Świeta Teresa z Lisieux (1873-1897) Biografia

Flos Carmeli
2014-01-01
2014-01-01
Katarzyna Rogalska

Jeśli przeczytałeś już wszystkie książki o świętej Teresie, to po przeczytaniu tej biografii uświadomisz sobie jak mało o niej wiedziałeś. Ta książka jest jak film, albo jak podróż w czasie. Czytając miałam wrażenie, że obserwuję życie Teresy każdego dnia, od chwili jej narodzin. Miałam autentyczne wrażenie obecności przy niej, jak ktoś, kto w przedziwny sposób został przeniesiony do Francji tamtych lat i wszystko wyraźnie widzi, słyszy, a nawet czuje, ale jest niewidzialny dla otoczenia. Niesamowite przeżycie i wspaniała przygoda!

Kto nie słyszał nigdy o tej kobiecie? Czas na jej poznanie. Dzięki takim, jak ona, każdy ma szansę na świętość, bo pokazała światu prostą drogę w ramiona Boga. Karmelitanka bosa, skromna, lecz niezwykle prawdziwa we wszystkim, co robiła. Co było jej powołaniem? Miłość. Trzeba przeczytać tę książkę, by zrozumieć, po co istnieją zakony.

Naprawdę najlepsza biografia św.Teresy jaka do tej pory się pojawiła.I chyba lepszej nikt już nie napisze. 700 stron tekstu nie powinno przerażać, narracja nie nuży, do ostatniej strony książka ciekawi.
Zdecydowanie warto ją przeczytać, choć trzeba na to poświęcić kilka dni!

Zdecydowanie warto ją przeczytać, choć trzeba na to poświęcić kilka dni!

Prawdziwa prostota, dziecięce zaufanie i autentyczność, jedna z moich ulubionych...

• Teresa
  • 52 książki 2015