angielski
magpie101

Wszyscy gramy ofiary wobec naszej przeszłości; wobec wyborów, których dokonujemy i żyć, które tworzymy. Definiują one kim jesteśmy. I czasem, jeśli mamy wystarczająco szczęścia, przeszłość pozostaje tam, gdzie należy: w przeszłości. Nie jestem jednym z tych szczęśliwców. Nigdy nie byłem. Ponieważ teraz przeszłość puka do moich drzwi, składając oferty, których nie mam innego wyboru, jak...

Definiują one kim jesteśmy.
Nie jestem jednym z tych szczęśliwców.
Nigdy nie byłem.
Ponieważ teraz przeszłość puka do moich drzwi, składając oferty, których nie mam innego wyboru, jak tylko przyjąć... oferty, które mogą przynieść sprawiedliwość - nie tylko dla mnie, ale dla moich braci.

Problem?
Oferta jest tykającą bombą zegarową.
Która nie wiedziałem, że istnieje.

Tik.
Tak.

We all play victims to our pasts; to the choices we make and the lives we create.
They define who we are.
And sometimes if we're lucky enough, the past stays where it belongs: in the past.
I'm not one of the lucky ones.
I never have been.
Because now the past is knocking on my door, offering deals I have no choice but to take… deals that will help bring justice—not just for me, but for my brothers.

The problem?
The deal is a ticking time bomb.
One I didn't know existed.

Tick.
Tock.

Combative Trilogy, Book 1

źródło opisu: http://www.jaymcleanauthor.com/combative

źródło okładki: http://www.jaymcleanauthor.com/combative

Jagusia | 2018-10-24

Kyler 'Ky' Parker lat 23 - weteran wojenny powraca do domu po 4 letniej misji w Afganistanie. Ma okropną przeszłość, czuje się winny za niektóre ze swoich działań. Jest zły i cały ten gniew wpędza go w kłopoty, próbował uciec od poczucia winy i bólu poprzez walki na ringu. Jest "zbawiony", gdy detektyw Jackson "Jax" Davis oferuje mu umowę. Ky nie ma żadnej "prawdziwej" rodziny, ale Jax zawsze był dla niego jak brat dla którego zrobi wiele. Uczęszcza na terapię do dr. Aromy - ona jest zabawnym cudownym dodatkiem do historii.
Madison Haynes lat 22 - sąsiadka Ky, od początku jest tajemnicza. Jej piękno i niewinność intrygują Ky. Rozpoczynają nieśmiałą przyjaźń, a gdy historia się rozwija, stają się czymś więcej. Podczas gdy Ky jest otwarty na temat tego, kim naprawdę jest i na temat swojej przeszłości, Madison jest zagadką. Pomimo tego czuje silny związek z nią i jest nią porażony.

jola79 | 2018-10-23

książka bardzo ciekawie napisana, wciąga historia Ky oraz dziewczyny, która spotkał przed skrzynką na listy. Zakończenie straszne, jak można tak zostawić czytelnika w połowie historii i co dalej?

Magda | 2016-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2016

Książka pełna niedopowiedzeń, zagadek...
Bardzo mi się podobała ;p

lulamae | 2016-06-18
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Kyler 'Ky' Parker wdał się w kolejną bójkę i grozi mu za nią więzienie. Aby tego uniknąć dostaje szansę od swojego byłego/obecnego przyjaciela - Jacksona Davisa. Ma pomóc w pewnej akcji - jego zadaniem jest zdobycie zaufania niejakiego Nate'a DeLuca i walka w klatce. Pomimo obiekcji, zgadza się, ponieważ Nate ma podobno związek ze śmiercią brata Ky'a w przeszłości.
W tym samym czasie naprzeciwko jego mieszkania wprowadza się Madison Haynes. Tajemnicza dziewczyna bez prawdziwej tożsamości i pochodzenia. Nie wiadomo o tej dziewczynie niczego, jest jedną wielką zagadką.
Ta dwójka oczywiście buduje związek, ale co z tego wyniknie, gdy dookoła są same tajemnice?

Co mam powiedzieć? Nie wiem. Ta książka, ten tom to jest jedna wielka niewiadoma, zagadka, jedno wielkie pytanie 'o co chodzi?'
Ky jak i Madison mają tajemnice, ale te Ky'a zostają nam wyjawione, zaś Madison zafundowała nam tylko marne skrawki informacji, a jej niejasne zachowania i pochodzenie nasuwają tylko coraz więcej...

| 2016-05-21

Książka ciekawa, bardzo dużo niewiadomych, tajemnic. Pojawiają się osoby o których do końca książki nic nie wiadomo. Zakończenie sugerujące ewidentną kontynuację. I choć nie znalazłam na ten temat informacji, czekam z niecierpliwością, bo chcę wiedzieć co dalej. Polecam :)

Magdalena Mostowska | 2016-03-05
Przeczytana: 05 marca 2016

Koncówka why ???

Shemmer | 2016-02-21
Na półkach: Przeczytane, E-czytane

Nie wiem, co sądzić o Maddison. Nie wiem, co sądzić o tej całej książce, ponieważ pozostawiła mnie kompletnie skonfundowaną. I to raczej w ten zły sposób - nie dała mi tego cudownego zdezorientowania, gdzie serce bije coraz mocniej i chce się poznać rozwiązanie zagadki, jaką autor dostarczył. Niestety ale pani McLean rozegrała sprawę w dość mdły sposób. Na początku książka mnie niezwykle wkręciła, autentycznie mi się podobała, a potem do akcji na pełnych obrotach wkroczyła Maddison i z każdym spędzonym z nią słowem "Combative" zaczynało mnie odrzucać.

Karina | 2015-11-22

ciężko ocenić książkę, bo tak naprawdę dalej nic nie wiadomo, i jest jedną wielką zagadką. akcja pod koniec jeszcze bardziej się zagmwatwała.
na plus - bardzo polubiłam Ky'a, jest bardzo tajemniczy i powściągliwy. podoba mi się też, że przodującym wątkiem jest jednak wątek kryminalny, zagadki, a romans troszkę z boku.
na minus, czekałam całą książkę na jakieś sceny walk Ky'a, jakieś mordobicie a tu lipa :(

Katarzyna | 2015-11-15
Przeczytana: listopad 2015

Naprawdę musiało to się tak skończyć? Naprawdę świetnie mi się to czytało, a ten wątek kryminalny, ta tajemnica? Kim jest do cholery Sara i inne osoby? Nie mam pojęcia, o co tu chodzi, dlatego tak świetnie mi się to czytało:)

magpie101 | 2015-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2015

Ksiazka dobra z watkiem kryminalnym w tle i jej tajemnicami, tajemnicami ktore powoduja, ze ksiazke czytamy jednym tchem aby je poznac.
Niestety ksiazka konczy sie tak niespodziewana scena i w takim momencie, ze lepiej jej nie zaczynajcie bez mozliwosci przeczytania kolejnego tomu, ja niestety to zrobilam :(