Horimiya 2

Wydawnictwo: Waneko
ホリミヤ
komiksy
Dejikos

Hori, przebojowa nastolatka, która po szkole zajmuje się młodszym bratem i domem, oraz Miyamura, czyli spokojny okularnik, skrywający przed wszystkimi swoje tatuaże i kolczyki, spędzają coraz więcej czasu razem. Co z tego wyniknie?

źródło opisu: Waneko, 2015

źródło okładki: http://waneko.com.pl/

Bukku-recenzje | 2018-02-07
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 07 lutego 2018

Hori to nastolatka, która z powodu tego, że rodzice długo pracują, zajmuje się domem, gotowaniem i opiekowaniem się młodszym bratem. Nie ma czasu na zabawę i wyjścia z przyjaciółmi po szkole. Pewnego dnia, przez przypadek poznaje bliżej Miyamure, który ze spokojnego okularnika, po szkolę, zmienia się w kompletnie inną osobę. Nastolatkowie zaczynają coraz więcej czasu spędzać razem. Co z tego wyjdzie? Czy w szkole wyda się, co robi Hori po godzinach? Jaką tajemnicę skrywa Miyamura?

Hori to bardzo uczynna i dobra dziewczyna. Bardzo polubiłam ją za jej dobre serce i chęć pomocy innym. Bardzo podoba mi się pomysł ukazania jednej osoby, która z jednej strony to grzeczna, ułożona i pięknie ubrana uczennica a z drugiej niechlujnie ubrana gospodyni domowa. Mimo wszystkich jej zalet, mam wrażenie, że Miyamura jest ciekawszym bohaterem. Może dlatego, że u niego przechodzi większa metamorfoza — ze spokojnego okularnika zmienia się w chłopaka z 8 dziurkami w uszach, tatuażami i długimi...

Rege | 2017-08-09

Wesoła część serii.

Wkp | 2017-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2017

PRZESZŁOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ I ONI

Do „Horimiyi” zasiadłem z myślą, poczytam trochę, zobaczę co to, o czym (opis na okładce jest krótki i może kryć się za nim wiele) i w jakim stylu, żeby rozerwać się przez chwilę. I nim się obejrzałem, wciągnąłem się i już kończyłem drugi tom, a trzeci czekał pod moją ręką. Cóż się jednak dziwić. Sympatyczni bohaterowie (których w tej części oczywiście przybywa), przyjemna fabuła i dużo humoru oraz porcja emocji to gwarancja dobrej zabawy. Nie tylko dla nastolatków.

Hori i Miyamura zaprzyjaźnili się właściwie przypadkiem. Połączył ich brat dziewczyny i sekrety, jakie skrywają przed innymi. Ona to świetna uczennica, ale po szkole musi zajmować się bratem i domem, bo rodzice wiecznie są w pracy. On natomiast oficjalnie jest typem introwertyka, który trzyma się na uboczu, ale prywatnie – o czym wiedzą nieliczni, w tym Hori, to wykolczykowany i wytatuowany przystojniak. Oboje czują do siebie coś więcej, ale bronią się przed tym, jak tylko mogą. Nie jest...

Kattowitz | 2015-11-29
Przeczytana: 28 listopada 2015

Humor i postacie są tak oryginalne i barwne, że trudno jest mi przerwać raz zaczęty tomik xD W szczególności Miyamura ze swoimi dziwactwami ;)

shintarokisaragii | 2015-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2015

Kreska jest sliczna + wciagajca fabua, a przyznam, że jeszcze się tak w paru miejscach nie uśmiałam (reakcja ludzi z autobusu - bezcenna!) Polecam każdemu, kto lubi się pośmiać, beż żadnych dyrdymałów typu "Czarodziejka z Księżyca".