Gdy zapłaczą cykady - Księga uprowadzenia przez demony

Cykl: Gdy zapłaczą cykady (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
komiksy

Maebara Keiichi, chłopiec mieszkający w górskiej wiosce - Hinamizawie - dowiaduje się o makabrycznym morderstwie, które miało miejsce w tej sielskiej okolicy. Na dodatek sprawa ta okazuje się być połączona z serią niewyjaśnionych śmierci i "klątwą Czcigodnego Oyashiro". Przed Wami adaptacja komiksowa "Księgi uprowadzenia przez demony" - prologu opowieści z serii "Gdy zapłaczą cykady".

źródło opisu: www.waneko.com.pl

źródło okładki: www.waneko.com.pl

Wkp | 2019-01-25
Przeczytana: 10 lutego 2019

KRZYK CYKAD

„Gdy zapłaczą cykady” to seria wyrosła na gruncie, który w jednych źródłach określa się mianem anime, w innych zaś gry komputerowej. Oba stwierdzenia są w tym przypadku w pewnym stopniu prawdziwe (o czym opowiem poniżej), ale ważniejsze jest tu coś innego. A mianowicie fakt, że jak na adaptację, to zadziwiająco udana manga, którą czyta się z emocjami, śmiechem i prawdziwą ciekawością. A że na dodatek każdy tom polskiej edycji składa się z dwóch oryginalnych, zabawa jest nie tylko przednia, ale i szybko się nie kończy.

Zanim jednak przejdę do szczegółów stojących za kulisami tej opowieści, kilka słów na temat jej treści. A zatem jest rok 58 Showa. Nastoletni Keiichi przeprowadza się do górskiej wioski Hinamizawy (inspirowanej Shirakawą), gdzie zaprzyjaźnia się z kilkoma dziewczynami. Miło spędza czas, bawią się, żartują, jedna nawet zdaje się czuć do niego coś więcej – i kto wie czy nie z wzajemnością – ale ich sielankę przerywa przypadkowe spotkanie...

Athoualia | 2018-06-17
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Przymierzałam się do serialu anime (skończyło się niestety na pierwszym odcinku), do gry chyba bym nie miała cierpliwości, skończyło się na mandze - i dobrze! Przede mną jeszcze wiele wariacji zakończeń. Niesamowite, jak jedna historia może się zakończyć na kilka sposobów. Polecam, jak ktoś lubi dobry suspens.

Sanny | 2017-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Przy całej mojej awersji do mang, zakochałam się w tej konkretnej. Urzekła mnie wspaniała kreska, która nie razi mnie swoją komiksowością ani sztywnością. Do tego, sama opowieść nie jest banalna. W historię można się wciągnąć. Polecam gorąco :)

Świetna manga - początkowo sielankowa, ale potem przechodząca w trzymający w napięciu i fascynujący horror/thriller, w którym kolejne poszlaki robią tylko większy chaos w mózgu. Na wyjaśnienia przyjdzie czas w księgach odpowiedzi ("Księga uprowadzenia przez demony" należy do ksiąg pytań).

Humor zaprezentowany na pierwszych stronach wydawał mi się trochę zbyt infantylny, jednak na tym kończą się wady. Historia okazuje się niejednoznaczna i wciągająca, a klimat jest taki, że powietrze można kroić nożem. Niespodziewanie słodkie postacie mogą stać się groźne i przerażające. Czyta się to szybko, z ogromną ciekawością i zadowoleniem, że wszystko zostało starannie przemyślane, zaś bohater postępuje bardzo rozsądnie.

Co do ilustracji - są czytelne, tworzą jednolitą całość z tekstem, świetnie oddają mrok i demoniczność wydarzeń. Wydanie - 400 stron lektury, w środku nieznaczne dodatki i wypowiedzi twórców, całość za dwadzieścia parę złotych. Cena jest więc bardzo niska, zwłaszcza za...

ToTylkoOn | 2017-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2017

Po przeczytaniu 7'mego tomu(wiem trochę nie w kolei lecz kusił mnie dziwną magiczną siła ten nowy tom w empiku). Po dłuższej przerwie (w końcu dotarły fundusze oraz po zamówieniu 6 brakujących tomów)skończyłem czytać 1tom, być może przeczytał bym go od razu jak odebrałem paczkę od kuriera, lecz Taniec ze smokami też szeptał mi do ucha abym go w końcu skończył(muszę się przyznać taniec ze smokami czytałem chyba przez ponad rok, fakt faktem z przerwami lecz..). Wróćmy do naszych cykad, może ja tylko tak mam, że lubię pogmatwaną fabułę, gdzie prawdę często dowiadujemy się po kilkunastokrotnym przeczytaniu lecz Cykady tym mnie zaskoczyły. Od momentu skończenia 1tomu natłok sprzecznych informacji z 1 oraz 7 tomu robi istną apokalipsę w mej głowie. Wydaje mi się, że mógłbym tak pisać bez ustanku lecz myślę i zaczynam dochodzić do wniosku iż nie każdy będzie chciał czytać tak długą opinię, a jednocześnie niewnoszącą nic związanego z fabułą. Więc postanowię się streszczać kilka razy...

Nanna | 2017-01-14

Rewelacyjny, trzymający w napięciu horror. Wydanie ekonomiczne i w dobrej cenie! Polecam mangę z całego serca, cykl ,,Gdy zapłaczą cykady'' powinien znać każdy fan horrorów!

ReadyToReading0 | 2016-04-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi, 2016 r.
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Zarąbiste <3 Po prostu to kocham. Ten klimat,ta fabuła...szkoda gadać. Rewelacyjna,zajebista,najlepsza na świecie,wybitna-czekam,aż uda mi się zakupić drugi tom ^^ Jak najbardziej POLECAM POLECAM POLECAM <3

Pamiętam jak z opadniętą szczęką śledziłem animowaną wersję Higurashi. To było coś! Gęsty mroczny klimat, psychoza sięgająca zenitu oraz misterna układanka niesamowicie dobrze ucharakteryzowana na wtórą i schematyczną historię. Wersja komiksowa spisuje się równie dobrze. Pomimo faktu, iż znam tę historię z anime, lektura mangi trzymała mnie w napięciu do samego końca.

PolishPopkulturę | 2015-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2015

Jak to dobrze, że Waneko podjęło się wydawania tej serii! Wreszcie będę miał okazję zapoznać się z tą historią od początku do końca. Akurat tę część "Cykad" czytałem już wcześniej, bodajże z pięć, może nawet sześć lat temu. Dziś, przystępując do lektury polskiego wydania, byłem przekonany, że upływ czasu sprawił, iż spojrzę na tę serię inaczej; że wyda mi się infantylna i głupawa, bo w końcu dojrzałem, gust mi się zmienił (żeby nie powiedzieć: "wyrobił" :P), a poza tym, jak to wielokrotnie podkreślałem na łamach tego portalu: "ja już wyrosłem z mang". No i przeczytałem to polskie wydanie (i to jakie wydanie! 2 tomy w 1, 400 stron lektury w cenie 27 zł - to przecież rekord świata!). No i co? No to, że podtrzymuję swoją opinię sprzed lat - "Cykady" to fenomenalny mangowy thriller, trzymający w napięciu od początku do końca, z genialnym scenariuszem i (co ważne) dającym się lubić, myślącym (co jeszcze ważniejsze) protagonistą! Żadna inna z czytanych przeze mnie mang nie posiadała tak...