Filipiny 1898-1902

Wydawnictwo: Bellona
Filipiny 1898-1902
historia
Sponsor

Po klęsce w wojnie ze Stanami Zjednoczonymi w 1898 r., na mocy Traktatu Paryskiego z 10 grudnia tego samego roku, Hiszpania oddała swą odległą kolonię Filipiny Amerykanom. 4 lutego 1899 r., na dwa dni przed ratyfikacją traktatu pokojowego przez Senat USA, w Manili wybuchły walki pomiędzy wojskami amerykańskiego korpusu ekspedycyjnego, a siłami powstańców filipińskich wiernych prezydentowi Emilio Aguinaldo, który domagał się niepodległości kraju, a nie zmiany władzy kolonialnej. Wynikiem tego była bezwzględna i krwawa wojna amerykańsko-filipińska (1899-1902)

źródło opisu: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=8372

źródło okładki: https://ksiegarnia.bellona.pl/books/covers/8372.jpg

Nestor | 2019-03-11

No nie powiem... Czyta się naprawdę dobrze. Co prawda trzeba trochę zaczekać na główną tematykę książki, jaką jest wojna filipińsko-amerykańska, bo większość książki zawiera wydarzenia przed wojną ale mimo to polecam tą książkę.