Klinika pod Boliłapką. Kropeczka znajduje dom

Cykl: Klinika pod Boliłapką (tom 10)
Wydawnictwo: Publicat
Kasia

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śledzić losy niezwykłych pacjentów. Karolina i Bartek ubłagali rodziców, by zabrać ze schroniska małą, czarną kotkę....

Karolina i Bartek ubłagali rodziców, by zabrać ze schroniska małą, czarną kotkę. Kropeczka jest chora, ale na szczęście trafia do Kliniki pod Boliłapką. Dzieci podziwiają pracę weterynarzy i trochę zazdroszczą Dominice i Kajtkowi, że mogą na co dzień pomagać tylu zwierzętom. czy jednak bliźniaki są tego samego zdania??

źródło opisu: Papilon

źródło okładki: www.publicat.pl

anta_a | 2016-12-06
Przeczytana: 06 listopada 2016

Spotkanie z serią zaczęliśmy od tego tomu, co w ogóle nie przeszkadza. Książeczka zaciekawiła mnie i mojego 5 letniego syna. Na szczęście w książce występuje zarówno chłopiec i dziewczynka, więc syn mógł się bardziej utożsamiać z bohaterami. Niektóre opisy zdrowotnych perypetii kotka trochę skracałam, żeby dziecko się nie zanudziło. Ale za jakieś pół roku czytałaby już pewnie 100%, zresztą skracałam bardzo rzadko i niewielkie fragmenty.

Patrycja | 2016-10-28

uwielbiam tą serie :)

emik84 | 2016-05-15

"Kropeczka znajduje dom" to dziesiąty tom z wcale nie najnowszej serii Klinika pod Boliłapką. Nie przeszkadza to jednak w niczym gdyż każdy opowiada zupełnie inną historię i perypetie innego zwierzaka. Tytułową bohaterką powieści jest mała czarna kotka o imieniu Kropeczka. Cała historia rozpoczyna się od tego, że czytelnik poznaje pewną zupełnie zwyczajną rodzinę w skład której wchodzą rodzice oraz dwójka rodzeństwa Karolina i jej młodszy brat Bartek. Chłopiec mimo, że chodzi już do szkoły zachowuje się jak maluch. Gdy pewnego razu zostaje zaproszony na urodziny do kolegi z klasy poznaje Pirata, uroczego kotka, którego jubilat zabrał ze schroniska. Bartek i Karolina również bardzo chcą mieć kota. Postanawiają więc, że udowodnią rodzicom, iż są już wystarczająco duzi aby się nim samodzielnie zająć. Nawet Bartek zmienia się nie do poznania. Rodzice w końcu ulegają i wszyscy razem udają się do schroniska. Niestety do adopcji został już tylko jeden kot i to w dodatku chory. Cała...