Studia nad postrzeganiem przestrzeni przez ludzi średniowiecza

Wydawnictwo: Nauka i Innowacje
5 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
historia
Nemerle

źródło okładki: http://www.wni.com.pl/

Viator | 2017-01-24
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Pierwszym co należy zauważyć, jest to, że praca Samsonowicza ma charakter syntezy, sama w sobie nie wnosi nic nowego do nauki. Nie znaczy to jednak, że nie warto jej czytać. Autor na zaledwie 200 stronach małego formatu zmieścił stan wiedzy jaki posiadamy na temat postrzegania przestrzeni przez ludzi żyjących podczas epoki trwającej 1000 lat. Niewielka długość książki z pewnością może być jednym z elementów zachęcających do jej przeczytania.
Dla osób obeznanych z tematem będzie to pewnie jedynie utrwalenie wiedzy, lecz dla osób nieposiadających dostatecznej wiedzy a zainteresowanych tematem będzie to doskonała pozycja na start, chociażby ze względu na bogatą bibliografię podaną przez Samsonowicza.

Taczka | 2016-06-13
Przeczytana: 16 stycznia 2016

Jeśli ktokolwiek spodziewałby się po tej pracy czegokolwiek odkrywczego, srogo by się zawiódł. Jedyne, co chcę powiedzieć o tej książce to: masło maślane.