Sudoku 3

Wydawnictwo: Amber
hobby

Nazywają to rozrywkowym szaleństwem, manią, nałogiem, epidemią. Japońskie łamigłówki cyfrowe, gry logiczne, uzależniająca zabawa w wypełnianie cyframi kratek , gra, którą pokochał świat , zagadki metamagiczne , magiczne kwadraty , proste i przyjazne puzzle tak polska prasa określa sudokomanię. I dodaje, że gra już w to cała Polska . Organizowane są już nawet polskie mistrzostwa sudoku. Polskie gazety i periodyki prześcigają się w publikowaniu sudoku, rozpisywaniu konkursów, wydawaniu specjalnych broszur. Powstał nawet pierwszy miesięcznik poświęcony sudoku. W Wielkiej Brytanii ludzie łamią sobie głowę na sudoku w metrze, na ulicach, w pracy, w pubach A na listach księgarskich bestsellerów króluje sudoku. Jedno z najwyższych miejsc zajmują książki firmowane przez The Daily Telegraph . Pierwszego tomu sprzedano przez miesiąc 250 000 egzemplarzy! W Polsce zajął on 1. miejsce w rankingu książkowych bestsellerów tygodnika Newsweek Polska .W sudoku nie musisz znać ani lubić matematyki. Tu potrzebne jest jedynie logiczne myślenie, ołówek i gumka. Zacznij tylko, a już się nie oderwiesz.