Sprawny programista: Pracuj, zarabiaj i zdobywaj kwalifikacje.

Okładka książki Sprawny programista: Pracuj, zarabiaj i zdobywaj kwalifikacje. John Sonmez
Okładka książki Sprawny programista: Pracuj, zarabiaj i zdobywaj kwalifikacje.
John Sonmez Wydawnictwo: Helion poradniki
poradniki
Soft Skills: The software developer's life manual
Helion
2015-01-01
2015-01-01
Joanna Sugiero
poradnik programista informatyka

Bardzo dobry poradnik odnośnie tego jak być lepszych programistą oraz lepszym człowiekiem.

Porusza kwestie pracy, rozwoju duchowego, zdrowia, autopromocji oraz inne.

Bardzo fajnie się czyta ponieważ rozdziały są krótkie, na parę stron.

Bardzo sprawna książką o tym jak być sprawnym programistą.

Polecam przeczytać moją recenzję tej książki na moim blogu:

1. https://mstem.net/pl/ksiazka-sprawny-programista/

Pozdrawiam.

Porusza kwestie pracy, rozwoju duchowego, zdrowia, autopromocji oraz inne.

Bardzo fajnie się czyta ponieważ rozdziały są krótkie, na parę stron.

Bardzo sprawna książką o tym jak być sprawnym programistą.

Polecam przeczytać moją recenzję tej książki na moim blogu:

1....

Dobra pozycja, jednym słowem - poradnik.
Każdy ma okazję z niego skorzystać na swój sposób.

Niektórzy wyciągną wnioski na temat swej efektywności w pracy, przeczytają też o możliwościach jej poprawienia.

Inni pomyślą o swoich planach emerytalnych, znajdą lub zmienią kierunek, w jakim potoczy się ich przyszłość.

Znajdą się też tacy, którzy po pracy zamiast przy komputerze lub telewizorze spędzą mile czas na bieganiu lub w siłowni.

Podsumowując, książka jest dla tych, którzy chcą coś zmienić lub poprawić w swoim życiu a także dla tych którzy szukają nowych pomysłów/wskazówek.

Dobra pozycja, jednym słowem - poradnik.
Każdy ma okazję z niego skorzystać na swój sposób.

Znajdą się też tacy, którzy po pracy zamiast przy...

Zwyczajnie dobra.
Będę wracać zwłaszcza do fragmentów organizacji czasu pracy, autopromocji, rozwoju fizycznego oraz metod koncentracji i inwestowania kapitału.

Dla początkującego programisty myślę, że książka może okazać się mniej wartościowa niż dla bardziej doświadczonego lecz warto mieć na półce i wracać. Wraz z rozwojem doświadczenia i stażu książka nabiera wartości.

Zwyczajnie dobra.

Tak naprawdę to "Sprawny pracownik", a nie wyłącznie "programista", gdyż porady w większości są ogólne. To co autor zebrał z innych książek jest o tyle prawdziwe, że zostało poparte (w oryginałach) setkami wywiadów, danych, testów itd. To co autor wnosi nowego jest oparte na przykładzie jego sukcesu, więc trudno to uznać za sprawdzoną receptę — z faktu, że jednej osobie się powiodło, nie oznacza, że wszystkim naśladowcom także się powiedzie.

Tym bardziej pytanie, czy faktycznie warto być naśladowcą — autor co prawda nie promuje oszustwa jako metody zarabiania, natomiast nachalność, wścibskość, manipulowanie innymi już tak. Z książki wyłania się bardzo antypatyczna osoba autora i osobiście z pewnością nie będę czerpał z takich wzorców (już sama przedmowa budzi po prostu niesmak). Biorąc to pod uwagę nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiem, że całość jest podlana typowo amerykańskim sosem autopromocji — nawet zewnętrzne linki autor przekierowuje przez własną domenę.

W zależności od oczytania w tego typu poradnikach i doświadczenia życiowego lektura może być cenna bądź nie. Krótki sprawdzian — jeśli wiesz co to jest metoda pomodoro, znany jest Ci termin prokrastynacja, jeśli znasz trick z wychyleniem warg w uśmiech, aby zwrotnie poczuć się lepiej i rozumiesz czym jest procent składany, odróżniasz konsumpcję od inwestycji — daruj sobie. Zwłaszcza, że TWÓJ zakup książki jest dokładnie tym, co autor książki wpisał w SWÓJ szczery do bólu biznesplan — zgarniać szmal na czymkolwiek co się rusza.

Przewrotnie książka może być bardziej cenna w sferze, której autor chyba nie przewidział — jako nauka przed osobami pokroju autora, aby rozpoznawać takie osoby i ich unikać.

W moim przypadku dzięki tej książce poprawiłem efektywność w pracy, szybkość uczenia się, a nawet popracowałem skutecznie nad wyglądem i mięśniami :-)

Inspirująca. Dobra zarówno dla początkujących, jak i dla tych, co już trochę doświadczenia zawodowego mają. W moim przypadku po książkę sięgnąłem, aby znaleźć trochę nowych inspiracji po wielu już latach pracy w zawodzie, i nie zawiodłem się. Autor w bardzo ciekawy sposób opisuje podejście do życia zawodowego, ale nie tylko. Bardzo ciekawe pomysły prezentuje w dziedzinie zarządzania czasem i motywacji samego siebie, postrzegania siebie i świata. Cenne jest to, że w książce pokazane są nie tylko pomysły, ale również sposoby, jak te pomysły wprowadzać w życie. Wszystko opisane z pozycji kogoś, kto chce się podzielić wiedzą i doświadczeniem a nie pouczać czy oceniać.
Pozycja warta polecenia.

Bardzo dużo dobrych porad stricte dla programistów oraz takich, które na pierwszy rzut oka programistów mogłyby mało dotyczyć..

Jest tu wiele praktycznych rad

Jest tu wiele praktycznych rad

• Techniczne
  • Chcę IT
  • 2k17
  • *Informatyka
  • 2017 - Przeczytane

Dodaj cytat z książki Sprawny programista: Pracuj, zarabiaj i zdobywaj kwalifikacje.