Po drugiej stronie snu - dziennik wyobraźni

Wydawnictwo: Edipresse
9788379452040
kreatywne, dziennik, Emily's Moose
hobby
Reminiscencja

Pięknie wydana książka Karoliny Kubikowskiej to idealny prezent na każda okazję i absolutny must have roku 2016! To magiczna podróż do krainy fantazji, która zachęca do odkrywania swojej kreatywności, pobudzenia twórczego ja i odmienienia siebie na zawsze! Ta propozycja łączy cechy powieści graficznej i dziennika. Z jednej strony jest przepięknie ilustrowaną baśnią dla kobiet, z drugiej...

To magiczna podróż do krainy fantazji, która zachęca do odkrywania swojej kreatywności, pobudzenia twórczego ja i odmienienia siebie na zawsze! Ta propozycja łączy cechy powieści graficznej i dziennika. Z jednej strony jest przepięknie ilustrowaną baśnią dla kobiet, z drugiej zachęca je do pomysłowego i spontanicznego wyrażenia emocji za pomocą sztuki – wypełniania rysunków kolorem i pracy z rozmaitymi technikami plastycznymi, jak kolaż i fotografia.

W książce znajduje się aż 80 prac autorki. Rysunki, misternie wykonane czarnym tuszem, tworzą opowieść o drodze do pełni życia, są metaforą zmiany i dojrzewania do szczęścia. Pełne wątków baśniowych i symboliki zachęcają do swobodnego wyrażania emocji.
Książka jest jednocześnie pierwszym portfolio współczesnego polskiego tatuażysty.

Moda na książki dla dorosłych do artystycznego wyrażania siebie to nowy sposób na relaks, przyjemność, ambicje twórcze. Tego typu pozycje na zachodzie zajmują miejsca na listach TOP 10.

źródło opisu: Edipresse, 2015

źródło okładki: http://hitsalonik.pl/produkt/po-drugiej-stronie-snu

JDM | 2018-08-25
Na półkach: Przeczytane, Inne
Przeczytana: 25 sierpnia 2018

in plus - wszystko :)
in minus - szycie, kolorowanka się rozkleja

EmiYume | 2017-11-10

Moim zdaniem najpiękniejsza kolorowanka, jaką znam. Podziwiam talent autorki. Do tego książka idealnie w moim guście, mroczne klimaty, las, zamek, smutne kobiety i psychodeliczne elementy, jak na przykład trójoka pani. Papier mocny, jednak strony wypadają, gdyż książka jest tylko klejona. Druk dwustronny, ale nic mi nie przebiło, śliczna okładka, piękna narracja, która czyni z tej książki coś więcej niż kolorowankę, a książkę pełną magii, ciekawy pomysł z miejscem na suszoną roślinę do przyklejenia w książce.
Na Youtube, na kanale EmiYume, znajdziesz film z kolorowania tej książki:

Agafija | 2016-03-04

Ok. to nie jest książką jako taka, niewiele jest w niej do czytania, ale za to wiele do marzenia. Wystarczą tylko kredki, chwila tylko dla siebie, aby uciec od całego świata i po prostu odpocząć po ciężkim dniu. Najlepiej intuicyjnie wybrać rysunek i skupić się tylko na dobieraniu kolorów i samemu kolorowaniu. Kto by pomyślał, że zabawa z czasów dzieciństwa zmieni się w niesamowitą rozrywkę już w czasach dorosłości. Muszę przyznać, że kompletnie wsiąknęłam w te zabawę i na długo nie będę w stanie się od niej oderwać a rysunki autorki to po prostu bomba. Szczerze przyznam, że marzy mi się tatuaż autorstwa tej pani, jej styl jest rewelacyjny i jedyny w swoim rodzaju.

PaniNibelungowa | 2016-02-14

Po pierwsze nie nazwałabym tego książką, ale bardzo ładne ilustrowanym portfolio zdolnej tatuażystki. Dziewczę ma talent to trzeba przyznać.Pomiędzy rysunkami jest kilka krótkich, lakonicznych tekstów o magicznym spacerze po lesie.I to by było na tyle.