Śmierć w darkroomie

Seria: Polska Kolekcja Kryminalna
Wydawnictwo: EMG

Listopad 2005. Poznań. Policja rozpędza Marsz Równości. W Marszu uczestniczy młody gej – Igor. Podobnie jak wielu innych, zostaje przewieziony na przesłuchanie. Ciało Igora znajdą tego dnia w darkroomie jednej z gejowskich knajp w centrum miasta. Kiedy śledztwo zostaje umorzone, komisarz Marcin Zielony przyjeżdża do Poznania. Zamierza odnaleźć mordercę brata... Edward Pasewicz nie waha się...

Edward Pasewicz nie waha się pisać o środowisku gejowskim z fotograficzną bezczelnością. Nie boi się ujawniania podziałów i różnic wewnątrz homoseksualnego świata. Równie bezwzględny jest, kiedy ukazuje hipokryzję oraz uprzedzenia współczesnych Polaków. Wrażliwy, gdy obserwuje rodzinne dramaty. Czuły, kiedy pisze o miłości.

źródło opisu: wydawnictwo EMG, 2007

źródło okładki: wydawnictwo EMG

Pestilentia | 2014-02-13

Intryga kryminalna jest mglista, ale tło obyczajowe i portrety bohaterów zacne. Cenię autorów za to, że potrafią mnie zaciekawić tym, co jest dalekie od moich zainteresowań i tego, co czytam zazwyczaj. Tutaj tak było, będę szukała innych publikacji pisarza, bo warto.

Hamunaptra | 2015-02-16

Wszyscy bohaterowi intrygujący, zwłaszcza bliźniaki. Ciekawa historia osadzona w polskich realiach, które zupełnie inaczej się odbiera, mieszkając na obczyźnie.

nellanna | 2010-05-13
Przeczytana: 2009 rok

Udany debiut, z moim miastem w tle. Mięsna proza, zmysł krytyczny, z którym się często zgadzam. Umożliwiła mi przeniknięcie do miejsc zakazanych i świata nieznanego. Intryga kryminalna "siada", odgadłam KTO ZABIŁ.

osiempalcow | 2014-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

Dobra powieść. Intryga kryminalna mało zawikłana, za to świetny ponury klimat. Ciekawe portrety bohaterów i ukazanie środowiska. Zamiast erotyzmu jest raczej pornografia, dla mnie nieprzyjemna w odbiorze - choć pewnie odpowiadająca rzeczywistości.

Asia | 2011-09-07
Przeczytana: 2007 rok

Interesująca książka ukazująca ciemniejszą stronę Poznania oraz umysłową wąskość starszego pokolenia. Sam Pasewicz jest natomiast przesympatycznym człowiekiem, dużo pogodniejszym niż jego powieść.

Tomasz Hd | 2014-03-09

Bardzo fajnie zbudowana postać Młodego/psa, poza tym to bardzo zabałaganiona książka, jakby amatorska w kwestii formy i warsztatu pisarskiego. W każdym razie potencjał jest :)

Joanna | 2014-10-05
Przeczytana: 06 grudnia 2013

Czytało mi się tę książkę bardzo ciężko. To wszystko było takie odrzucające w swoim turpizmie.

Uranchaj | 2012-11-21
Przeczytana: listopad 2012

Jedna z moich ulubionych książek ostatnio, jakiś tydzień temu skończyłam czytać... trzeci raz. Lekka, ale trzymająca w napięciu, ciekawy język, szczególnie przypadli mi do gustu Bodzio i Łucja :)

literackakanciapa | 2012-03-24
Przeczytana: 14 marca 2012

Zapraszam do lektury:

Zuzanna | 2012-11-02

Do pracy zaliczeniowej, ale podobało mi się, szczególnie, że interesował mnie wówczas temat homoseksualizmu.