Dotyk

Wydawnictwo: Święty Wojciech
The Touch
Randall Wallace
Danway

Lara Blair, wybitny chirurg, właścicielka firmy specjalizującej się w tworzeniu sprzętu umożliwiającego przeprowadzanie nowatorskich operacji, szuka rozwiązania skomplikowanego problemu medycznego. Poznaje Andrew Jonesa, niegdyś genialnego chirurga, który obecnie z tajemniczych przyczyn nie operuje pacjentów. Mikroskopijne rzeźby, precyzyjnie wykonane przez doktora przy użyciu sprzętu chirurgicznego, świadczą jednak o tym, że nadal jest on obdarzony dającym życie Dotykiem. Lara usiłuje namówić doktora Jonesa na współpracę. Poznaje jego sekret. Sama również nosi w sobie tajemnicę.

"Dotyk" to piękna i ciepła opowieść o miłości, która potrafi przezwyciężać nawet największe przeszkody.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: skan własny

allison | 2016-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2016

„Dotyk” Randalla Wallace’a to powieść będąca niemal gotowym filmowym scenariuszem. I nic dziwnego, bo autor to często nagradzany scenarzysta, znany z takich filmów jak: „Waleczne serce”, „Byliśmy żołnierzami”, „Człowiek w żelaznej masce”.
Gdy czyta się tę książkę, przed oczyma przesuwają się barwne obrazy – niczym kadry z filmu.

Główni bohaterowie, wybitny chirurg Andrew Jones oraz ambitna lekarka, właścicielka firmy tworzącej nowoczesny sprzęt medyczny, Lara Blair, to para, która wydaje się w żaden sposób do siebie nie pasować. Każde z nich skrywa głęboką tajemnicę, podchodząc do nowych znajomości podejrzliwie i z dystansem. Lara marzy o wynalezieniu precyzyjnego urządzenia umożliwiającego neurochirurgiczne operacje, Andrew nie operuje od kilku lat – zamiast pracy przy stole chirurgicznym woli wykładać, uczyć młodszych od siebie i …tworzyć miniaturowe rzeźby, które są w stanie przejść przez ucho igielne i w pełni można je podziwiać jedynie pod mikroskopem. Ona jest...

Książkowo_czyta | 2016-02-18
Przeczytana: 10 lutego 2016

Autor niniejszej książki znany jest głównie jako scenarzysta kultowego dziś filmu Braveheart – Waleczne serce, choć nie jest to oczywiście jego jedyne dzieło.

„Dotyk” jest pierwszą książką Randalla Wallace’a, która trafiła w moje ręce. Jest to bardzo prosta, a jednocześnie niesamowicie plastycznie napisana historia.

Początkowo poznajemy dwoje bohaterów – Andrew zwanego Jonesem oraz jego dziewczynę Faith. Jest to para młodych, zakochanych w sobie do szaleństwa i pełnych zachwytu nad życiem lekarzy. Niedługo po zaręczynach Faith ginie w wypadku samochodowym… Wydarzenie to do tego stopnia druzgocze Andrew, że nie jest on w stanie powrócić do operowania, mimo, iż jest wybitnym chirurgiem. Swój talent przekłada on na szkolenie studentów oraz tworzenie miniaturowych rzeźb za pomocą narzędzi chirurgicznych.

W równolegle toczącym się wątku poznajemy także doktor Larę Blair, która nie tylko jest uznanym chirurgiem, lecz także prowadzi firmę specjalizującą się w tworzeniu różnorodnego...

miki24gr | 2016-03-22
Na półkach: Eboomoje:), Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 marca 2016

Bardzo naiwny paramedyczny i pseudotechniczny, bełkotliwie bogobojny harlequin. Brr. Wyjątkowo niestrawna mieszanka. Całkowita strata pieniędzy i czasu.

jeke | 2015-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2015

Randall Wallace jest amerykańskim pisarzem, producentem, reżyserem i scenarzystą. Za scenariusz do filmu ,,Braveheart-Waleczne Serce" otrzymał nominację do Oscara. Jest twórcą także innych świetnych filmów m.in. ,,Człowiek w żelaznej masce", ,,Byliśmy żołnierzami", ,,Pearl Harbor" i ,,Niebo istnieje naprawdę".
Powieść ,,Dotyk" to ósma książka w dorobku autora.

