Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Cynamonowe dziewczyny

Cykl: Wiślański Cykl (tom 2)
Wydawnictwo: Replika
literatura polska
Ag2S

W Bielsku-Białej w dziwnych okolicznościach ginie policjant, który zajmował się sprawą morderstwa młodej dziewczyny. Ktoś chciał zostawić obok niego tajemniczą wiadomość - różę bez kolców, która tym razem omyłkowo trafia w inne miejsce. Morderca jest bardzo pewny siebie i czuje się bezkarny – mimo że policja odnajduje kolejne ciała jego ofiar. Młode dziewczyny o podobnym wyglądzie są bezlitośnie kaleczone i wykorzystywane, a ich napastnik coraz częściej wyrusza na kolejne polowania. Dwóch młodych policjantów łączy siły by schwytać psychopatę, zanim ten skrzywdzi następną dziewczynę.

źródło opisu: http://www.replika.eu/

źródło okładki: http://www.replika.eu/

Roman Dłużniewski | 2018-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2018

Trochę dziwią mnie tak wysokie opinie.

"Cynamonowe dziewczyny" są odrobinę lepsze od beznadziejnego pierwszego tomu, ale to wszystko, co dobrego można o tej pozycji powiedzieć.
Autorka właściwie kopiuje swój pomysł na fabułę z pierwszej części, znów są "porażeni strzałą", znów te niby-śmieszne pogaduszki.

Co zastanawia najbardziej ?
Żenująca nieudolność policji. Przy odrobinie staranności rysopis podejrzanego powinien być znany o wiele wcześniej i kilku zbrodni można byłoby uniknąć. Dlaczego nikt nie zainteresował się różą ??
Natomiast zdobycie odcisków palców podejrzanych naprawdę nie powinno być problemem.

A swoją drogą zawsze drażnią mnie bluzgi w obecności kobiet. Pewnie jestem jakiś niedzisiejszy.

To już druga książka Hanny Greń, którą czytam, i teraz wiem, że takie przypadkowe odkrycia bywają często najlepsze. Właśnie zyskałam moją nową, ulubioną autorkę.

Połączenie kryminału z literaturą obyczajową to nie jest nic nowego - lubię takie powieści, bo oprócz opisów zabójstw i śledztwa znajdziemy tu też wątki bardziej "babskie", jak choćby obecność przystojnych policjantów i ich miłosne perypetie... Jednak chyba po raz pierwszy powieść tego rodzaju aż tak bardzo przypadła mi do serca.

"Cynamonowe dziewczyny" to drugi tom cyklu wiślańskiego, i jest jeszcze lepszy niż poprzedni. Oprócz zupełnie nowego seryjnego mordercy spotykamy się z postaciami już nam znanymi - Konradem Procnerem i jego żoną Petrą, innymi policjantami i ich przyjaciółmi. Powitałam ich wszystkich jak dobrych znajmomych.

Powieść Hanny Greń ma wszystkie cechy niezbędne do stworzenia książki doskonałej - emocjonującą, pełną napięcia fabułę, barwny, chwilami dosadny język, humor i cięte dialogi, a przede...

Beata | 2016-05-29
Przeczytana: 28 maja 2016

Świetny kryminał – intryga doskonale poprowadzona, nieoczywista, stale dozowane i wzrastające napięcie, w tle kłopoty osobiste głównych bohaterów. Powieść doskonale dopracowana, nie można się od niej oderwać. Z niecierpliwością czekam na trzeci tom wiślańskiego cyklu… Bardzo lubię pióro pani Greń.

