Kultura Kaizen. Budowanie i utrzymanie kultury ciągłego doskonalenia.

Creating a Kaizen Culture: Align the Organization, Achieve Breakthrough Results, and Sustain the Gains
popularnonaukowa
Karolina

Stwórz i utrzymaj kulturę kaizen w swojej organizacji. Wykorzystując ponad 50 lat zbiorczych doświadczeń specjalistów pomyślnie stosujących kaizen w trakcie transformacji organizacji z wielu branż, niniejsza książka wyjaśnia, jak szybko, ale trwale udoskonalić pracę i polepszyć wyniki. Jest szczegółowym przewodnikiem, dzięki któremu czytelnik dowie się, jak przeprowadzić usystematyzowane wdrażanie kaizen poprzez organizowanie warsztatów kaizen. Rzeczywiste przykłady ukazują, jak kultura kaizen sprawdza się w takich firmach jak Toyota, Zappos czy Wiremold.

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/b1623-kultura-kaizen.htm

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/b1623-kultura-kaizen.htm

Karolina | 2015-11-11
Na półkach: Przeczytane, Lean/Six sigma
Przeczytana: 06 listopada 2015

Książka jest ciekawym wprowadzeniem do budowania kultury kaizen, ale nie można jej traktować jako podręcznika wiedzy o tym. Jest napisana nie dla przekazania informacji, ale raczej dla pokazania jej w świetle kultury organizacji. Oczywiście nie znaczy to, że niczego się nie dowiemy. To jak najbardziej! Jednak ta wiedza jest dość nieuporządkowana. Autorzy zakładają, że wiele rzeczy o kaizen już wiemy i przedstawiają je raczej w konkretnej perspektywie (wspomnianej już budowy organizacji). Książkę polecam, ale nie jako pierwszą pozycję jeśli nie wie się absolutnie niczego o kaizen. Jeśli natomiast już coś wiemy, pozycja może być bardzo ciekawa. Pokazuje jak ważne jest zaangażowanie ludzi w ciągłe doskonalenie i jak do tego doprowadzić. Bardzo dobra lektura na złapanie inspiracji.