Kubatu #2: Coś à la balon

Wydawnictwo: Egmont Polska
komiksy
giera

Lekka i zabawna opowieść dla młodszych dzieci ubarwiona elementami science fiction. Skąd się biorą ukochane przez maluchy pluszowe zabawki? Czy naprawdę z fabryki? Dociekliwy chłopiec Kaj rozwiązuje tę zagadkę, po czym zaprzyjaźnia się z samotnym inżynierem, który ożywia zabawki i wysyła je do świata ludzi, by opiekowały się dziećmi. W tej części serii Kaj zostaje poproszony przez inżyniera o...

Skąd się biorą ukochane przez maluchy pluszowe zabawki? Czy naprawdę z fabryki? Dociekliwy chłopiec Kaj rozwiązuje tę zagadkę, po czym zaprzyjaźnia się z samotnym inżynierem, który ożywia zabawki i wysyła je do świata ludzi, by opiekowały się dziećmi. W tej części serii Kaj zostaje poproszony przez inżyniera o pomoc w ważnej sprawie. Przytulanka pewnej małej dziewczynki zaczęła się dziwnie zachowywać, co może wywołać spore kłopoty. Przy okazji rozwiązywania tej zagadki chłopiec będzie miał okazję spotkać się ze swoją dawną ukochaną maskotką, papugą Kubatu. Wspólnie postarają się pomóc dziewczynce i jej zabawce.

Scenariusz komiksu napisał wykładowca akademicki i tłumacz Jakub Syty. Ilustracje są dziełem Przemysława „"Surpiko”" Surmy, z wykształcenia konserwatora zabytków, a z zawodu ilustratora książkowego.

Coś a la balon to drugi tom serii, która powstała jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w pierwszej edycji Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/281394-kubatu-2-cos-a-la-balon

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/281394-kubatu-2-cos-a-la-balon

sweetdream | 2015-12-30
Przeczytana: 2015 rok

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Komiks, o którym chciałabym napisać to „Kubatu” i jest przeznaczony dla młodszych czytelników. Mój kilkuletni syn po jego przeczytaniu stwierdził, że zacznie częściej czytać komiksy, więc zamiłowanie zostało zaszczepione ;-) W tej opowieści poznajemy chłopca Kaja, który w niespodziewanych okolicznościach ponownie spotyka swoją dawną maskotkę-papugę o imieniu Kubatu. Jak wynika z całej historii maskotki nie są zwyczajne i ich misją jest opieka nad dziećmi. Kiedy jednak okazuje się, że przytulanka jednej z dziewczynek nie spełnia swojej roli potrzebna okazuje się pomoc przyjaciół. I tak zaczyna się tajemnicza akcja. Zadanie nie jest proste, ale Kaj wraz z Kubatu i naukowcem mają dobry i skuteczny plan.

Obrazki w tym komiksie są bardzo duże i całość czyta się bardzo szybko. To dobry tytuł na prezent dla kilkuletniego dziecka, który zaczyna przygodę z komiksami. Polecam! :-)