Książka pełna miłości, czyli jak Michałek przyszedł na świat

Wydawnictwo: Nisza
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Agnieszka

Jeśli znacie "Nocnik nad nocnikami", to wiecie, jaką mistrzynią w mówieniu o "trudnych sprawach" jest Alona Frankel. W tej książce oswaja kolejny ważny temat: skąd się biorą dzieci. O poczęciu, ciąży i narodzinach opowiada jak zwykle bez ogródek, prosto i ciepło. To chyba pierwsza książka dla dzieci, która nie zostawia wątpliwości, że przyczyną ich pojawienia się na świecie jest miłość.

źródło opisu: opis okladkowy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

mystic_dream | 2017-08-22

Pięknie napisana i ilustrowana książeczka 36-stronicowa, o tym, jak Michałek przyszedł na świat. Ale nie tylko - autorka razem z dzieckiem zastanawia się: "Może przyniósł go bocian?" "Może znaleźliśmy go na grządce kapusty?", "A może kupilismy go w kiosku?":) Opisuje króciotko, jak rodzice się poznali, rozmawiali, spacerowali, obejmowali...i pokochali. Jak w mamusi rosło dzieciątko przez 9 miesięcy i jak się rodziło. Aż w końcu... " wielka była radość na niebie i ziemi. Cieszyło się Słońce, Księżyc i Gwiazdy. Cieszyły się lądy, morza i rośliny. Cieszyły się zwierzęta małe, średnie i wielkie. Gratulacje!"