Nieodkryte Bieszczady istnieją naprawdę

Wydawnictwo: Leśne Oko
Bieszczady, Przewodnik
Ka

Przewodnik ten, to prosta odpowiedź na zapotrzebowanie wynikające z wielu rozmów z turystami w lecie 2013 roku. Jest prostym i przejrzystym przeglądem tego co w Bieszczadach najcenniejsze: zmiany gór w porach roku, rośliny i zwierzęta oraz żywioły bieszczadzkie, możliwie prosto i obiektywnie opisana zawiła historia regionu. W opracowaniu znajdują się opisy miejsc związanych z historią Bieszczad: stare i nieistniejące wsie oraz cerkwie będące światowej klasy zabytkami. Dla miłośników przyrody atrakcyjne są rozdziały: „Przyroda” i „Punkty widokowe”, będące ciekawą alternatywą dla masowej już turystyki w Bieszczadach i popularnych wydawnictw. Na wypadek niepogody w formie listy i krótkiego opisu przedstawione są propozycje poznania najciekawszych muzeów. W czasie pobytu w Bieszczadach, wszędzie można zaobserwować relikty, pozostałości i wypadkowe centralnej gospodarki planowej a nawet wcześniejszej historii. Ostatni rozdział, traktuje o punktach usługowych, na których polegam od wielu lat, może być pomocny w wyborze noclegu czy gastronomii.

Przewodnik napisany jest dla osób które w Bieszczadach są po raz pierwszy, czują się zdezorientowane ilością i jakością szlaków, oraz dla tych turystów, którzy w Bieszczadach byli już nie raz a chcą je poznać nieco od zaplecza.

źródło opisu: https://books.google.pl/books/about/Nieodkryte_Bie...(?)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Samson Miodek | 2019-02-12

Autor dedykuje tę książkę rodzicom, którzy go w Biesy zabrali, i co zapoczątkowało jego miłość do Bieszczad.
Szkoda tylko, że pan Barnaba nie umie tej miłości sprzedać czytelnikowi(chyba że to zamierzone działanie, bo Pan Barnaba nie chce nawałnicy turystów, którzy by szturmowali Smerek, Jasło czy Tarnicę), książkę czyta się tak jak jakąś broszurę, suche fakty. Choć byłbym nie fair, gdybym napisał że to książka zła, bynajmniej. Wiele ciekawostek, informacji o byłych wsiach, o historii regionu, zagrożeniach jakie mogą nam się w Bieszczadach przytrafić, dużo dobrych rad, od takich co wziąć ze sobą w góry, gdzie są źródła, jakim szlakiem iść... Po poradę jak się zachować gdybyśmy zobaczyli niedźwiedzia.

bogdanke | 2017-12-03
Przeczytana: 25 listopada 2017

Bardzo autentyczna. Edycja siekierą ciosana, ale ma to swój klimat. Polecam