Praca socjalna w organizacjach pozarządowych. Z problemów działania i kształcenia

Seria: Problemy Pracy Socjalnej
Wydawnictwo: Wydawnictwo Edukacyjne "Akapit"
Dezyderata

Na treść pracy składa się ponad trzydzieści opracowań dotyczących różnych wymiarów pracy socjalnej realizowanych przez organizacje pozarządowe lub też z ich udziałem. Autorami poszczególnych opracowań są: socjolodzy, pedagodzy, politycy społeczni - zarówno teoretycy, jak i praktycy pracy socjalnej (m.in.: K. Faliszek, K. Frysztacki, E. Leś, K. Marzec-Holka, J. A. Malinowski, K. Piątek, F. Prüß, B. Smolińska-Theiss T. Wilk). Całość została ujęta w dwie części: 1) "Wielowymiarowość sektora pozarządowego", 2) "Wielość problemów pomocy społecznej dnia powszedniego". Jak napisał w recenzji wydawniczej prof. Andrzej Olubiński oddane "do rąk czytelników opracowanie wydaje się stanowić unikalne na polskim rynku źródło informacji, poglądów, opinii, ale również konkretnych rozwiązań praktycznych opisujących rzeczywistą rolę sektora pozarządowego w realizacji zadań socjalno-opiekuńczych. Praca ta kierowana jest do szerokiego grona czytelników: pracowników pomocy społecznej, wolontariuszy, polityków społecznych, wychowawców - opiekunów, nauczycieli szkół policealnych oraz uczelni wyższych kształcących pracowników socjalnych, uczniów i studentów takich szkół, wreszcie również tych wszystkich ludzi, którym nieobojętne jest życie oraz przyszłość tysięcy współobywateli pokrzywdzonych przez los.

źródło opisu: www.weakapit.pl

źródło okładki: www.weakapit.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!