Różne oblicza nacjonalizmów. Polityka - Religia - Etos

Wydawnictwo: Nomos
filozofia, polityka, etos, nacjonalizm,
popularnonaukowa
Macław

Artykuły zamieszczone w zbiorze pod redakcją prof. Bogumiła Grotta [...] stanowią zharmonizowaną całość, ukazującą plastycznie i przekonywująco zróżnicowaną problematykę nurtów nacjonalistycznych, a w szczególności ich idei i przenikających je wartości, wyrastających z różnych warunków kulturowych. Książka wnosi wiele nowego do wiedzy o ideach i doktrynach nacjonalistycznych. Jest opracowaniem interdyscyplinarnym, potrzebnym i nowatorskim. Warto też podkreślić, że występujący w niej autorzy artykułów legitymizują się odpowiednim dorobkiem naukowym.

Z recenzji prof. Wojciecha Kaute

Praca zbiorowa pod redakcją Bogumiła Grotta jest książką monumentalną, a w dodatku unikatową. Zawiera 29 tekstów na tematy związane z różnymi odmianami nacjonalizmu w różnych krajach, zarówno europejskich jak i azjatyckich, co jest w naszej literaturze nowością – by nie rzec – egzotyką. [...] Mnie jako czytelnika i recenzenta książka ta utwierdza w przekonaniu, że podjęto w niej tematykę, która skłania do wielu ważnych refleksji. Uświadamia, że nacjonalizmy mają wiele „twarzy”, i że trzeba się zagadnieniu bliżej przyjrzeć. Winni do niej sięgnąć historycy myśli społecznej, politolodzy i socjologowie.

Z recenzji prof. Mariana Malikowskiego

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!