Sisters #1: Podobieństwo rodzinne

Sisters: Un air de famille
humor
komiksy
giera

Pierwszy tom humorystycznej serii o codziennych radościach i troskach dwóch sióstr z małego francuskiego miasta. Nastoletnia Wendy i młodsza o kilka lat Marine są typowymi siostrzyczkami - na co dzień dokuczają jedna drugiej, ale tak naprawdę żyć bez siebie nie mogą. Wendy ma już chłopaka i prowadzi pamiętnik, a Marine zazdrości jej randek, imprez i za wszelką cenę chce przeczytać romantyczne...

Nastoletnia Wendy i młodsza o kilka lat Marine są typowymi siostrzyczkami - na co dzień dokuczają jedna drugiej, ale tak naprawdę żyć bez siebie nie mogą. Wendy ma już chłopaka i prowadzi pamiętnik, a Marine zazdrości jej randek, imprez i za wszelką cenę chce przeczytać romantyczne wspomnienia siostry. Wendy używa kosmetyków, a Marine marzy o tym, by być dorosłą i móc się malować. Bywają jednak przypadki, że to właśnie młodsza z nich okazuje się mądrzejsza i sprytniejsza od starszej. A zabiegani rodzice często nie mogą sobie dać rady z szalonymi córkami. Wszystkie niesnaski między dziewczynami idą na bok, kiedy którąś z nich spotyka coś przykrego - wtedy okazuje się, że kochają się prawdziwą siostrzaną miłością.

Jednostronicowe historyjki są tworzone przez dwóch Francuzów - scenarzystę Christophe'a Cazenove'a (autora tekstów do niemal 40 serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz scenarzystę i rysownika Williama Maury'ego, który oprócz Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz do kilku innych cykli. Cykl Sisters zbiera bardzo przychylne recenzje frankofońskich krytyków i czytelników.

źródło opisu: Egmont Polska, 2015

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/

goskrzys | 2019-09-23
Przeczytana: 23 września 2019

Sympatyczna kreska, humor z życia wzięty. Fajne jednym słowem :)

ilo99 | 2018-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2018

To wspaniałe życie rodzinne. I te kochane córeczki. Są dla siebie tak czułe, że jak się przytulają to im oczy na wierzch wychodzą. Zwłaszcza, gdy młodsza siostra przypadkiem wejdzie w posiadanie kosmetyków starszej. Ech, te niesnaski, to małpowanie starszej siostry, to podsłuchiwanie, chodzenie krok w krok. Jak bardzo cieszy, gdy się o tym czyta, a jak mało bawi w realnym życiu. I to niezależnie od tego czy jest się szczęśliwym posiadaczem rodzeństwa, czy też rozjemcą skłóconej progenitury. Zadziwiające.

książek: 2022
mamase | 2017-01-07
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Pierwsza komiksowa kolekcja mojej córki :)

jula | 2016-11-27
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowe
Przeczytana: 27 listopada 2016

Córka lat 7 zachwycona, sama już sobie czytała.Chichrała się co i raz i zamówiła kolejne części. Od tego zaczęła przygodę z samodzielnym czytaniem (i od Lassego i Mai).

Misia-i-Tosia | 2016-01-01

Sistars to przygody dwóch sióstr nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Jak to w rodzeństwach bywa siostry kochają się bardzo co w niczym nie przeszkadza by sobie dokuczały ( skąd ja to znam ). Czytając moim córom w niektórych momentach miałam wrażenie, że czytam o nich w jednym momencie się kochają i wszystko jest ok by za chwilę skakały sobie do oczu. Podczas czytania można się uśmiać zarówno z wyczynów sióstr jak i niektórych pomysłów rodziców. Marine jak przystało na młodszą siostrę oj utrudnia dość konkretnie życie starszej siostrze czy to podbierając jej kosmetyczkę czy próbując się dostać do jej pamiętnika :)

sweetdream | 2015-12-30
Przeczytana: 2015 rok

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

W tym komiksie śledzimy losy dwóch sióstr: starszej Wendy i młodszej Marine, których codzienność przepełniona jest różnego rodzaju konfliktami. I choć czasem dziewczyny działają w jednej drużynie (by osiągnąć korzystny dla nich cel), to przeważnie sprzeczają się o wszystko. Wendy jest nastolatką, szaleńczo zakochaną w koledze i większość czasu spędza na poprawianiu swojej urody. Za to Marine jest tylko zainteresowana... pamiętnikiem siostry i jej ubraniami :-) Uwielbia naśladować swoją siostrę, co przynosi różne efekty. Historia jest niesamowicie zabawna, a obrazki rewelacyjne. Ukazanie wzajemnych relacji rodzeństwa w tak ironiczny sposób bardzo mi się podobało. Na pewno poleciłabym ten komiks wszystkim siostrom, mamom i miłośnikom dobrej zabawy :-)

(...) Rozważając decyzję, czy sięgnąć po ten komiks, proszę nie sugerować się okładką. Tymi czule przytulającymi się dziewczętami, latającymi wokół ich głów stokrotkami i dominującym różem - to może być mylące. Jeśli już, to proszę zwrócić uwagę na ścianę za nimi, na walczące cienie bohaterek. Tam dzieje się prawdziwa akcja, która skrótowo określa, z jakim typem opowieści mamy wewnątrz do czynienia.

Biorąc pod uwagę tytuł i okładkę, nietrudno się domyślić, że głównymi bohaterkami komiksu są dwie siostry. Wendy jest nastolatką, a młodsza – Marine – dopiero co zaczęła szkolną edukację. W warstwie fabularnej skupiono się na ich wzajemnej relacji, która bywa chwilami bardzo trudna i skomplikowana. Dziewczyny raz nie potrafią na siebie patrzeć i najchętniej wydrapałby sobie oczy, a innym razem ramię w ramie wykonują jakieś zadanie. Autorzy „Sisters” trafnie oddali złożoność sytuacji, gdy rodzeństwo w różnym wieku żyje pod jednym dachem. Bohaterkami są siostry, ale ich codzienne...

Muszę przyznać, że naprawdę dobrze bawiłam się podczas lektury tego komiksu. Obie dziewczynki są tak sympatyczne, a ich przygody tak zabawne, że nie sposób nie polecić wam tej pozycji. Zatem jeśli macie ochotę poprawić sobie humor, czasem nawet roześmiać się do łez, sięgnijcie po pierwszy tom serii „Sisters” (po drugi też!). Dobra zabawa gwarantowana :)

Zachęcam do zapoznania się z moją recenzją na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/sisters-1-podobienstwo-rodzinne-william-cazenove/