Krecik i sanki

Wydawnictwo: Bajka
bajki, wierszyki, krecik
bajki
Kotkad

Przesympatycznego Krecika znamy wszyscy! Tym razem jego przygody opowiada znakomita polska poetka Małgorzata Strzałkowska, która napisała zabawne teksty do oryginalnych ilustracji Zdenka Milera. Każda historyjka dotyczy innej pory roku i mieści się w osobnej kartonowej książeczce. W tej przeczytacie o zimie. Krecik wybiera się na sanki, a mali czytelnicy...

Przesympatycznego Krecika znamy wszyscy! Tym razem jego przygody
opowiada znakomita polska poetka Małgorzata Strzałkowska, która napisała
zabawne teksty do oryginalnych ilustracji Zdenka Milera. Każda
historyjka dotyczy innej pory roku i mieści się w osobnej kartonowej
książeczce. W tej przeczytacie o zimie. Krecik wybiera się na sanki, a
mali czytelnicy dowiedzą się, jak powstaje śnieg.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

książek: 2015
palalela | 2019-02-06
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 06 lutego 2019

Treść stanowi świetny wierszyk, który można wykorzystać podczas zajęć z przedszkolakami na temat bezpeiczeństwa podczas zabaw zimą.

lew_kanapowy | 2017-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2017

Krecika nikomu chyba nie muszę przedstawiać, to już nie tylko bohater dzieciństwa, ale i potężna marka. Mimo dużego rozdrobnienia żadna z krecikowych książeczek nie rozczarowuje, ta również trzyma poziom – dokładnie tak jak powinna, uczy i bawi – rozczarowany brakiem śniegu zimą Krecik postanawia napoić chmurkę wodą. Ona za to odwzajemnia mu się białym puchem niezbędnym do zimowych szaleństw. Prosta, sympatyczna historia tłumacząca najmłodszym czym jest i skąd tak właściwie bierze się śnieg. Dobrze znany bohater, historia opowiedziana melodyjnym wierszykiem, wytrzymałe kartonowe wydanie i wartość edukacyjna – czego chcieć więcej?

Drobinka | 2017-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2017

Kartonówka o kreciku z wierszykiem Małgorzaty Strzałkowskiej. Miłe dla oka, sympatyczna fabuła, może trochę mała czcionka tekstu.
Krecik wybiera się na sanki, ale nie ma śniegu. Razem z Sikoreczką ratują sytuację i wszystko kończy się szczęśliwie;-)

Agnieszka | 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017

Kolejna książeczka z tej serii o Kreciku, który tym razem cieszy się, że nadeszła zima i będzie mógł pojeździć na sankach, po wyjściu z kopczyka spotyka go jednak rozczarowanie. Śniegu brak, zatem z Sikoreczką biorą się do dzieła. Nagroda będzie wielka.

Kotkad | 2015-11-15
Przeczytana: 10 listopada 2015

Kto nie zna krecika z lat dzieciństwa i kto go nie lubi. Moje dzieci kochają i mają własnego w wersji plusz, więc taka książka z biblioteki to był skarb znaleziony przez starszego i natychmiast zgarnięty pod pachę do wypożyczenia. Świetna wierszowana historia, śliczne ilustracje i humor. Starszy wypożyczył, młodszy się zakochał i "czyta" codziennie