Druga powieść Cyklu wiślańskiego jest o wiele lepsza od debiutu "Cień sprzedawcy snów".
To bardzo ciekawy i wciągający kryminał , dopracowany w każdym szczególe ale również powieść obyczajowa pokazująca życie prywatne bohaterów.
Akcja powieści rozgrywa się w Bielsku Białej a później w Wisłę. Niewyjaśnione morderstwo policjanta sprzed roku,jest ścisłe powiązane z brutalnymi morderstwami młodych dziewcząt, których zwłoki odnajdują policjanci. Ale żeby dojść do takiego wniosku muszą zginąć kolejne ofiary.
Śledztwo prowadzi Daniel policjant z Bielska i nadkomisarz Konrad z Wisły a pomaga mu jego żona Petra, która wreszcie naprowadza ich na ślad, że to policjant może być seryjnym mordercą .
Prócz śledztwa poznajemy również sprawcę , jego sposób myślenia i motyw dlaczego morduje. A robi to już od lat w sposób bardzo brutalny.
Bardzo wciągająca powieść ze świetną intrygą. I chociaż akcja nie pędzi do przodu to czyta się świetnie i z zainteresowaniem.
Wątek obyczajowy też jest bardzo...

czytanienaplatanie | 2018-09-30
Przeczytana: 28 września 2018

To moje drugie spotkanie z autorką, którą poznałam dzięki „Polowaniu na Pliszkę”. Muszę przyznać, że „Wiślański Cykl” wywarł na mnie jeszcze lepsze wrażenie, a styl autorki wydał mi się dojrzalszy i bardziej dopracowany.

„Cynamonowe dziewczyny” to świetny kryminał, który mimo bestialskich zbrodni, czyta się z przyjemnością. Mają na to niewątpliwie wpływ wykreowani przez autorkę bohaterowie, których nie da się nie lubić. Taki podział bohaterów na białych i czarnych może się wydać nierealny, ale mnie to w żaden sposób nie raziło. Duży wpływ na odbiór książki mają również dialogi utrzymane w lekkim, często humorystycznym stylu.

Opisywane zbrodnie natomiast do lekkich nie należą. Na początku ginie policjant, a gwałty i morderstwa młodych dziewczyn, tak brutalne i krwawe, są, jak się okazuje, z tym faktem powiązane. Śledztwo prowadzi, znany z pierwszej części, komisarz Konrad Procner wraz z policjantami z innych miast, w których seryjny morderca zostawił po sobie ślad. Petra, żona...

Biblioteczka Rudej | 2017-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2017

O matko,przecież ta druga część jest jeszcze lepsza od pierwszej. Znowu mamy seryjnego mordercę,śledztwo i okrucieństwo,ale od czego jest niezawodna Petera:)

boziaczek | 2017-08-08

Druga odsłona "Wiślańskiego cyklu" jest jeszcze lepsza od poprzedniczki. Znów mamy wartko prowadzone śledztwo w sprawie seryjnego zabójcy młodych kobiet. Znów możemy się spotkać z bohaterami, których tak polubiłam w części pierwszej. Nic tylko czytać!
Polecam!

Eli1605 | 2017-03-01
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 01 marca 2017

Sięgnęłam po raz pierwszy po książkę Hanny Greń i jestem pod wrażeniem. Ciekawa fabuła, interesujący bohaterzy, rozwijająca się akcja i dobre zakończenie. Przy okazji poznajemy kulisy pracy polskich policjantów, może odrobinę przejaskrawioną ale z pewną dozą humoru. Polecam.

Polecam wszystkim tym, którzy lubią dobry kryminał oraz dreszczyk emocji. Przez cały czas coś się dzieje, nie ma przestojów. Trzymająca w napięciu od początku do końca.
Niesamowity klimat grozy sprawia, że nie można się oderwać od książki, równocześnie sceny, jakie opisane są na łamach tej powieści sprawiają, że krew zamarza w żyłach....

MoniS | 2016-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Przeciętna. Wątek mordercy interesował mnie bardziej niż główni bohaterowie, którzy wydali mi się niezbyt symatyczni i jacyś tacy niewyraźni. Pewne rzeczy były dla mnie za bardzo naciągane, nie do końca możliwe.
Trochę się męczyłam przy jej czytaniu. Odetchnęłam z ulgą, gdy przewróciłam ostatnią stronę. Raczej nie sięgnę po inne części cyklu.