Biocentryzm. Kwantowość, człowiek, wszechświat

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
Biocentrism: How Life and Consciousness Are the Keys to Understanding the True Nature of the Universe
popularnonaukowa

Biocentryzm zakłada, że otoczenie każdego z nas jest zależne od obserwatora. Według tej teorii nie istnieje obiektywny obraz świata, a wszystko, co wokół siebie widzimy jest wytworem naszych umysłów stanowiącym subiektywną imitację prawdziwego wizerunku rzeczywistości. Według tej koncepcji to nie wszechświat kreuje życie, ale właśnie życie tworzy wszechświat. Autorzy proponują nowe spojrzenie mówiące, że nasze współczesne teorie o fizycznym świecie nie sprawdzają się i nigdy nie zaczną, dopóki nie będą dotyczyć życia i świadomości. Z perspektywy biologa i astronoma odbezpieczają zatrzaski klatek, którymi ograniczyła się zachodnia nauka. Znajdziemy tutaj nowe idee powstania świata, celu i istoty życia, a nawet śmierci.

źródło opisu: http://talizman.pl

źródło okładki: http://talizman.pl

Beniamin Miara | 2016-12-20

strata czasu, autor brzmi jak osoba ktora chce za wszelka cene cos wymysec i przy tym zgarnac kasiorke - NIE POLECAM

Shetani | 2016-01-17
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 10 stycznia 2016

„Biocentryzm” to książka, która powstała dzięki współpracy dwóch naukowców. Jeden z nich jest astronomem, a drugi jednym z najbardziej znanych badaczy na świecie, który wciąż stara się przekraczać granice nauki. Uwielbiam sięgać po publikacje, które tworzone są przez takie duety, bowiem nauka jest również moim konikiem i nigdy nie pozostanę na nią obojętna. „Biocentryzm” to kolejna książka z nurtu fizyki kwantowej, która udowadnia czytelnikom, że świat wcale nie jest taki, jakim się być wydaje.
Główna zasada biocentryzmu zakłada, że otaczający nas świat jest zależny od obserwatora. Wszystko jest subiektywne i rozgrywa się tylko i wyłącznie w naszym umyśle. Brzmi absurdalnie? Być może, ale autorzy potrafią to wyjaśnić w miarę logiczny sposób. Powszechnie wiadomo, że dzisiejsza nauka zamknęła się na wiedzę płynącą ze świadomości i odsunęła się od tych dziedzin, z którymi kiedyś była związana. Okazuje się jednak, że panujące teorie dotyczące fizycznego świata nie sprawdzają się...