Winne strony. Opowieść o pasji, która zmienia życie

Wydawnictwo: Znak
gablo

Kamery, światła jupiterów i czerwone dywany Marek Kondrat zamienia na równe rzędy winnych krzewów i mroczne piwnice. U szczytu kariery aktorskiej schodzi ze sceny i znika z kinowych ekranów. W połowie życia, krok za krokiem, odkrywa nowy świat, którego centrum stanowi vitis vinifera – winna latorośl. Przygoda zamienia się w pasję, a ta – w sposób na życie. Świat wina Marka Kondrata to podróże...

Świat wina Marka Kondrata to podróże w bliskie i dalekie regiony, to nieustanne odkrywanie krajobrazów, ich barw, smaków i zapachów, to spotkania z ludźmi, którzy, tak jak on, wybrali i pokochali wino.
Marek Kondrat zabiera czytelników w podróż dookoła świata: od spalonej słońcem Toskanii przez górzystą Amerykę Południową po wyspy Nowej Zelandii, bo – jak mawiają – wino pite tam, skąd pochodzi, smakuje najlepiej.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6778,Winne-strony

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6778,Winne-strony

Bałucki | 2018-01-20

Jeden z najlepszych polskich aktorów opowiada z wdziękiem o swojej wspaniałej pasji. Dzięki autorowi zaglądamy do winnic na różnych kontynentach i możemy dzięki jego słowu i naszej wyobraźni wczuć się w te wspaniałe dzieła ludzkich rąk. Przy okazji warto podkreślić, że Marek Kondrat to poliglota i jeden z najmądrzejszych ludzi w tym kraju...

Książka przede wszystkim o czerpaniu z życia radości, o pracy sprawiającej przyjemność, o celebrowaniu chwil i miejsc oraz o otwartości i cieszeniu się różnorodnością świata. Bardzo przyjemna lektura!

buziaczek197 | 2016-10-22
Przeczytana: październik 2016

Marka Kondrata zawsze lubiłam jako aktora, a dzięki tej książce poznałam jego pasję dla której zrezygnował z aktorstwa. Cudownie i zrozumiale opisuje kraje w których produkuje się wino. Dlaczego zrozumiale? Choć w winach troszeczkę się orientowałam to Marek Kondrat przybliżył mi to całkowicie i amator czytając tą książkę zapozna się i zobaczy w jakim kraju jakie wina mamy. Poznajemy ludzi, którzy mają winnicę i choć w Polsce dopiero raczkujemy to np. Grzegorz Turnau ze swoim kuzynem ma wspaniałą winnicę pod Szczecinem. W innych krajach można zwiedzać winnice nie wiem jak to jest w Polsce. Strasznie podobają mi się cytaty z książek zawarte w książce wplatane w historie o winach. Pan Marek na prawdę wie o czym pisze w tej książce. Książka pięknie wydana. Polecam !!!

Kamil | 2016-09-19
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 19 września 2016

Więcej tutaj opowieści, gdzie to ja nie byłem i jak mnie przyjęli niż samej opowieści o winie.

Coś więcej dodać, raczej nie. Można przeczytać, ale tak od niechcenia.

Bonia | 2016-09-09
Przeczytana: wrzesień 2016

Przyjemnie się czyta, czuje się pasję piszącego i wiedzę na poruszane w książce tematy. Polecam osobom, które interesuje tematyka winnic i win. Laik też trochę się dowie.

pffanka | 2016-09-08

Inspiruje do podróży, odkrywania zakątków winiarskiego świata i smakowania trunków z jeszcze większą przyjemnością!

goleniowa | 2016-06-14

Uwielbiam wino i Marka Kondrata. Jest to inteligentny facet z dystansem do siebie. Co właśnie doskonale potwierdza się w jego książce. Ta niczego nie udaje czym nie jest. Jeśli szukasz przewodnika po winie to zdecydowanie ta książka nie jest dla Ciebie - to nie jest kompendium wiedzy o winie, o czym autor od razu uprzedza. Jeśli natomiast masz już podstawową wiedzę o tym trunku, pijesz go więcej niż statystyczny Polak to jak najbardziej wtedy książkę polecam.
Ja miałam ją okazję przeczytać podczas urlopu w ciepłym kraju przy kieliszku wina i to jest zestaw idealny.

książek: 2011
Monka | 2016-05-03
Przeczytana: 03 maja 2016

...uwielbiam Marka Kondrata... ...uwielbiam jego elegancję, poczucie humoru, inteligencję... ...i jak się okazuje bardzo lubię styl pisania Marka Kondrata... ...jego książka bardzo przypadła mi do gustu... ... czyta się ją jednym tchem... ...to taki właściwie przewodnik po winnych stronach... ...wcześniej jakoś tak nie bardzo interesowałam się pochodzeniem wina... ...coś tam wiedziałam... takie podstawowe podstawy... ...no ale teraz już wiem więcej... ... i na pewno będę czytała etykiety, kiedy następnym razem będę kupowała wino...

kebby | 2016-04-14
Na półkach: Przeczytane, Wino

Pan Marek pisze o winie. A dokładnie o winie, którym handluje. Opisuje swoje dolcevity u producentów, jak to słonko przez gałęzie świciło i popijał schłodzone winko z widokiem. Albo jak to wódczano za komuny było. Nawet miło się czyta. Ale jeśli pragniesz wiedzy enologicznej sięgnij po inne pozycje.

agata | 2016-03-08
Przeczytana: 15 lutego 2016

Marka Kondrata uważam za jednego z najlepszych aktorów polskich (niesamowita rola w "Zaklętych rewirach", które po raz pierwszy zobaczyłam w dzieciństwie) ale nie dziwię, się , że był skłonny porzucić aktorstwo dla innej pasji. Podróże po świecie i odwiedzanie najlepszych winnic- czyż to nie jest ciekawsze od uczestnictwa w "wyścigu szczurów" i spędzania kolejnych dni na "czerwonym dywanie"?