Jaga Czekolada i baszta czarownic

Cykl: Jaga Czekolada (tom 1)
Wydawnictwo: Wilga
Jaga Czekolada i baszta czarownic
Jaga Czekolada, czary, magia
Indyviduum

Pierwsza część nowej sagi fantasy dla dzieci. Witajcie w Pierwszym Świecie, gdzie rządzą nowe technologie, a mieszkańcy tak bardzo upodobnili się do siebie, że trudno o dwie różne osoby. Tutaj mieszka Jagoda Nugat, przez kolegów nazywana Jagą Czekoladą. Pewnego dnia do opuszczonego domu tuż obok Jagi i jej rodziców wprowadzają się nowe lokatorki – Mirella i Lukrecja. Wkrótce otwierają...

Pierwsza część nowej sagi fantasy dla dzieci.

Tutaj mieszka Jagoda Nugat, przez kolegów nazywana Jagą Czekoladą.

Pewnego dnia do opuszczonego domu tuż obok Jagi i jej rodziców wprowadzają się nowe lokatorki – Mirella i Lukrecja. Wkrótce otwierają kawiarnię z najpyszniejszymi łakociami, jakie Jaga kiedykolwiek jadła… Dziewczynka nawet nie podejrzewa, że urocze sąsiadki to czarodziejki z odległej krainy kwitnących migdałowców, Królestwa Almendurii, które wyruszyły z misją ochrony Pierwszego Świata. Mirella i Lukrecja opuściły bezpieczną basztę czarownic, by odnaleźć osobę, która pokona zbuntowanego czarnoksiężnika Hedima. Mag zagraża bezpieczeństwu wszystkich światów.

Jaga zostaje wciągnięta w walkę potężnych sił!

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/jaga-czekolada-i-baszta-czarownic-tom-1.html

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/jaga-czekolada-i-baszta-czarownic-tom-1.html

Karolina | 2019-02-11
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2019
Przeczytana: 11 lutego 2019

Fabuła bez polotu. Brak napięcia, zaskoczenia. Nic tu nie intryguje, nie wciąga. Duży plus za rysunki.

Przeznaczenie | 2018-01-08
Na półkach: Przeczytane, Niefajne

Zarówno część pierwsza jak i druga są dość nudne. Fabuła bez polotu. Brak napięcia, zaskoczenia. Nic tu nie intryguje, nie wciąga. Jako plus mogę wskazać ogólny klimat i brak przemocy.

Michelle | 2017-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2017

Przyjemnie jest od czadu do czasu sięgnąć po książki skierowane dla małych czytelników i sprawdzić, co wydawnictwa mają do zaproponowania. Tym razem miałam okazję poznać Jagę Czekoladę i wkroczyć w magiczny świat, który z pewnością pokocha niejedna mała dziewczynka…

Jaga Czekolada i baszta czarownic wedle oznaczeń na książce przeznaczona jest dla czytelników 9+, niemniej w mojej opinii już dziecko siedmioletnie, które czyta i kocha to robić, znajdzie w tej powieści przyjemną odskocznię od rzeczywistości.

Dużym plusem tej historii jest wątek magiczny, a jak wiadomo czary i magia to, to co większość małych czytelników lubi w książkach najbardziej. Do tego tajemnice oraz zagadki i masa słodkości – czegóż można chcieć więcej? :)
Autorka bardzo prostym i przystępnym językiem wprowadza młodego czytelnika w świat Jagi Czekolady i perypetii, jakie jej się przytrafiają. Plastyczny język pobudza dziecięcą wyobraźnię, a duża czcionka zdecydowanie wpływa na przyjemność z czytania.

Główna...

Amarisa | 2016-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2016

"Na okładce książki widnieją słowa: „Wielka przygoda z odrobiną magi!”. A tymczasem, przykro mi to stwierdzić, ta historia jest po prostu… nudna. I nie pomaga nawet fakt, że pełni ona po części rolę dydaktyczną, gdyż zwraca uwagę na to, co ważne w naszym życiu, i choćby dlatego warto by było dotrwać do końca powieści, by w pełni zrozumieć jej przesłanie. Nim cokolwiek zaczyna się dziać, musimy przebrnąć przez stanowczo zbyt długi wstęp przybliżający nam samą Jagę, jej rodzinę i otoczenie. A kiedy już do czegoś dochodzi, to dzieje się to tak szybko i w sumie bez większych emocji, że nawet nie wiadomo kiedy, a już docieramy do ostatniej strony. Dzieci to bardzo wybredni czytelnicy. Jeśli książka nie zdoła wciągnąć ich od pierwszych stron, to po prostu odłożą ją na bok i do niej nie wrócą. Zwyczajnie o niej zapomną.

Obawiam się, że taki los może spotkać najnowszą książkę Agnieszki Mielech…"

Cała recenzja dostępna na moim blogu:...

Marta Bilewicz | 2015-12-12
Przeczytana: 04 grudnia 2015

“Jaga Czekolada i Baszta Czarownic” to pierwszy tom cyklu o Jagodzie Nugat i jej przygodach. Jagoda jest zwykłą uczennicą zupełnie zwyczajnej szkoły i klasy 5a, do której uczęszcza od niedawna, od przeprowadzki. Na razie nie ma przyjaciółek i póki co, czuje się w szkole bardzo samotna. Chociaż mocno się stara, nadal tęskni za starą szkołą, dawnymi koleżankami i poprzednią klasą. Tutaj czuje się obco i źle. Na domiar złego zupełnie nie idzie jej w szkole muzycznej, gdzie uczy się grać na fortepianie i ostatnio zalicza same wpadki. Marzy o tym, by wrócić do starego domu i starej szkoły.

Rodzice Jagi są zapracowani i ciągle zajęci, dlatego też większość czasu poza szkołą dziewczynka spędza ze swoją opiekunką Kingą, którą po cichu przezwała Pralinką.

Pewnego dnia, do opuszczonego domu w sąsiedztwie, wprowadzają się nowe lokatorki: Mirella i jej córka Lukrecja. Choć wydają się nieco dziwne, jakby niedzisiejsze, Jagoda szybko zaprzyjaźnia się z Lukrecją. Mirella wkrótce otwiera...