Doktor Lara Blair, prowadzi założoną przez nieżyjącego już ojca firmę Blair Bio-Med w Chicago, w której tworzone są pionierskie maszyny do przeprowadzania niezwykle precyzyjnych operacji np. na mózgu. Firma ma rekordowe dochody, gdyż jej wynalazki doprowadziły do przełomu w operacjach. Nowy projekt wymaga szczególnie precyzyjnych zdolności chirurgicznych i ekipa Lary poszukuje po całym świecie chirurga, który sprostałby temu zadaniu. Jeden z pracowników firmy odnajduje na wystawie w muzeum rzeźby, które trzeba oglądać pod mikroskopem. Miniaturowe dzieła sztuki wykonane są ręcznie narzędziami chirurgicznymi, a ich twórcą jest...

książek: 1927
Piotr | 2015-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2015

dobrerecenzje | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Randall Wallace jest autorem scenariusza do filmu „Braveheart” (Waleczne serce), za który otrzymał Oscara, jak również jest scenarzystą, reżyserem, producentem i twórcą piosenek. Inne jego filmy to: Pearl Harbor, Byliśmy Żołnierzami, Człowiek w żelaznej masce. To wybitny i utalentowany autor książki, którą Państwa chcę zainteresować - Dotyk.
To jego 8 książka, jak autor wyznaje w wywiadzie zawartym na końcu książki zacytuję... „Jestem chrześcijaninem, a inspiracje czerpałem z Pisma Świętego (Nowy Testament) „. Jest to opowieść o młodym utalentowanych chirurgu Andrew Jones, który przeżył śmierć swojej ukochanej Faith obwiniając siebie i przysiągł sobie, że nigdy nie weźmie do ręki skalpela.
Czy Andrew przełamie swój lęk ? Chirurg przez przypadek poznaje wybitnej sławy specjalistkę Larę Blair (też chirurg), czy połączy ich miłość? Czy tajemnica, która ich łączy wyjdzie na jaw? Te pytania pozostawiam dla Ciebie – drogi Czytelniku, abyś wziął do ręki tę ciepłą książkę, lekką...

nellanna | 2018-05-06

Oryginalny bohater ale całość mnie właściwie niczym nie zaskoczyła.

Travisx85 | 2017-04-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Dostałem tę książkę jako prezent i ewidentnie było widać, że właściciel chce się jej pozbyć. Nie dociekałem czy czytał, czy też nie, ale jak to zdiagnozowany książkoholik przyjąłem z ogromną radością. W końcu nie wolno oceniać "książki po okładce".
W jeden z tych zimnych, deszczowych wieczorów czekając aż będę mógł pojechać odebrać podróżnika z dworca zacząłem czytać. Okazało się, że właściciel, albo nie czytał, albo ma inny gust niż ja. Książka mnie zachwyciła swoją naturalnością, opisaną rzeczywistością. Czytanie jej było takim przyjemnym akcentem deszczowego wieczoru.
Lara i Andrew to najlepszy dowód, że trzeba sobie pomagać, nawet gdy jesteśmy skrzywdzeni przez los lub dotknięci chorobą czy przeszłością. Jak dla mnie książka z nadzieją :D

Vidente | 2018-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Historia jak dla mnie jest strasznie naciągana. Opiera się tylko i wyłącznie na wierze i nadziei. Głównie postacie są wyraźne, można było jednak trochę lepiej zarysować całą sytuację między nimi. Zakończenie jest typowo "amerykańskie" i pomimo tego "jakie jest" jest dla mnie wielkim rozczarowaniem. Książka nie jest wybitna ani nawet dobra, jest średnia. Nie jest to fascynująca historia, pełna miłosnych uniesień ani medycznych wątków. A szkoda, można było o wiele lepiej zaplanować fabułę książki.

kawa | 2017-09-02

Bardzo dobra ze względu na samą treść. Jeśli chodzi o literacki poziom, nie jest to na pewno wybitne dzieło. Ale może nie o to tu chodzi. Ciekawa historia, która pokazuje jak jedna chwila nas zmienia, naszą pewność siebie, wiarę w swoje możliwości i całe nasze życie. I wystarczy impuls, spotkanie zdarzenie i budzimy się ze snu.
A wszystko jest podszyte wiarą, nieważne w co lub w kogo.