Duch Święty w nas i ponad nami – podwójne działanie Ducha Świętego w życiu wierzących

Wydawnictwo: Compassion
religia
BiG_m

Istnieje doświadczenie w życiu chrześcijan, będące następstwem nowego narodzenia. Kiedy człowiek przyjmuje Jezusa Chrystusa do serca, uznaje Go za swojego Zbawiciela, dostępuje chrztu jako część Ciała Chrystusowego i otrzymuje status członka Bożej rodziny, wówczas czeka na niego kolejne doświadczenie, które pozwala mu dokładniej zgłębić istotę Boga i wznieść się na wyższy wymiar duchowy. To przeżycie, o którym mówię, to chrzest w Duchu Świętym.

To duchowe przeżycie powoduje zamęt w umysłach ludzi wierzących, teolodzy i przywódcy kościelni debatowali nad nim przez wieki. Kiedyś i ja uważałem, że dzieło Ducha dobiega końca wraz z przyjęciem przez człowieka chrztu w Chrystusie, to jest w momencie narodzenia na nowo. Lecz Biblia wyraźnie ukazuje nam dwa oddzielne, całkowicie odrębne działania, które będę starał się przybliżyć czytelnikom na stronach tej książki. Wskażę również celowość tego podwójnego dzieła Ducha Bożego: Ducha w nas, nabytego w momencie narodzenia na nowo, który oddziałuje nacharakter, a także Ducha zstępującego na nas podczas chrztu w Duchu Świętym, którego potrzebujemy do owocnejsłużby.

Spis Treści:

Rozdział 13: Boża obecność w uwielbieniu 175
dodatkowa recenzja: http://compassion.pl/duch-swiety-w-nas-i-ponad-nami/

źródło opisu: http://compassion.pl/duch-swiety-w-nas-i-ponad-nami/

źródło okładki: http://compassion.pl/duch-swiety-w-nas-i-ponad-nami/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!