Sierociniec

Wydawnictwo: Czytelnik
Das Waisenhaus
literatura piękna
neska

Akcja tej przejmującej książki rozgrywa się w Niemczech hitlerowskich. Mały Detlev, nieślubny syn Niemki-protestantki i Żyda, zostaje umieszczony przez matkę w sierocińcu, prowadzonym przez katolickie siostry zakonne. Przeżycia, które były udziałem milionów ludzi w owej epoce, ukazuje Fichte od strony doznań dziecka, rozpaczliwie walczącego z poczuciem własnej "inności" w kolektywie, gdzie panują prawa,nie obejmujące go z przyczyn dlań zupełnie niezrozumiałych.

źródło opisu: Czytelnik, 1967

źródło okładki: www.conrada11.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!