Kino amerykańskie: Twórcy

Wydawnictwo: Rabid

Zgromadzone w niniejszym tomie artykuły poświęcone są twórczości wybranych autorów kina amerykańskiego – współtworzących epokę klasycznego studio system, realizujących filmy w okresie „nowego Hollywood”, jak również zaliczanych do współczesnej fali new independents. Obejmuje on zarówno tradycyjnie przygotowane sylwetki twórcze, poddające krytycznemu oglądowi kolejne dzieła, jak i opracowania traktujące filmografię danego reżysera w sposób bardziej selektywny, a skupiające się na wybranym wątku jego dorobku artystycznego.

źródło opisu: http://www.rabid.pl/katalo2.php

źródło okładki: http://www.rabid.pl/katalo2.php