnie zamieszkać razem z barmanem.

Przez styl autorki się płynie, a każdy tom jest tak samo dobry, co poprzedni. W trust pewien zwrot akcji wywołał u mnie zaskoczenie. Tego jestem pewna, że jest to chyba najlepszy erotyk męsko-męski jaki czytałam.

Przez styl autorki się...

Jedna z moich ulubionych serii. Wisienka, malinka, eklerek. Totalnie TAK!

Jedna z moich ulubionych serii. Wisienka, malinka, eklerek. Totalnie TAK!

Szybko się czyta, ale nudniejsza niż 1 część i ogólnie w serii kobiety są dość dziwnie przedstawiane i dość stereotypowo

Był ogień!!

Był ogień!!

Nie umiem sobie wyobrazić odtrącenia rodziny, a przede wszystkim rodzice, którzy powinni stać murem za dzieckiem bez względu na okoliczności. Bardzo duża ilość seksu, ale fabuła pomiędzy była całkiem dobrze wpleciona.

• LGBT

Ella Frank Take. Pokusa. Tom 2 Zobacz więcej