Świadek

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Svědek
literatura czeska
Ambrose

Akcja powieści rozgrywa się w niewielkim miasteczku, do którego przybywa obcy o nazwisku Kvis. Ponieważ nie jest on zdolny do odczuwania uczuć, jest praktycznie martwy. Niemożność odbierania emocji kompensowana jest poprzez wnikliwą penetrację wnętrza innych ludzi - Kvis niszczy tworzone przez nich relacje, wydobywa z odmętów duszy najciemniejsze strony, podjudza jednych przeciwko drugim. Poprzez bestialstwo i okrucieństwo kontroluje życie innych, ciesząc się ich cierpieniem, bezradnością oraz niemożnością wyjścia z patowej sytuacji. Jedynym źródłem oporu, na który natrafia Kvis jest młodzież.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: tezeusz.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!