Dni klęski

literatura piękna
beata

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bartek | 2014-04-03

"Dni klęski" to ostatnie dni II Rzeczypospolitej - Polski burżuazyjno-obszarniczej. Żołnierze walczyli dzielnie, ale dowództwo wojskowe i rząd szybko poddały się i zdezerterowały z pola walki. W obronie kraju bili się polscy patrioci-komuniści, którzy byli przez władze prześladowani. Po klęsce nie uciekli za granicę, ale zorganizowali dalszą walkę o wyzwolenie narodowe i społeczne. To fakt dziś nie popularny, ale taka jest prawda i nie zmieni tego pisana na nowo po 1989 roku historia. Przyczynią się do tego książki takie, jak "Dni klęski".

książek: 2023
Frydzia | 2011-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2011

"Klasyczna" narracja, wartka akcja opowiadająca o pierwszych dniach II wojny światowej - czyta się całkiem nieźle.