DUCH ZEN, DUCH CHRZEŚCIJAŃSTWA. Miejsce zen w życiu chrześcijanina

Tłumaczenie: Michał Filipczukowie
Wydawnictwo: Charaktery
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Zen Spirit, Christian Spirit:The Place of Zen in Christian Life.
religia
Magda

„Duch zen, duch chrześcijaństwa” jest godnym następcą dzieła D.T. Suzukiego „Misticism: Christian and Buddhist” [Mistycyzm chrześcijański i buddyjski] oraz innych istotnych dzieł powstałych w tradycji mistycznego ekumenizmu. Obfitująca we wspaniałe cytaty, przyjazna czytelnikowi książka ojca Kennedy’ego to szczególnie cenny wkład w tę tradycję. - Peter Matthiessen (Muryo Sensei) Oto...

- Peter Matthiessen (Muryo Sensei)

Oto pozycja traktująca o podstawowych kwestiach dotyczących zen: Co to jest zen? Jak go praktykować? Jak ma się on do chrześcijaństwa? […] Zaznajomiony zarówno z Mistrzem Hakuinem i Mistrzem Gasanem, jak i z Johnem Steinbeckiem oraz Edną O’Brien, ojciec Kennedy Sensei udostępnia nam dwie bogate tradycje medytacyjne, byśmy mogli delektować się ich mądrością.

- America

[…] Gruntownie zgłębił tradycję nauczania zen, nie schodząc z obranej przez siebie drogi jezuity, na którą wstąpił jako młody człowiek […]. Niniejsza książka powstała z myślą o tym, by czytelnikowi łatwiej było przeżyć proces swoistej duchowej alchemii, tak znakomicie opisany na jej kartach.

- Bernard Tetsugen Glassman, Opat Zen Center w Nowym Jorku

źródło opisu: http://sklep.charaktery.eu

źródło okładki: http://sklep.charaktery.eu

| 2018-11-30

Autor odnajduje "niewysłowione" w przekazie chrześcijańskim i pośród adeptów zen. Unikatowe spojrzenie wyrastające z osobistego doświadczenia. Aby zrozumieć autora trzeba zwolnić i odstawić na bok dotychczasowe "pewności". Wtedy może rozchylić się na moment zasłona i nikt nie będzie musiał do niczego przekonywać i o niczym zapewniać. Chwila w której kamień i diament lśnią tym samym blaskiem.